Top 10 Free Alternatives to WinRar and WinZip [Featured]

W dzisiejszych czasach większość pakietów oprogramowania, instalatorów i plików jest dostarczana w skompresowanych formatach, aby zmniejszyć ich rozmiar. Pliki skompresowane w Formaty RAR i Zip mogą być otwierane tylko przez programy takie jak WinRar lub WinZip, które nie są darmowe.

10 najlepszych darmowych alternatyw dla WinRar i WinZip

Zebrałem więc listę 10 najlepszych darmowych alternatyw dla WinRar i WinZip które są bardzo wydajne i funkcjonalne, jak np. Sprawdź poniższą listę:

7-Zip jest jednym z najprostszych i najlepsze archiwizatory plików o wysokim stopniu kompresji. Może skompresować do .Format 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 i TAR. Posiada możliwość dekompresji lub rozpakowania wielu formatów, takich jak RAR, CAB, ISO, ARJ, UDF, MSI, DMG, LZH, CHM, Z, CPIO, itp.

7-Zip - najpotężniejszy darmowy archiwizator plików

Integruje się z powłoką Windows (explorer). Zapewnia silne szyfrowanie AES-256 w formatach 7z i ZIP. 7-Zip działa na wszystkich systemach Windows, Linux/Unix. A wersja przenośna jest również dostępny.

PeaZip jest dostępna jako portable i instalowalne oprogramowanie dla 32- i 64-bitowych systemów Windows i Linux. Umożliwia tworzenie i rozpakowywanie wielu archiwów jednocześnie, tworzenie samorozpakowujących się archiwów. Posiada funkcję bezpiecznego usuwania, może weryfikować sumę kontrolną pliku i hash, obsługuje wiele standardów silnego szyfrowania.

PeaZip

IZArc może łatwo tworzyć archiwa i pozwala na dodawanie, usuwanie, rozpakowywanie i konwertowanie archiwów. Możesz przeciągnąć i upuścić pliki z IZArc, aby je rozpakować gdziekolwiek chcesz. IZArc może również otwierać pliki obrazów płyt CD jak ISO, BIN, CDI i NRG. Możliwe jest również konwertuj takie pliki z jednego typu na inny (BIN na ISO, NRG na ISO).

IZArc

To integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows. Posiada wiele przydatnych funkcji, takich jak skanowanie antywirusowe, szyfrowanie plików Zip, naprawianie uszkodzonych archiwów, obsługa wielu języków i wiele innych.

TUGZip to potężne, darmowe narzędzie do archiwizacji dla systemu Windows, które obsługuje szeroki zakres plików skompresowanych, zakodowanych i obrazów płyt. Szyfruj archiwa przy użyciu 6 różnych algorytmów. Blowfish (128-bitowy), DES (56-bitowy), Triple DES (168-bitowy) i Rijndael (128-bitowy, 192-bitowy i 256-bitowy).

Umożliwia jednoczesne rozpakowanie wielu archiwów i naprawę uszkodzonych archiwów ZIP i SQX.

ZipGenius umożliwia kompresję plików do prawie każdego rodzaju archiwum. Obsługuje ponad 20 formatów skompresowanych archiwów, w tym pliki obrazów płyt CD/DVD-ROM. Słynne obsługiwane formaty to ZIP, RAR, 7-zip, CAB. ACE, ARJ, LHA, RPM, TAR.

Program ZipGenius umożliwia podgląd obrazów w skompresowanym archiwum jako miniaturki. Można zmienić wygląd paska bocznego ZipGeniusa, ikon itp. za pomocą zintegrowanego programu skórki.

WobZip

WobZip jest bezpłatny usługa online jak rozpakować lub rozpakować plik w locie. Może rozpakowywać pliki z komputera lub z adresu URL. Nie wymaga żadnej instalacji, aby móc z niego korzystać.

wobzip - wypakowywanie plików zip online

ExtractNow jest prostym narzędziem, które pozwala szybko i łatwo rozpakować wiele archiwów. Nie jest to kompletne rozwiązanie archiwizacyjne. obsługuje 2 najpopularniejsze formaty kompresji: ZIP i RAR.

Zipeg

Zipeg to najprostszy sposób na otwieranie plików RAR i ZIP. Rozpakowywanie archiwów zdjęć, wyświetlanie miniatur, wybieranie i rozpakowywanie potrzebnych plików. Otwiera formaty takie jak ZIP, RAR, 7z, ARJ, LHA, TGZ, TAR i wiele innych. Obsługuje stronę Windows XP i Vista, Mac OS X Tiger i Leopard.

Uniwersalny ekstraktor jest programem do wypakowywania plików z dowolnego typu archiwum, niezależnie od tego, czy jest to zwykły plik zip, program instalacyjny, czy nawet instalator Windows (.msi) pakiet. Jego główną funkcją jest wyodrębnianie plików z pakietów instalacyjnych i nie zastępuje on programu WinRAR, 7-Zip, itp.

Program Universal Extractor - wyodrębnianie pakietów oprogramowania

jZip

jZip to wydajne i niezawodne narzędzie do kompresji oparte na technologii archiwizacji 7-Zip. Może tworzyć, otwierać i rozpakowywać pakiety Zip, TAR, GZip, 7-Zip. Otwieranie i rozpakowywanie plików RAR i ISO.

Mam nadzieję, że podobały Ci się powyższe alternatywy. Udostępnij ten post lub utwórz zakładkę, aby powiadomić innych.