Jak wyłączyć automatyczne przewijanie na Instagramie? Wyjaśnienie 3 najważniejszych poprawek

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się bezmyślnie przewijać swój kanał na Instagramie, zdając sobie sprawę, że zmarnowałeś godziny swojego dnia?? A może chcesz rzucić okiem na post, zanim zniknie z głównego ekranu?? Cóż, nie bój się, ponieważ mam dla ciebie rozwiązanie. W tym artykule zamierzam dać ci znać Jak wyłączyć automatyczne przewijanie na Instagramie i odzyskaj kontrolę nad swoimi nawykami przewijania i oglądania.

Instagram stał się ogromną platformą na przestrzeni lat, z ponad miliardem aktywnych użytkowników na całym świecie. Dzięki stale ewoluującym funkcjom i trendom, takim jak niedawny trend dotyczący liczby notatek lub przetasowanie funkcji kopiowania linków, Instagram stale dostosowuje się do potrzeb swoich użytkowników&#8217. Nie jest tajemnicą, że Instagram jest uzależniający, a jego funkcja nieskończonego przewijania pozwala użytkownikom na ciągłe konsumowanie treści przez wiele godzin. Może to jednak prowadzić do problemów, takich jak zmniejszona produktywność, dławienie pakietów danych, napięte relacje, a nawet problemy ze zdrowiem psychicznym.

Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak wyłączyć automatyczne przewijanie na Instagramie i przejąć kontrolę nad swoim doświadczeniem przewijania. Wyłączając automatyczne przewijanie, możesz wyselekcjonować swój kanał, aby wyświetlać tylko te treści, które Cię interesują i zapobiegać nadmiernemu zużyciu danych. W następnej sekcji pokażę ci, jak wyłączyć automatyczne przewijanie na Instagramie, abyś mógł cieszyć się bardziej celowym przewijaniem na Instagramie.

Jak wyłączyć automatyczne przewijanie na Instagramie?

Wyłącz automatyczne przewijanie na Instagramie

Czy zauważyłeś tę nową funkcję na Instagramie, w której posty z wieloma zdjęciami przewijają się automatycznie?? Cóż, to jest funkcja automatycznego przewijania, moi przyjaciele. Funkcja ta pojawia się ostatnio u wielu użytkowników Androida i może być prawdziwym utrapieniem. Dla niektórych z nas wszystkie posty są automatycznie przewijane, a dla niektórych tylko posty karuzelowe są automatycznie przewijane.

Chociaż Instagram udostępnił opcję bezpośredniego wyłączenia, opcja ta nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników, którzy napotykają to automatyczne przewijanie i wydaje się, że nie mogą znaleźć opcji bezpośredniego włączenia lub wyłączenia. Ale nie przejmuj się tym, bo mam cię po swojej stronie. W kolejnych sekcjach pokażę ci dokładnie, jak wyłączyć automatyczne przewijanie na Instagramie, jeśli nie znajdziesz bezpośredniej opcji w ustawieniach.

01. Wyłącz automatyczne przewijanie na Instagramie, włączając oszczędzanie danych

wyłącz automatyczne przewijanie na Instagramie

Wyłączenie automatycznego przewijania na Instagramie może być ratunkiem dla tych z nas, którzy mają dość nieumyślnego konsumowania treści i marnowania danych. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu, o którym wielu użytkowników Instagrama może nie wiedzieć: włącz tryb oszczędzania danych. Ta funkcja nie tylko oszczędza dane, ale także wyłącza automatyczne przewijanie, dzięki czemu jest to sytuacja korzystna dla Ciebie.

Krok 01: Pierwszy, otwórz aplikację Instagram na urządzeniu z Androidem.

Krok 02: Następnie przejdź do Twój profil dotykając ikona zdjęcia lub profilu znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 03: Gdy znajdziesz się na stronie swojego profilu, dotknij menu hamburgera Ikona znajdująca się w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 04: Z listy opcji wybierz Ustawienia.

Krok 05: W menu Ustawienia dotknij Konto.

Krok 06: Teraz przewiń w dół, aby znaleźć i dotknąć Dane komórkowe.

Krok 07: Wreszcie, przełącznik na Oszczędzanie danych opcja wyłączenia automatycznego przewijania na Instagramie.

Włączenie oszczędzania danych na Instagramie nie tylko wyłącza automatyczne przewijanie, ale także pomaga zaoszczędzić zużycie danych, zmniejszając ilość danych używanych przez aplikację.

02. Wyłącz automatyczne przewijanie na Instagramie, przewijając w górę

Innym sposobem na wyłączenie automatycznego przewijania na Instagramie jest po prostu przesunięcie palcem w górę po ekranie lub dotknięcie ekranu tylko raz. Gdy to zrobisz, funkcja automatycznego przewijania zatrzyma się na chwilę, pozwalając ci zrobić sobie przerwę i przewijać kanał we własnym tempie. Warto jednak zauważyć, że jest to tylko tymczasowa poprawka, a automatyczne przewijanie zostanie wznowione po ponownym rozpoczęciu przewijania.

Przesunięcie w górę lub dotknięcie, aby zatrzymać automatyczne przewijanie, jest szybkim i łatwym rozwiązaniem, o którym wielu użytkowników Instagrama może nie wiedzieć. Jest to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz przerwy od nieskończonego przewijania lub gdy chcesz przyjrzeć się bliżej postowi bez powiększania go.

03. Oryginalna metoda: Jak wyłączyć automatyczne przewijanie na Instagramie

Wygląda na to, że Instagram wprowadził pewne ustawienia dla funkcji automatycznego przewijania, ale niestety nie wszyscy użytkownicy mają do nich dostęp. Jeśli jesteś jednym z tych pechowców, nie martw się, mam dla Ciebie rozwiązanie. Oto jak wyłączyć automatyczne przewijanie na Instagramie za pomocą menu ustawień.

Krok 01: Aby rozpocząć, otwórz aplikację Instagram na urządzeniu.

Krok 02: Następnie dotknij swoje zdjęcie lub ikonę profilu znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 03: Stamtąd dotknij menu hamburgera Ikona znajdująca się w prawym górnym rogu ekranu.

Krok 04: Przewiń w dół i dotknij przycisku Ustawienia opcja.

Krok 05: Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby mieć do niego dostęp, dotknij przycisku Prędkość przewijania opcja.

Krok 06: Wreszcie, wyłącz to aby wyłączyć automatyczne przewijanie na Instagramie.

Należy pamiętać, że nie wszyscy użytkownicy mogą mieć dostęp do opcji “Szybkość przewijania&#8221, ponieważ jest to nowa funkcja, która &#8217 Instagram jest nadal dostępna dla niektórych użytkowników. Jeśli nie widzisz tej opcji w menu ustawień, nie martw się, nadal możesz użyć pozostałych dwóch metod, o których wspomniałem, aby wyłączyć automatyczne przewijanie na Instagramie.

Podsumowanie

Jesteśmy tutaj! Mam nadzieję, że te metody okazały się pomocne i dowiedziałeś się, jak wyłączyć automatyczne przewijanie na Instagramie. Jeśli masz jakieś inne wskazówki lub sztuczki dotyczące wyłączania automatycznego przewijania, koniecznie skomentuj poniżej. A skoro już przy tym jesteś, daj mi znać, czy podoba Ci się ta funkcja, czy nie. Czy uważasz to za przydatne, czy wolisz stary sposób przewijania kanału??

Aby uzyskać więcej przewodników, wskazówek i sztuczek związanych z Instagramem, odwiedź witrynę. Nasza strona internetowa jest pełna pomocnych zasobów, które poprawią Twoje wrażenia z korzystania z Instagrama i pomogą Ci być na bieżąco z najnowszymi trendami i funkcjami.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka