Przewodnik po aktualizacji Galaxy Nexus z systemem Android 4.0.4 do systemu Android 4.1 (Jelly Bean) przy użyciu ClockworkMod

Wczoraj na konferencji Google I/O firma Google ogłosiła najnowszą wersję platformy Android – Android 4.1 (Jelly Bean). Android 4.1 jest najszybszą i najpłynniejszą wersją systemu Android, zawierającą wiele znaczących ulepszeń i dodanych nowych funkcji. Jelly Bean został zoptymalizowany pod kątem zapewnienia najlepszej wydajności i bardziej responsywnego interfejsu użytkownika, a także wprowadzono Projekt Butter, który dodaje potrójne buforowanie w potoku graficznym, aby zapewnić stałą liczbę klatek na sekundę we wszystkich rysunkach i animacjach. Inne główne funkcje to zwiększona dostępność, wsparcie dla użytkowników międzynarodowych, rozszerzalne powiadomienia, widżety aplikacji z możliwością zmiany rozmiaru, zdjęcia kontaktów w wyższej rozdzielczości, ulepszony Android Beam, inteligentne aktualizacje aplikacji, wyszukiwanie głosowe Google, Google Now i wiele innych. Przejdź do Platforma Jelly Bean podkreśla aby uzyskać szczegółowe informacje o tym, co nowego w Androidzie 4.1.

jelly-bean

Aktualizacja OTA Jelly Bean będzie dostępna od połowy lipca dla Galaxy Nexus, Motorola Xoom i Nexus S. Jednakże, tuż po ogłoszeniu deweloperzy udało się uzyskać pakiet aktualizacji JB OTA i inne smakołyki z oficjalnego Jelly Bean SDK. Na szczęście można teraz ręcznie zainstalować oficjalny system Android 4.1 na swoim GSM Galaxy Nexus, zaledwie po kilku godzinach od jego wydania. Bez dalszego zastanawiania się, jesteśmy tutaj, aby poprowadzić Cię jak flashować Jelly Bean na Samsung Galaxy Nexus (GSM).

Wymagania –

1. GSM/HSPA+ Galaxy Nexus z wersją produktu „yakju” lub „takju”, z systemem Android 4.0.4
2. Twój telefon powinien mieć zainstalowane oficjalne oprogramowanie fabryczne, a nie niestandardowy ROM.
3. Urządzenie powinno mieć odblokowany Bootloader (Jak odblokować Bootloader)
4. Telefon musi być zrootowany
5. Zainstalowane własne recovery ClockworkMod (CWM)

Wypróbowaliśmy tę procedurę na telefonie GSM Galaxy Nexus z systemem Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich z wersją produktu „Yakju”. Jelly Bean działa świetnie i nie ma ŻADNYCH problemów z Wi-Fi w urządzeniu.

Będziemy używać Jelly Bean Koushik dla Galaxy Nexus (GSM) .plik zip, który działa na takju i yakju, dostępnego w ROM Managerze w sekcji ClockworkMod. Jest to plik zip z możliwością flashowania przez CWM, więc urządzenie musi mieć zainstalowany program ClockWorkMod Recovery.

Najpierw wykonaj kopię zapasową swojego urządzenia –

Podczas tego procesu Twoje urządzenie zostanie wymazane, ale wszystkie Twoje dane, takie jak zdjęcia, muzyka, filmy pozostaną nienaruszone. Upewnij się, że stworzyłeś kopię zapasową firmware’u swojego urządzenia przed przystąpieniem do tego tutoriala. Wykonaj również kopię zapasową aplikacji Galaxy Nexus & Dane można po prostu przywrócić po świeżej instalacji Androida 4.1.

Uwaga: Jeśli zastosowałeś się do naszego poprzedniego artykułu „Przewodnik po aktualizacji Samsung Galaxy Nexus (YAKJUXW) do Androida 4.0.4 i Pobierz przyszłe aktualizacje od Google’, wtedy uaktualnienie do Jelly Bean będzie kilka kliknięć dalej!

>> Należy również zauważyć, że jeśli urządzenie jest na yakju, to zostanie zmienione na takju, który jest nową wersją produktu, który również otrzymuje aktualizacje bezpośrednio od Google.

