Skrót klawiaturowy do wyświetlania ekranu pulpitu w systemie Mac OS X

Właśnie dostałem mój nowy MacBook Pro 13 i byłem nim bardzo podekscytowany, ponieważ był to mój długo oczekiwany produkt Apple. Podobno wszystkie komputery Mac firmy Apple mają fabrycznie zainstalowany system OS X, którego jestem nowicjuszem i wczoraj po raz pierwszy miałem w rękach OS X. Jako miłośnik systemu Windows 7 chciałem, aby większość podobnych funkcji była dostępna także w systemie OS X, ale byłem zaskoczony brakiem niektórych małych, ale przydatnych funkcji w systemie OS firmy Apple. Tak więc, jestem tutaj, aby omówić moją pierwszą wskazówkę, tj.e. Jak uzyskać efekt „Pokaż ekran pulpitu” w systemie OS X.

W przeciwieństwie do Windows 7, OS X 10.6 Śnieżny Leopard nie oferuje opcji pozwalającej jednym kliknięciem zminimalizować wszystkie otwarte okna i bezpośrednio wyświetlić pulpit Home aka. Ale po dłuższych poszukiwaniach znalazłem skrót klawiaturowy, który ukrywa wszystkie otwarte okna w systemie Mac OS X i pokazuje tylko tapetę i inne elementy znajdujące się na pulpicie.

pulpit_mac_osx

Aby ukryć wszystkie otwarte okna i wyświetlić pulpit, wystarczy nacisnąć przycisk Command + klawisz Exposé (F3), lub Fn + F11 w tym samym czasie. Ekran główny pojawia się natychmiast.

Choć nie jest to tak szybkie jak funkcja Aero Peek w systemie Windows 7, to doskonale spełnia swoje zadanie. Wkrótce przedstawię więcej interesujących porad i sztuczek dotyczących systemu OS X! ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka