2 sposoby na wejście i wyjście z trybu odzyskiwania na iPhonie 12

Potrzeba uruchomienia iPhone’a w trybie odzyskiwania może pojawić się, gdy urządzenie przestanie działać zgodnie z przeznaczeniem. Tryb Recovery Mode pomaga użytkownikom systemu iOS rozwiązywać różne problemy z iPhone’em i iPadem, w tym zamrożony lub niereagujący na polecenia ekran, iPhone zatrzymany na logo Apple lub ekranie ładowania. Można też użyć trybu odzyskiwania, aby odzyskać iPhone’a, który utknął w pętli startowej po nieudanej aktualizacji oprogramowania. Jest to przydatne, gdy twardy reset nie pomaga, a nawet gdy zapomnisz hasła dostępu do funkcji Guided Access.

Jak uruchomić tryb odzyskiwania na telefonie iPhone 12 i 12 Pro

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna, musisz wiedzieć, jak przełączyć iPhone’a w tryb odzyskiwania, aby ją naprawić. Aby ułatwić proces, oto szybki przewodnik, jak wejść w tryb odzyskiwania na iPhone 12 i wyjść z trybu odzyskiwania na iPhone 12, zarówno z iTunes, jak i bez niego.

Wymagania: Komputer PC lub Mac i kabel Lightning.

Metoda 1: Użycie iTunes lub Findera

Uwaga:: Ta metoda ma zastosowanie tylko do iPhone’a 8 i iPhone’ów z obsługą Face ID.

 1. Podłącz iPhone’a do komputera lub Maca za pomocą kabla Lightning.
 2. Jeśli po raz pierwszy podłączasz iPhone’a, pojawi się okno „Zaufaj temu komputerowi”. Stuknij „Zaufaj” i wprowadź kod dostępu iPhone’a, aby kontynuować. zaufaj temu monitowi komputera na telefonie iPhone
 3. Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności. przycisk boczny i przyciski głośności w telefonie iPhone 12
 4. Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zmniejszania głośności.
 5. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Strona przycisk. Ważne: Przytrzymaj przycisk boczny, gdy pojawi się czarny ekran, a nawet gdy zobaczysz logo Apple.
 6. Zwolnij przycisk boczny, gdy zobaczysz ekran ‘Połącz z komputerem lub iTunes’ na swoim iPhonie. Oznacza to, że urządzenie jest w trybie odzyskiwania. ekran odzyskiwania na iPhone 12

To jest to. iTunes lub Finder (na macOS Catalina i Big Sur) wyświetli teraz monit o aktualizację lub przywrócenie iPhone’a. Wybierz opcję, która odpowiada Twoim potrzebom.

przywracania lub aktualizowania iPhone'a w Finderze lub iTunes

UWAGA : Pamiętaj, aby szybko nacisnąć i zwolnić przyciski głośności, ponieważ w przeciwnym razie zamiast menu wyłączania pojawi się Siri.

Aby wyjść z trybu odzyskiwania na telefonie iPhone 12, naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, aż zniknie ekran trybu odzyskiwania. Po wyświetleniu czarnego ekranu zwolnij przycisk boczny, a urządzenie uruchomi się normalnie. Następnie wprowadź kod dostępu, aby odblokować i uzyskać dostęp do ekranu głównego.

Metoda 2: Używanie ReiBoot bez przycisków fizycznych (Łatwy sposób)

Ta metoda działa na wszystkich iPhone’ach z Face ID, a także Touch ID.

 1. Pobierz ReiBoot i zainstaluj go na komputerze PC lub Mac.
 2. Uruchom program, podłącz iPhone’a do komputera za pomocą kabla Lightning i odblokuj go.
 3. Kliknij opcję ‘Wejdź/wyjdź z trybu odzyskiwania. Tenorshare ReiBoot
 4. Sprawdź, czy urządzenie jest podłączone i rozpoznawane przez ReiBoot.
 5. Kliknij Enter pod ‘One Click to Enter Recovery Mode”, aby uruchomić urządzenie w trybie odzyskiwania. wejście w tryb odzyskiwania na telefonie iPhone 12 i 12 pro
 6. Poczekaj chwilę, aż zobaczysz komunikat

Aby wyjść z trybu odzyskiwania, wykonaj powyższe kroki i kliknij ‘Jedno kliknięcie, aby wyjść z trybu odzyskiwania” zamiast w kroku #5.

wyjście z trybu odzyskiwania na telefonie iPhone 12

Informacje o programie ReiBoot

ReiBoot firmy Tenorshare zapewnia przyjazny dla użytkownika sposób naprawy i rozwiązywania różnych problemów z oprogramowaniem na urządzeniach z systemem iOS. To narzędzie może być ratunkiem, gdy przyciski sprzętowe na urządzeniu nie działają i utknąłeś w trybie odzyskiwania. Ponadto stosunkowo łatwiej i szybciej jest wykonać powyższe zadanie za pomocą programu ReiBoot niż w tradycyjny sposób (metoda nr 1).

Strona bezpłatna wersja próbna ReiBoot umożliwia wchodzenie i wychodzenie z trybu odzyskiwania na wszystkich urządzeniach z systemem iOS bez żadnych ograniczeń. Jednak aby uzyskać dostęp do innych funkcji premium oferowanych przez to narzędzie, należy kupić licencję Pro (45 USD). Jest ono dostępne zarówno dla systemów Windows, jak i Mac, a także jest kompatybilne z telefonem iPhone 12 z systemem iOS 14.4.

Naprawa systemu iOS na telefonie iPhone

Pobierz i zainstaluj oprogramowanie sprzętowe systemu iOS

Najważniejsze funkcje

 • Sposób na wejście/wyjście z trybu odzyskiwania jednym kliknięciem bez iTunes (100% za darmo)
 • Napraw system iOS – Pobierz i zainstaluj najnowszy firmware lub oficjalną wersję pliku IPSW.
 • Zaktualizuj iOS beta do najnowszej stabilnej wersji bez utraty danych.
 • Fix błędy 4013/4005 podczas próby aktualizacji lub przywrócenia urządzenia z systemem iOS w iTunes.
 • Przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych, gdy iPhone nie chce się włączyć lub zapomniałeś kodu dostępu.
 • Obsługuje tvOS – Naprawia Apple TV utknął na logo Apple, tryb Airplay, lub ekran odzyskiwania.

Daj nam znać, która z powyższych metod zadziałała dla Ciebie bez problemu.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka