Zarejestruj się w usłudze „Nie dzwoń i nie przeszkadzaj” (NDNC), aby zatrzymać promocyjne połączenia i wiadomości od operatorów telekomunikacyjnych

Czy chcesz uniknąć niechcianych telemarketing połączenia i SMS-y przychodzące na telefony komórkowe lub stacjonarne od firm telekomunikacyjnych, których celem jest zapewnienie dodatkowych usług, promocji, ofert, planów, taryf itp?

National Do Not Call Registry (NDNC Registry) to środek wprowadzony przez Telecom Regulatory Authority of India, którego głównym celem jest kontrola niezamówionych informacji handlowych (UCC) i pozwoli Ci się ich pozbyć.

Aby zarejestrować się w rejestrze NDNC – Zadzwoń pod numer 1909 (połączenie płatne) lub wyślij SMS START DND na stronie 1909 (bezpłatnie). W przypadku chęci wyrejestrowania się z rejestru NDNC SMS STOP DND na stronie 1909 (bezpłatnie).

Alternatywnie użytkownicy mogą odwiedzić stronę Nie dzwoń/nie przeszkadzaj stronę rejestracyjną wybranego abonenta telekomunikacyjnego, aby ubiegać się o nią.

AIRTEL 

– VODAFONE (dawniej HUTCH)

– IDEA

– POLEGANIE

– TATA DOCOMO

– BSNL | BSNL CELLONE

Uwaga – Promocyjne połączenia i wiadomości na telefon stacjonarny lub komórkowy powinny ustać w ciągu 45 dni od daty rejestracji.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka