Co oznacza niebieska kropka na Facebook Stories i Messengerze??

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a lub telefonu z systemem Android, to na pewno zauważyłeś niebieskie kropki. Te małe niebieskie kropki często pojawiają się zarówno na aplikacjach systemowych, jak i tych instalowanych przez użytkownika. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem któregoś z tych mobilnych systemów operacyjnych i zastanawiasz się, dlaczego na Twoim telefonie pojawiła się niebieska kropka, nie musisz się martwić.

Dlaczego w aplikacjach pojawia się niebieska kropka?

Niebieska kropka jest w rzeczywistości elementem interfejsu użytkownika dodanym przez programistów w celu zwrócenia uwagi użytkownika. Pomaga w powiadamianiu użytkowników o nowej aktualizacji, nowym powiadomieniu, nieprzeczytanej wiadomości lub e-mailu, lub oczekującej prośbie. Nie należy go mylić z zieloną kropką, która wskazuje aktywny status znajomego w aplikacji do czatowania.

Niebieska kropka nie ogranicza się jednak do kilku usług lub aplikacji, które zostały ostatnio zaktualizowane. Najczęściej użytkownicy smartfonów mogą znaleźć niebieską kropkę w aplikacjach Facebook Stories, Messenger, Instagram, Snapchat, kontaktach Samsunga i wiadomościach systemu Android. Możesz ją również zobaczyć obok kontaktów, e-maili oraz nowo dodanych naklejek lub emojis.

W tym artykule dowiesz się, co oznacza niebieska kropka w różnych serwisach i aplikacjach społecznościowych.

Niebieska kropka w historii na Facebooku

Przeglądając listę widzów w swoich historiach na Facebooku, na pewno zauważyłeś niebieską kropkę obok nazwisk widzów.

niebieska kropka obok historii na Facebooku
Niebieska kropka obok widzów w historii na Facebooku

Niebieska kropka obok przeglądarki historii na Facebooku oznacza nową(e) odsłonę(y) od ostatniego sprawdzenia odsłon tej historii. To ciekawy sposób powiadamiania użytkowników o tym, kto ostatnio widział ich historię.

W Messengerze i prośbach o wiadomości

Niebieska kropka w aplikacji Messenger oznacza, że masz nieprzeczytaną wiadomość (wiadomości) na czacie od znajomego lub kontaktu. Powiadomienie zniknie, gdy użytkownik otworzy konwersację i zobaczy wiadomość.

niebieska kropka w wiadomościach na komunikatorze facebook

Co oznacza niebieska kropka w Messengerze?

niebieska kropka w żądaniach wiadomości w komunikatorze

Ponadto obok żądań wiadomości w aplikacji Messenger, które nie zostały jeszcze otwarte, pojawi się niebieska kropka.

W wiadomościach na telefonie iPhone

Niebieska kropka w aplikacji Wiadomości na telefonie iPhone oznacza, że masz nieprzeczytane wiadomości tekstowe. Kropka pojawia się obok wszystkich wiadomości, których jeszcze nie przeczytałeś, i znika po ich wyświetleniu.

niebieska kropka w wiadomościach na iphone'a
Niebieska kropka w aplikacji Wiadomości na telefonie iPhone

Obok wysłanej wiadomości e-mail w telefonie iPhone

Dość dziwnie jest widzieć niebieskie kropki obok niektórych wysłanych wiadomości e-mail w trybie ciemnym Aplikacja Mail na telefonie iPhone. Cóż, pojawiają się one nie bez powodu.

Natomiast niebieska kropka w skrzynce odbiorczej oznacza wszystkie nieprzeczytane wiadomości e-mail. Z drugiej strony w systemie iOS wszystkie wysłane lub przekazane wiadomości e-mail, które użytkownik oznaczył jako nieprzeczytane, są oznaczone niebieską kropką. Kropka zniknie sama po przeczytaniu wysłanej wiadomości e-mail.

niebieska kropka obok nieprzeczytanych wiadomości e-mail w poczcie na iphonie

niebieska kropka obok wysłanej wiadomości e-mail na iphonie

Obok aplikacji na telefonie iPhone i w systemie Android

niebieska kropka przy aplikacjach na iPhone'a

Niebieska kropka pojawia się obok ikon aplikacji na ekranie głównym w przypadku aplikacji, które zostały ostatnio zaktualizowane, ale nie zostały jeszcze otwarte. Gdy tylko otworzysz zaktualizowaną aplikację, niebieska kropka nie będzie się pojawiać aż do następnej aktualizacji. Ponadto w systemie Android obok nowo zainstalowanych aplikacji może pojawić się niebieska kropka.

ZWIĄZANE: Czy mogę wyłączyć pomarańczową kropkę na telefonie iPhone??

Na Instagramie

niebieska kropka na instagramie
Niebieskie kropki w wiadomościach bezpośrednich na Instagramie

Podobnie jak w przypadku Facebook Messengera, niebieska kropka na Instagramie oznacza, że masz nieprzeczytane DM w Bezpośrednich wiadomościach. Niebieska kropka zniknie, gdy użytkownik otworzy i przeczyta daną wiadomość DM.

O filtrach Snapchata

niebieska kropka na filtrach snapchata
Niebieska kropka na filtrach Snapchata

Na pewno często widziałeś niebieską kropkę obok różnych filtrów na Snapchacie. Kropka wskazuje, że Snapchat zaktualizował lub dodał nowe filtry, które musisz wypróbować. Po wypróbowaniu nowego filtra mała niebieska kropka sama znika. Ponadto nad ikoną “Czat&#8221 pojawi się niebieska kropka, gdy pojawi się nieprzeczytana wiadomość na czacie.

W aplikacji WhatsApp na iPhone’a

niebieska kropka w aplikacji whatsapp na telefonie iphone

Niebieska kropka nad zakładką “Status&#8221 w aplikacji WhatsApp oznacza, że jest tam aktualizacja statusu, której jeszcze nie widziałeś. Warto wspomnieć, że WhatsApp nie pokazuje niebieskiej kropki w przypadku wyciszonych aktualizacji statusu.

UWAGA: Nie ma sposobu na wyłączenie lub pozbycie się niebieskich kropek ani na iOS, ani na Androidzie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka

  1. Aga

    Weszlam na Fb by odnaleźć znajoma . A tam przy jej nazwisku były dwie kropki . To co ona mogą oznaczać.

    Odpowiedz