Przewodnik ukrywania zdjęć w systemie iOS 13 na telefonie iPhone i iPadzie

Nowy system iOS 13 dla iPhone’a i iPadOS dla iPada wprowadza mnóstwo nowych i ciekawych funkcji. Osoby, które już dokonały aktualizacji, mogły zauważyć tryb ciemny, ulepszoną aplikację Zdjęcia, lepsze elementy kontroli prywatności i wiele innych udogodnień. W systemie iOS 13 radykalnie zmieniono sposób działania, w tym sposób aktualizowania i usuwania aplikacji.

Być może, jeśli przechodzisz do systemu iOS 13 z systemu iOS 12 lub wcześniejszego, zlokalizowanie niektórych funkcji i ustawień może potrwać dłużej niż zwykle. Jedną z nich jest ukrywanie zdjęcia i zmiana zdjęcia okładki albumu.

Chociaż możliwość ukrywania zdjęć istnieje od wcześniejszych wersji systemu iOS, interfejs został nieco zmieniony w iOS 13. Jak zapewne wiesz, zdjęcia na iPhonie i iPadzie można łatwo ukrywać za pomocą wbudowanej aplikacji Zdjęcia. Eliminuje to również konieczność korzystania z aplikacji innych firm w celu wykonania zadania.

Mimo to wbudowana funkcja nie jest najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem ukrywania zdjęć, ponieważ ukryta zawartość znajduje się w samej rolce aparatu. Dlatego każdy, kto zna urządzenie z systemem iOS, nadal będzie mógł uzyskać do nich dostęp bez większych trudności.

Jak dodać zdjęcia do ukrytego albumu w systemie iOS 13

Niemniej ukrywanie osobistych lub poufnych zdjęć w zwykłej kolekcji zdjęć może pomóc w ich ochronie przed ciekawskimi oczami. Dowiedzmy się teraz, jak można ukryć zdjęcia lub wideo w systemie iOS 13 na iPhonie lub iPadzie za pomocą aplikacji Zdjęcia.

  1. Otwórz aplikację Zdjęcia.
  2. Przejdź do albumu ze zdjęciami lub katalogu, w którym znajdują się prywatne zdjęcia.
  3. Stuknij w “Wybierz” w prawym górnym rogu i wybierz zdjęcia, które chcesz ukryć. zaznaczać wiele zdjęć w aplikacji Zdjęcia
  4. Teraz dotknij przycisku “Udostępnij&#8221, przewiń menu w dół i wybierz “Ukryj”. opcja udostępniania w ios 13
  5. Stuknij w “Ukryj zdjęcia”, aby potwierdzić, a wybrane pliki zostaną ukryte. ukrywanie zdjęć w systemie ios 13

Ukryj pojedyncze zdjęcie z menu kontekstowego

Jeśli chcesz ukryć pojedyncze zdjęcie lub film, możesz to zrobić bez podglądu lub korzystania z opcji wyboru.

Aby to zrobić, naciśnij długo konkretne zdjęcie w albumie lub we Wszystkich zdjęciach. Zdjęcie zostanie wyświetlone, a obok niego pojawi się menu kontekstowe. Stuknij w “Udostępnij”, przewiń w dół i stuknij w “Ukryj”. Teraz potwierdź wybór, aby ukryć pojedyncze zdjęcie.

ukryj opcję w menu kontekstowym ios 13

Uwaga: Obecnie wydaje się, że w stabilnym systemie iOS 13 występuje błąd.1.2, ponieważ aplikacja Zdjęcia miała tendencję do nieoczekiwanego zamykania się, gdy próbowaliśmy ukryć pojedyncze zdjęcie z menu kontekstowego.

Jak wyświetlić ukryte zdjęcia na telefonie iPhone

wyświetlanie ukrytych zdjęć w systemie ios 13

Aby wyświetlić ukryte zdjęcia na iPhonie, przejdź do Albumów i otwórz folder “Ukryte&#8221 (znajdujący się pod “Innymi albumami&#8221 na dole).

Jedynym minusem jest to, że ukryte multimedia są przechowywane w samej aplikacji Zdjęcia. Nie ma też sposobu na zabezpieczenie hasłem lub zablokowanie ukrytych zdjęć na telefonie iPhone.

usuwanie ukrywania zdjęć w systemie ios 13

Aby usunąć ukrycie zdjęcia lub wielu zdjęć, wybierz pliki multimedialne, które chcesz ukryć. Następnie stuknij w opcję “Udostępnij&#8221, przewiń menu w dół i wybierz “Ukryj”. Spowoduje to usunięcie ukrycia zdjęć i przeniesienie ich z powrotem do pierwotnej lokalizacji.

Podobnie można ukrywać lub przywracać poszczególne zdjęcia z menu kontekstowego.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka