Ukryj karty Chrome z menu Ostatnie aplikacje w Androidzie 5.0 Lollipop

Nowo uruchomiony program Android 5.0 Lollipop aktualizacja zawiera zupełnie nowy interfejs z Material Design, piękne animacje przejścia, powiadomienia na ekranie blokady, ulepszone szybkie ustawienia, odnowiony interfejs wielozadaniowości (Recents), obsługę wielu użytkowników w telefonie, tryb oszczędzania baterii, funkcję Nie przeszkadzać, tryby priorytetowe i wiele więcej. W Lollipop multitasking został ulepszony, a ostatnio używane aplikacje są wyświetlane w formie stosu kart. Można po prostu przewijać stos ostatnio otwartych aplikacji, a przesunięcie karty w lewo lub w prawo powoduje zamknięcie danego zadania. Nowe Ostatnie aplikacje w systemie Android 5.0 pokazuje poszczególne karty otwarte w przeglądarce Google Chrome w samej szufladzie ostatnich aplikacji, co ułatwia do nich dostęp.

Recent-apps_lollipop

Domyślnie karty Chrome są wyświetlane razem z ostatnimi aplikacjami, co jest całkiem wygodne, ale jednocześnie irytujące. Dzieje się tak dlatego, że gdy karty i aplikacje są łączone w zasobniku przełącznika aplikacji telefonu, użytkownicy nie mogą widzieć kart ani przełączać się między nimi z poziomu samej przeglądarki. Może to zirytować użytkowników, którzy wolą starą, tradycyjną metodę i mają mnóstwo otwartych kart w przeglądarce Chrome. Cóż, na razie jest to opcja i można ją łatwo wyłączyć!

Jak usunąć karty Google Chrome z Ostatnio używane aplikacje w Lollipop

Aby zapobiec wyświetlaniu kart Chrome razem z ostatnimi aplikacjami w systemie Android 5.0, otwórz przeglądarkę Chrome na swoim urządzeniu, przejdź do menu i wybierz Ustawienia. W ustawieniach wybierz opcję „Łączenie kart i aplikacji„i wyłączyć ją. Kliknij Ok, aby potwierdzić. Karty będą teraz wyświetlane tak jak wcześniej.

chrome_starsze karty

Uwaga:: Ustawienie „Łączenie kart i aplikacji” jest widoczne w obu wersjach przeglądarki Chrome i tylko na telefonach z systemem Android 5.0 Lollipop. Najwyraźniej jeśli korzystasz z tabletu, takiego jak Nexus 7 lub Nexus 10, nie zobaczysz kart w ostatnich aplikacjach ani opcji włączenia/wyłączenia tej funkcji w Chrome. Dzieje się tak, ponieważ tablety mają interfejs użytkownika przypominający pulpit.

Wskazówka [Reddit]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka