Przewodnik po downgrade OnePlus 5T do stabilnego Oreo z Android 9 Pie

Oneplus 5T

Czy zaktualizowałeś swój OnePlus 5T do OxygenOS 9.0.3 oparte na stabilnym systemie Android 9 Pie i chcesz cofnąć się do poprzedniej wersji? Cóż, jest to coś, na co większość użytkowników, w tym ja, czeka z niecierpliwością, ponieważ doświadczenie z Pie nie było świetne. Osoby korzystające z oficjalnego Androida Pie mogły początkowo zauważyć kilka problemów i błędów w systemie operacyjnym. Chociaż OnePlus naprawił większość z nich poprzez dwa wydania hotfix, ale problemy nadal istnieją.

Mówiąc o problemach, po pierwsze, w OnePlus 5T z zainstalowanym dodatkiem Pie występuje problem niskiej jasności, który jest naprawdę irytujący. Jakość aparatu i żywotność baterii również ucierpiały. Wielu użytkowników nie jest zachwyconych nowym interfejsem użytkownika i menu wielozadaniowości, ale to już kwestia osobistych preferencji. Niezależnie od tego, jak wygląda sytuacja, są szanse, że będziesz chciał zaktualizować swój OnePlus 5T ze stabilnego systemu Android Pie do stabilnego Oreo. Jeśli masz zamiar to zrobić, to jest to możliwe bez konieczności rootowania lub odblokowania bootloadera. Co więcej, procedura ta może być wykonana bez użycia komputera.

Zmniejszanie wersji OnePlus 5T z OxygenOS 9.0.3 (stabilny system Android 9.0 Pie) do OxygenOS 5.1.7 (stabilny system Android 8.1 Oreo) –

UWAGA: Ten proces WIPE wszystkie dane na swoim telefonie. Przed kontynuowaniem upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową ważnych danych i że telefon jest naładowany.

1. Pobierz OxygenOS 5.1.7 Pełny ROM (Podpisany flashowalny plik zip) – Oficjalne łącze | Android File Host Mirror (Rozmiar: 1.6GB)
  2. Przenieś pobrany plik “OnePlus5TOxygen_43_OTA_040_all_1811051816_0ba8519405d736b.zip” do katalogu głównego pamięci wewnętrznej telefonu.
  3. Uruchom w programie Stock Recovery – Aby to zrobić, należy wyłączyć telefon. Następnie naciśnij jednocześnie przycisk zasilania i klawisz zmniejszania głośności, aby uruchomić odzyskiwanie.
  4. Wybierz język > Wyczyść dane i pamięć podręczną > Zresetuj ustawienia systemowe > Tak. Następnie wybierz done. Oneplus Stock Recovery
  5. Teraz wybierz opcję “Zainstaluj z pamięci wewnętrznej” i wybierz plik zip pobrany w kroku 1. flashowanie romów na telefonach oneplus
  6. Po zakończeniu instalacji wróć do “Wipe data and cache” i dotknij “Erase everything”. formatowanie danych użytkownika na oneplusie
  7. Następnie wróć i “wipe cache”.
  8. Uruchom ponownie.

To wszystko! Po około dwóch minutach telefon pomyślnie uruchomi się w systemie OxygenOS 5.1.7 w oparciu o stabilny system Android 8.1 Oreo.

stan telefonu oneplus 5t

~ Wypróbowaliśmy powyższy proces na niezrootowanym telefonie OnePlus 5T z zablokowanym bootloaderem.