Czy jesteś tak samo ciekawy jak ja niedawnego oświadczenia, że Twitter zakazuje linkowania do Facebooka, Instagrama i innych konkurencyjnych platform? Ogłoszenie to wywołało spore poruszenie, a wiele osób pytało, co motywowało ten ruch i jak wpłynie on na ich nawyki w mediach społecznościowych. Niektórzy twierdzą, że jest to strategia mająca na celu ograniczenie konkurencji i zwiększenie udziału Twittera w rynku, podczas gdy inni uważają, że jest to próba poprawy komfortu użytkowania poprzez ograniczenie spamu i dezinformacji. Niezależnie od przyczyny, oczywiste jest, że ta zmiana może zmienić sposób interakcji z tymi znanymi platformami mediów społecznościowych. Zagłębmy się więc w ten temat i zobaczmy, co możemy odkryć.

Twitter doświadczył szeregu modyfikacji od czasu przejęcia przez nowego właściciela, co wywołało debatę wśród jego bazy użytkowników. Niektóre z tych modyfikacji obejmują silniejsze procedury kontroli treści, eliminację niektórych funkcji i dodanie nowych. W wyniku tych zmian niektórzy użytkownicy uważają, że platforma nie spełnia już ich wymagań ani nie jest zgodna z ich przekonaniami, w wyniku czego zdecydowali się opuścić witrynę i poszukać alternatywy. Dopiero okaże się, jak te zmiany wpłyną na bazę użytkowników Twittera i jego długoterminową rentowność.

Teraz, w ramach serii zmian, Twitter zakazuje linkowania do Facebooka, Instagrama i innych konkurencyjnych platform, wywołując wiele debat i kontrowersji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej decyzji i jej potencjalnym wpływie na użytkowników, koniecznie czytaj dalej.

Gdy fani oglądali niedzielne finały mistrzostw świata w piłce nożnej, Twitter zdecydował się rzucić podkręconą piłkę i ujawnić nową politykę zakazującą „darmowej reklamy” konkurencyjnych platform. Zgadza się, Twitter zakazuje linkowania do Facebooka, Instagrama i innych konkurencyjnych platform, takich jak Mastodon, Tribel, Nostr, Hive Social, Post, Truth Social, i tym podobnych z kont, których “głównym celem&#8221 jest promowanie treści na takich stronach. Twitter rozprawia się również z agregatorami stron trzecich, takimi jak Linktree i inne.

Co to jest zakaz duchów na TwitterzeTwitter zakazuje linkowania do Facebooka, Instagrama i innych konkurencyjnych platform

Co to ma wspólnego z nami?? Koniec z linkowaniem do innych profili mediów społecznościowych w naszych biografiach na Twitterze i koniec z tweetowaniem rzeczy takich jak “Śledź mnie na Instagramie, aby uzyskać dodatkowe materiały!Aha, i jeśli spróbujesz ominąć te zasady, stosując podstępne techniki, takie jak maskowanie adresów URL, naruszysz je i prawdopodobnie zostaniesz zbanowany.

Cóż, to jest po prostu świetne. Jak mamy teraz udostępniać konto naszego kota na Instagramie?? Walka jest prawdziwa, ludzie.

Reakcja użytkowników na kontrowersyjną politykę Twittera

Chociaż Twitter udostępnił regułę w Centrum pomocy Twittera i utrzymywał ją na żywo przez wiele godzin, teraz usunął post z witryny. Można go jednak sprawdzić tutaj na stronie Archiwum internetowe strona.

Nawet tweet @TwitterSupport, który brzmiał “Zdajemy sobie sprawę, że wielu naszych użytkowników jest aktywnych na innych platformach mediów społecznościowych. Jednak nie będziemy już zezwalać na bezpłatną promocję niektórych platform mediów społecznościowych na Twitterze” nie jest już dostępny.

Nie jest jasne, co dokładnie dzieje się z wiadomością “Twitter zakazuje linkowania do Facebooka, Instagrama i innych konkurencyjnych platform’.Niektóre raporty sugerują, że zakaz został odwołany, podczas gdy inne mówią, że firma po prostu próbuje go zreformować. W tym momencie trudno powiedzieć, jaka przyszłość czeka tego typu linki na platformie.

Decyzja Twittera o zakazie linkowania do Facebooka, Instagrama i innych konkurencyjnych platform wywołała spore poruszenie wśród użytkowników. Do tego stopnia, że firma usunęła stronę z regułą i wspierające ją tweety w odpowiedzi na reakcję zwrotną. Kto wie, może po prostu próbują zamieść całą sprawę pod dywan i udawać, że nigdy się nie wydarzyła. A może po prostu próbują zachować twarz i udawać, że nigdy tak naprawdę nie mówili poważnie o zakazie. Tak czy inaczej, jasne jest, że ten ruch nie został dobrze przyjęty przez Twitterverse.

Oto kilka przykładów:

Użytkownik o nazwie @mijustin podzielił się wiadomością z niezgadzającą się melodią:

Jasna cholera.

Teraz na Twitterze nie można już udostępniać linków do innych platform mediów społecznościowych.

Nie możesz już udostępniać swojej nazwy użytkownika w innych sieciach społecznościowych (Mastodon, Instagram, FB itp.).

Nie możesz już korzystać z linktree.https://t.co/113vrxFFFG https://t.co/kxjSCnF2B4

— Justin Jackson (@mijustin) 18 grudnia 2022 r

Inny użytkownik, @cgpov, w irytującej melodii krzyczy:

Co do cholery Twitter? Zaczną zawieszać konta i usuwać tweety, które używają linktree lub linków do innych kont w mediach społecznościowych? Hardcore.�� https://t.co/uMEVR0NpKw

— Chad Ashley (@cgpov) 18 grudnia 2022 r

Wrapping Up

Podsumowując, jasne jest, że decyzja “Twitter zakazuje linkowania do Facebooka, Instagrama i innych konkurencyjnych platform” spotkała się z powszechną krytyką i niezadowoleniem użytkowników. Wielu uważa ten ruch za niepotrzebną i niepożądaną zmianę i dopiero okaże się, jak wpłynie ona na platformę w dłuższej perspektywie. Bądź na bieżąco z aktualizacjami, gdy pojawi się więcej informacji.

Jeśli szukasz świeżych treści i alternatywnych opcji dla Twittera, koniecznie sprawdź naszą stronę internetową, aby zaspokoić wszystkie potrzeby związane z mediami społecznościowymi.