Samouczek – instalowanie systemu Android 4.1 Aktualizacja na Galaxy Nexus (model YAKJU/TAKJU)

1. Pobierz Jelly Bean dla GSM Galaxy Nexus (CWM Flashable Zip).

2. Przenieś jb-takju .plik zip do katalogu głównego telefonu. (Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową aplikacji Galaxy Nexus, ponieważ .abezpiecz plik kopii zapasowej na swoim komputerze)

3. Wyłącz urządzenie. Uruchom go w trybie bootloadera/fastboot, przytrzymując jednocześnie klawisze zwiększania głośności i zmniejszania głośności oraz klawisz zasilania. (Można również użyć ROM Manager)

4. Przejdź do opcji „Tryb odzyskiwania” za pomocą klawiszy głośności i naciśnij klawisz zasilania, aby wybrać opcję. ClockworkMod Recovery powinno się otworzyć!

5. Z panelu ClockworkMod Recovery (CWM), wykonaj poniższe czynności:

– Wipe data/factory reset
– Wipe cache partition
– Wipe Dalvik Cache
– Wipe Battery Stats

6. Na głównym ekranie CWM wybierz „install zip from sdcard” > „choose zip from sdcard”, a następnie wybierz opcję jb-takju.zip aby zastosować plik, wybierz „Tak..’, aby potwierdzić.

Poczekaj kilka minut, aż instalacja zostanie zakończona. Teraz uruchom ponownie urządzenie, a Twój Galaxy Nexus powinien zaprezentować Ci niesamowity system „JELLY BEAN”. ��

galaxy-nexus-running-jelly-bean

Przywróć teraz wykonaj kopię zapasową, aby odzyskać wszystkie zainstalowane aplikacje wraz z danymi.

Zastrzeżenie: Spróbuj tego przewodnika na własne ryzyko! Nie ponosimy odpowiedzialności w przypadku, gdy urządzenie zostanie zablokowane. Może to również spowodować utratę gwarancji.

AKTUALIZACJA – Jeśli Twój Galaxy Nexus ma nazwę produktu „Takju” i ma numer kompilacji IMM30D, to można bezpośrednio flashować ten OTA .plik zip (takju-JRN84D-from-IMM30D) przy użyciu CWM. Zapoznaj się z tym wpisem, aby sprawdzić, czy nazwa produktu Twojego urządzenia to takju lub coś innego.

Jak naprawić uszkodzone odzyskiwanie w Galaxy Nexus po aktualizacji do Androida 4.1

Zgodnie z powyższym samouczkiem, jeśli zaktualizowałeś do Jelly Bean przez CWM to złamie Recovery Mode na Galaxy Nexus jak to jest niestandardowy jeden. Aby to naprawić, możesz użyć interfejsu wiersza poleceń (CMD) lub programu Galaxy Nexus Root Toolkit.

Polecenie –

fastboot flash recovery recovery.img

galaxy-nexus-root-toolkit

Jeśli używasz zestawu narzędzi GNex, po prostu otwórz go i pamiętaj, aby najpierw wybrać model urządzenia jako „Model GSM – YAKJU-MAGURO: Android 4.0.4 – Build: IMM76I. Następnie wybierz opcję „Permanent CWM” i kliknij na Root. (Upewnij się, że debugowanie USB jest włączone w telefonie). Na urządzeniu będzie teraz zainstalowany ClockworkMod Touch Recovery. Nie spowoduje to jednak rootowania urządzenia, ponieważ zintegrowany Aplikacja Superuser nie działa z JB.

Aby rootować Galaxy Nexus z systemem Android 4.1 Jelly Bean

Pobierz CWM-SuperSU-v0.89 i przenieś plik do folderu głównego telefonu. Następnie po prostu flashuj go za pomocą CWM Recovery. Możesz zainstalować Root Check Basic z Google Play, aby zweryfikować dostęp roota.

Daj nam znać, jeśli napotkasz jakieś problemy. ��

Zapoznaj się z naszym nowym przewodnikiem poniżej aby zaktualizować system z wersji 4.1 Podgląd do 4.1.1 JB Final.

Aktualizacja Galaxy Nexus do systemu Android 4.1.1 Final (JRO03C) z 4.0.4 (IMM76I) lub 4.1 (JRN84D) na Takju & Yakju

Sprawdź nasz nowy poradnik, jak przekonwertować aplikację nie-jakju na yakju/takju 4.0.4 i uzyskać Jelly Bean OTA.

NOWOŚĆ – Najprostszy sposób, aby zmienić Galaxy Nexus z Yakjuxw (Non-Yakju) na Android 4.0.4 Yakju/Takju

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka