Recenzja banku energii dodocool 5000 mAh

Nawet wysokiej klasy smartfon z baterią o odpowiedniej pojemności może się łatwo wyczerpać, ponieważ w dzisiejszych czasach ludzie mają tendencję do ciągłego podłączania się do swoich telefonów komórkowych. Powoduje to szybsze wyczerpywanie się baterii, zwłaszcza gdy użytkownicy często korzystają z Internetu w celu wykonywania codziennych rutynowych zadań, takich jak słuchanie muzyki, częste korzystanie z aplikacji społecznościowych, gry i nawigacja GPS podczas dojazdów do pracy lub domu.

Na ratunek przychodzą Powerbanki, które umożliwiają ładowanie telefonu w podróży, bez konieczności korzystania z gniazdek elektrycznych. Można łatwo znaleźć wiele marek produkujących banki energii o różnych pojemnościach, ale nie wszystkie robią to we właściwy sposób. Dzisiaj będziemy recenzować podstawowe akcesorium od “dodocool”, marki z Hongkongu, która zajmuje się produktami wysokiej jakości, od słuchawek po akcesoria do telefonów komórkowych, wiele rodzajów ładowarek, etui, power banków, hubów łączności i wiele innych. Bez dalszych ceregieli, zaczynajmy.

bank energii dodocool 5000mAh

bank energii dodocool 5000mAh jest jedyny w swoim rodzaju, przeznaczony dla użytkowników poszukujących przystępnego, a zarazem skutecznego rozwiązania do ładowania więcej niż jednego urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie. Co ciekawe, w zestawie znajduje się odłączany i wymienny kabel Lightning z certyfikatem Apple MFi oraz kabel micro USB. Każdy z tych kabli można przymocować do banku energii, co eliminuje możliwość pozostawienia kabla do ładowania.

Dodatkowo powerbank ma jeszcze jeden port wyjściowy, dzięki czemu można ładować dwa urządzenia jednocześnie. Dwa porty wyjściowe USB umożliwiają ładowanie wielu urządzeń, w tym iPhone’ów, telefonów z systemem Android, głośników Bluetooth, smartwatchów, przenośnych lampek LED i innych. Przyjrzyjmy się teraz innym aspektom banku energii dodocool.

zawartość powerbanku dodocool 5000 mAh

Zawartość opakowania:

 • Bank energii
 • Kabel do ładowania Micro USB
 • Odłączany kabel Lightning – USB
 • Odłączany kabel micro USB do USB
 • Instrukcja obsługi

Specyfikacja:

 • Pojemność 5000 mAh
 • Bateria litowo-polimerowa
 • 132.6 x 71.9 x 8.9 mm i 123.5 g wagi
 • Wejście: 5V/2A (maks.)
 • Wyjście USB 1: 5V/1A (maks.)
 • Wyjście USB 2: 5V/1A (maks.)
 • Niebieskie wskaźniki LED
 • Funkcje bezpieczeństwa, aby zapobiec zwarciu i przeładowaniu

Projekt

dodocool powerbank 5000mAh

Zwykle unikam noszenia ze sobą banków energii, chyba że jest to konieczne, ponieważ większość z nich jest nieporęczna i ciężka, przez co stają się niewygodnym partnerem. Na szczęście w przypadku tego produktu wrażenia są zupełnie inne. Pomiar zaledwie 8.9 mm grubości i zaledwie 124 g wagi – to bardzo smukły i lekki bank energii o pojemności 5000 mAh, z jakim mieliśmy do czynienia. Niewiarygodnie kompaktowa forma przypomina tę z telefonu 4.5″ smartfona, co pozwala po prostu wsunąć akumulator do kieszeni dżinsów. Zaokrąglone rogi i krawędzie zapewniają pewny chwyt w dłoni i sprawiają, że urządzenie jest wygodne w noszeniu.

