Recenzja głośnika Bluetooth STK Groovez SMC650 – kompaktowy i niewiarygodnie głośny

Przez pewien czas rynek przenośnych głośników Bluetooth rósł wykładniczo, a co za tym idzie, popyt na nie. Obecnie w Indiach można znaleźć nieskończoną liczbę marek sprzedających różne rodzaje głośników przenośnych, które można podłączyć do telefonu komórkowego, tabletu lub laptopa za pomocą Bluetooth lub kabla AUX. Oprócz podstawowych funkcji odtwarzania muzyki są głośniki oferujące takie funkcje, jak odbieranie połączeń przychodzących, odtwarzanie muzyki bezpośrednio z karty micro SD i obsługa radia FM. Jednym z takich przenośnych urządzeń jest ‘Uniwersalny głośnik Bluetooth SMC650‘ przez Akcesoria STK, brytyjska marka, która niedawno weszła na rynek indyjski i oferuje akcesoria do telefonów komórkowych i komputerów. Mają powiązania ze sklepami Airtel, The Mobile Store i BrightStar i obecnie działają w 12 krajach.

DSC_0035

Seria Groovez firmy STK SMC650 to przenośny i lekki głośnik bezprzewodowy, który pozwala cieszyć się ulubioną listą odtwarzania muzyki w dowolnym miejscu! Używamy go od 10 dni i możemy z całą pewnością stwierdzić, że głośnik Groovez Bluetooth jest doskonałym towarzyszem dla miłośników muzyki, którzy lubią często imprezować. Sprawdź naszą recenzję, aby dowiedzieć się więcej o budowie, jakości dźwięku i opcjach łączności.

Zawartość pudełka – Głośnik, kabel audio 3.5 mm, kabel audio, kabel mini USB do ładowania i instrukcja obsługi.

Konstrukcja – Głośnik ma przyzwoitą obudowę z elementami sterującymi na dolnej części przedniej ścianki i włącznikiem/wyłącznikiem zasilania na dole. Czerwono-czarny, karmazynowy kolor z półmatowym wykończeniem i metalicznym wyglądem. Czarna maskownica głośnika na górze wygląda dość słabo, ale na szczęście otaczający ją chromowany pierścień przyciąga uwagę na dobre. Na czarnej części znajdują się 4 przyciski sterujące: odbieranie/kończenie połączeń, poprzedni utwór/obniżanie głośności, odtwarzanie/pauza, następny utwór/zwiększanie głośności. Podobnie jak grill, pomalowane na srebrno przyciski wyglądają przeciętnie, ale zapewniają przyzwoite wrażenia dotykowe. Na spodzie głośnika znajdują się dwie niebieskie diody LED, które migają co sekundę podczas odtwarzania, a ich częściowa widoczność daje fajny efekt, zwłaszcza w nocy. Antypoślizgowa podstawa nad diodami LED zapewnia dobrą przyczepność po umieszczeniu głośnika na powierzchni i zapobiega jego chybotaniu lub drganiom. Ogólnie rzecz biorąc, jest to urządzenie kieszonkowe o wymiarach 64 mm x 69 mm (szer. x wys.) i wadze zaledwie 163 g, dzięki czemu jest wygodne do trzymania i przenoszenia.

DSC_0025

DSC_0027

DSC_0029

Łączność – Głośnik obsługuje Bluetooth v2.1+EDR (z zasięgiem do 10 metrów) oraz 3.Gniazdo audio 5 mm (wejście Aux) umożliwia sparowanie i podłączenie niemal każdego innego urządzenia w celu odtwarzania muzyki. Możesz także słuchać muzyki bez podłączania żadnego urządzenia dzięki karcie Micro SD o pojemności do 32 GB, która obsługuje formaty MP3 i WMA. Wbudowany mikrofon może być używany do nawiązywania i odbierania połączeń za pośrednictwem telefonu z funkcją Bluetooth. Urządzenie jest również wyposażone w radio FM o zakresie częstotliwości 87-108 MHz i stosunku sygnału do szumu 45 dB.

DSC_0030

Dźwięk – Nie należy oceniać wydajności dźwięku na podstawie jego niewielkich rozmiarów, ponieważ ten mały głośnik firmy STK emituje niewiarygodnie głośny dźwięk, dzięki czemu nie ma potrzeby zwiększania jego głośności do maksimum. Ten dość niewielki głośnik przenośny ma potężną moc Głośnik o mocy 3 W głośna i czysta muzyka z przyzwoitym poziomem basów. Wypróbowaliśmy go w kilku warunkach, takich jak wnętrze, pokój i otwarty taras; i ku naszemu zaskoczeniu, dźwięk był wystarczająco głośny i wyraźnie słyszalny nawet w głośnych miejscach. Głośność nie wpływa negatywnie na jakość dźwięku, który jest dość wyraźny i czysty, ale zauważyliśmy zniekształcenia dźwięku przy najwyższej głośności, ale to częste w tego typu urządzeniach. Można oczekiwać, że ten niewielki głośnik będzie w stanie pokryć powierzchnię około 200 stóp kwadratowych. dobrej jakości dźwięk, który w zupełności wystarcza podczas niewielkich imprez domowych i oglądania filmów na smartfonie lub tablecie. Przetestowaliśmy również połączenia w trybie głośnomówiącym i wyniki były całkiem niezłe.

DSC_0028

SMC650 jest wyposażony w niewymienną baterię 300mAh Akumulator litowo-polimerowy zapewniający czas odtwarzania muzyki do 3 godzin. Głośnik trzeba ładować za pomocą kabla Mini USB, a pełne naładowanie trwa od 2 do 3 godzin. Czerwona dioda z tyłu głośnika informuje o stanie ładowania i gaśnie, gdy głośnik jest całkowicie naładowany.

Plusy

  • Kompaktowy i lekki
  • Dobra konstrukcja
  • Bardzo głośny
  • Obsługa bezpośredniego odtwarzania (przez kartę Micro SD)
  • Niebieskie wskaźniki LED

Wady

  • Zniekształcenia dźwięku przy pełnej głośności
  • W zestawie znajduje się port Mini USB (my wolimy standardowe micro USB)
  • Jakość wykonania maskownicy i przycisków sterujących jest przeciętna

Werdykt – W cenie Rs. Głośnik Bluetooth SMC650RD firmy STK kosztuje 2199 zł i naszym zdaniem jest wart zakupu. Dostępne w kolorze czerwonym i czarnym. Będzie dostępny w wiodących sklepach detalicznych w Indiach oraz na portalach internetowych. Jeśli masz jakieś uwagi, podziel się z nami poniżej. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka