Wydawcy Google Adsense w Indiach mogą teraz otrzymywać płatności za pomocą przelewu bankowego

Jest to świetna wiadomość dla wszystkich wydawców Adsense w Indiach, ponieważ Google w końcu wprowadza Electronic Funds Transfer (EFT) udogodnienie płatnicze dla Indii. W grudniu informowaliśmy, że Google testuje płatności elektroniczne w Indiach i wkrótce udostępni EFT. Na szczęście nadszedł wreszcie ten dzień, ponieważ Google oficjalnie ogłosiło pojawienie się płatności przelewem bankowym lub EFT w Indiach. My i większość indyjskich wydawców z niecierpliwością czekaliśmy na tę wiadomość, ponieważ do tej pory Google oferowało płatności za pomocą standardowego czeku.

Korzyści z płatności EFT w porównaniu z płatnością czekiem

Teraz, dzięki wprowadzeniu płatności Wire Transfer w Indiach, wydawcy Adsense będą mogli otrzymywać swoje dochody za pośrednictwem szybszej, bardziej niezawodnej i bezpiecznej alternatywy dla czeków. Z pewnością płatności EFT są szybsze i wygodniejsze dla wszystkich, ponieważ pieniądze są bezpośrednio wpłacane na konto bankowe. Teraz nie trzeba już czekać około 2 tygodni na otrzymanie czeku, następnie udać się do oddziału, aby go zdeponować, a na końcu czekać na jego realizację.

Ponadto czeki wystawiane przez Adsense są płatne wyłącznie w oddziałach Citibanku, a Citibank ma ograniczoną liczbę oddziałów w Indiach. W związku z tym czas realizacji czeków wysyłanych na zewnątrz był dłuższy niż zwykle, a bank pobierał również opłatę za ich odbiór. Chociaż w przypadku EFT nie będziesz mógł pokazać swoich czeków Adsense jako dowodu płatności, to nic nie szkodzi! ��

Zgoda na otrzymywanie płatności Adsense w Indiach za pośrednictwem przelewu bankowego

Google obecnie testuje tę nową formę płatności z zainteresowanymi wydawcami tylko w Indiach. Aby zdecydować się na płatności przelewem bankowym dla nadchodzącej płatności zaplanowanej na marzec, musisz po prostu zastosować „selfhold” do swoich płatności. W ten sposób Twoje konto zostanie zakwalifikowane do nowej aktualizacji. Aby zastosować samozatrzymanie, odwiedź opcję „ustawienia płatności” na swoim koncie Adsense.

05-03-2014 18-15-07

Dostępność – W ciągu najbliższych tygodni Google zaktualizuje wszystkie konta w Indiach „z włączoną funkcją auto-hold” do nowego systemu płatności. Aby otrzymać płatność za ten miesiąc za pośrednictwem przelewu bankowego, upewnij się, że dokonałeś zmiany preferencji przed niedzielą, 16 marca, godz. 06:00 (AM) IST.

Opłaty za płatności Adsense Wire w Indiach – Według Google, płatności czekowe zostaną zastąpione przez płatności U.S. Międzynarodowe przelewy bankowe w dolarach. Dlatego też minimalne opłaty (zazwyczaj Rs. 56/- na Rs. 110/-, czyli około 0 dolarów.90 do 1 dolara.78) oraz korzystne kursy wymiany walut będą naliczane od transakcji dokonywanych za pośrednictwem WIRE. Google pokrywa większość opłat związanych z wysyłaniem płatności przelewem i nie pobiera opłat za tę usługę. Przeliczenie waluty z USD na INR zostanie dokonane przez bank w Indiach. W ten sposób uzyskasz być może niższy kurs wymiany niż zazwyczaj oferowany przez Google, a ponadto zostanie pobrana opłata za podatek od usług.

Otrzymywanie płatności Adsense za pośrednictwem przelewu – Po uaktualnieniu konta musisz podać instrukcje przelewu dla swojego konta bankowego, aby móc otrzymywać płatności przelewem w USD z zagranicy. Informacje o przelewie bankowym zwykle zawierają: dokładne imię i nazwisko na koncie bankowym, nazwę banku, numer konta bankowego oraz kod SWIFT banku. Ponadto nazwa na Twoim koncie bankowym powinna być całkowicie zgodna z nazwą na Twoim koncie Adsense.

Google pracuje nad tym, aby płatności przelewem były wkrótce w pełni dostępne dla wszystkich wydawców w Indiach. Zainteresowani mogą wypróbować go już teraz, rejestrując się zgodnie z powyższymi informacjami. Podziel się swoją opinią!

– Czytaj dalej oficjalne ogłoszenie na forum produktów Google.

AKTUALIZACJA (9 marca) – Wydawcy w Indiach, którzy zdecydowali się na usługę Wire Transfer, wstrzymując swoje płatności, powinni otrzymać wiadomość e-mail z informacją, że ich konto zostało zaktualizowane. Po wejściu na swoje konto zobaczysz teraz przeprojektowaną stronę podsumowania płatności i ustawień płatności.

09-03-2014 19-50-30

Forma płatności Przelewem oferuje większą elastyczność w ustawieniach płatności:

– Teraz możesz zmienić informacje o płatności do 20. dnia dowolnego miesiąca.
– Teraz wybierz dowolny minimalny próg płatności większy niż domyślny próg płatności.
– Teraz opóźnij przyszłe płatności do określonej daty (maksymalnie 1 rok)

Aby otrzymać zapłatę za pomocą przelewu bankowego, otwórz swoje konto Adsense, wybierz Ustawienia płatności i kliknij na 'Dodaj nową formę płatności’. Następnie będziesz musiał podać informacje o swoim koncie bankowym, aby otrzymywać płatności za pośrednictwem przelewu bankowego lub EFT. Oprócz danych dotyczących osobistego konta bankowego, obowiązkowe jest podanie kodu IFSC (11 liter i cyfr) dla oddziału oraz kodu SWIFT-BIC (8 lub 11 znaków). Jeśli Twój bank korzysta z banku pośredniczącego w otrzymywaniu międzynarodowych przelewów bankowych, podaj odpowiednią nazwę banku i kod Swift.

Uwaga Upewnij się, że dokonałeś zmian w formie płatności przed 21 dniem miesiąca, aby mieć wpływ na cykl płatności w bieżącym miesiącu.