Uniemożliwienie Google pokazywania Twojego imienia i zdjęcia w reklamach

Niedawno Google ogłosiło, że od 11 listopada 2013 r. aktualizuje Warunki korzystania z usługi. Spośród trzech wymienionych zmian jedna może Cię niepokoić, ponieważ Google może pokazywać Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie profilowe w swoich produktach (w tym w recenzjach, reklamach i innych kontekstach komercyjnych). Imię i nazwisko oraz zdjęcie wyświetlane w ogłoszeniach są tymi, które użytkownik wybrał w Google+. Na szczęście Google zapewnia użytkownikowi kontrolę nad wykorzystaniem nazwy i zdjęcia profilu, ale dotyczy to tylko wspólne zatwierdzenia w reklamach.

Przykład pokazujący współdzieloną aprobatę wyświetlaną w reklamie:

endorsements3-a72e63259d52f7f5e8f00cd3bd6c787e

Aby uniemożliwić Google wyświetlanie Twojego profilu w reklamach, odwiedź stronę Ustawienia współdzielonych potwierdzeń strona. Przewiń do dołu i usuń zaznaczenie opcji z napisem „Na podstawie mojej aktywności Google może wyświetlać moje imię i nazwisko oraz zdjęcie profilowe w udostępnionych elementach poparcia wyświetlanych w reklamach.” i kliknij przycisk Zapisz.

14-10-2013 11-31-18

Uwaga: To ustawienie nie zmienia faktu, że nazwa lub zdjęcie profilu może być używane w innych miejscach, takich jak Google Play, Mapy, Wyszukiwanie itp.

Dla użytkowników poniżej 18 roku życia, ich działania nie będą wyświetlane w udostępnionych potwierdzeniach w reklamach i niektórych innych kontekstach, ale mogą oni zobaczyć udostępnione potwierdzenia innych osób.

Zainteresowani mogą szczegółowo zapoznać się z uaktualnionymi „TOS” (obowiązującymi od 11 listopada 2013 r.) tutaj.