Odłączany kabel do ładowania

8.9 mm grubości

Zakrzywiona krawędź

Jeśli chodzi o jakość wykonania, to jest on wykonany z plastiku o półpołyskowym wykończeniu. 4 niebieskie diody LED informują o stanie ładowania i rozładowywania, gdy bank energii jest aktywny. Po jego sąsiedniej stronie znajduje się mały przycisk zasilania, który pozwala sprawdzić poziom naładowania baterii i włączyć urządzenie. W dolnej części znajduje się port wejściowy micro USB i dodatkowy port wyjściowy USB. Druga strona dobrze przytrzymuje kabel ładujący, który można odłączyć i zamienić na kabel micro USB lub Lightning.

Krótko mówiąc, powerbank jest przyjazny dla kieszeni i ma ergonomiczną konstrukcję. Dostępny w kolorach czarnym i białym.

Wydajność

ładowanie powerbanku dodocool 5000mAh

Oto nasze spostrzeżenia po tygodniowym testowaniu urządzenia. Ładowanie banku energii o pojemności 5000 mAh od 0 do 100 procent przy użyciu ładowarki Motorola 15 W TurboPower trwało około 3 godzin. Czas ładowania nie jest zbyt długi, ale lepiej jest podłączyć powerbank na noc do ładowania i odłączyć rano. Wbudowana funkcja ochrony przed przeładowaniem i nadmiernym prądem zapewnia bezpieczeństwo.

W naszym pierwszym teście naładowaliśmy baterię OnePlus 5 o pojemności 3300 mAh od 0 do 100%, a bank energii naładował ją w około 2 godziny i 20 minut. Pozostało jeszcze trochę soku, ale urządzenie naładowało baterię Moto G5 Plus 3000 mAh do poziomu 6%, a następnie wyłączyło się.

 • 0 do 50% – 1 godzina
 • 50 do 100% – 1 godzina 20 minut

Warto zauważyć, że diody LED nadal świecą, gdy urządzenia są podłączone do ładowania. Nie oczekuj też, że każdy bank energii będzie emitował dokładnie taką ilość energii, jaką reklamuje. Dzieje się tak, ponieważ rzeczywista pojemność banku energii jest relatywnie niższa niż pojemność znamionowa z powodu mniejszego współczynnika konwersji i utraty ładunku podczas konwersji. Technicznie rzecz biorąc, ten bank energii o pojemności 5000 mAh ma rzeczywista pojemność wyjściowa 3500 mAh co z pewnością nie jest złe.

W innym teście próbowaliśmy ładować dwa telefony jednocześnie – OnePlus 5 i Zenfone 3 z bateriami o pojemności odpowiednio 3300 mAh i 3000 mAh. Oto wyniki.

 • 1 do 45% (44%) – 1 godzina 12 minut (Zenfone 3)
 • 6 do 61% (55%) – 1 godzina 12 minut (OnePlus 5)

Z technicznego punktu widzenia powyższy test wykazał, że bank energii ma rzeczywistą pojemność wyjściową 3200 mAh, gdy podłączone są dwa urządzenia. To znacznie mniej niż w naszym pierwszym teście.

Power bank nie ma tendencji do nagrzewania się i dostarcza odpowiednią ilość energii do ładowania.

Werdykt

W przeciwieństwie do zestawów baterii o pojemności 10000 mAh lub 20000 mAh, ten bank energii o pojemności 5000 mAh firmy dodocool jest doskonałym towarzyszem dla użytkowników, którzy spędzają cały dzień na zewnątrz i nie chcą, aby ich smartfon nagle się rozładował. Najlepszym aspektem tego banku energii jest jego ultra-smukła i lekka obudowa, która umożliwia przenoszenie go w dowolne miejsce bez żadnych trudności. Co więcej, wbudowane kable do ładowania urządzeń z systemem Android i Apple eliminują konieczność noszenia kabli osobno.

Czas ładowania zarówno banku energii, jak i podłączonych urządzeń również był dość szybki. Odłączany kabel przydaje się również do synchronizacji danych między telefonem a komputerem. Wszystkie te czynniki razem wzięte sprawiają, że ten bank energii jest ogólnie dobrym urządzeniem. Dostępny w cenie 16 dolarów.99 lub 1100 INR na Amazonie, jest też w rozsądnej cenie.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka