Co oznaczają symbole & Ikony na Instagramie (aktualizacja 2023)

Jeśli jesteś nowy na Instagramie lub po prostu chcesz odświeżyć swoje umiejętności, możesz się zastanawiać Co oznaczają symbole & ikony oznaczają na Instagramie. Wiesz, te małe rzeczy, które pojawiają się na ekranie podczas przewijania kanału, profilu lub postów i historii. Cóż, nie zastanawiaj się dłużej, ponieważ jestem tutaj, aby pomóc Ci rozszyfrować język Instagrama i zrozumieć wszystkie cechy i funkcje.

Instagram jest pełen symboli, akronimów i skrótów, od których może zakręcić się w głowie. Od DM do komentarzy i podpisów, zobaczysz je wszędzie. Czy to znaczenie PC na Instagramie, skrót CFS, czy ikona flagi na kontach biznesowych; jest wiele do nauczenia się i opanowania. Nie martw się o te symbole, wyjaśnię, co każdy z nich oznacza i jak skutecznie z nich korzystać.

Tak więc, jeśli jesteś gotowy, aby zostać profesjonalistą na Instagramie, czytaj dalej ten artykuł i dowiedz się, co oznaczają te symbole & ikony oznaczają na Instagramie. Będziesz zaskoczony, jak wiele możesz zrobić z tą niesamowitą aplikacją i jak może ona pomóc Ci połączyć się z przyjaciółmi, rodziną i obserwującymi. Zaczynajmy!

Co oznaczają symbole & Znaczenie ikon na Instagramie?

Instagram ma wiele symboli i ikon, które musisz znać, jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości aplikacji. Mogą pomóc w poruszaniu się po aplikacji, komunikowaniu się z innymi i kreatywnym wyrażaniu siebie. W poniższych sekcjach omówimy niektóre z najpopularniejszych i najważniejszych symboli i ikon na Instagramie oraz ich znaczenie. Dowiemy się również, co oznacza strzałka obok przycisku śledzenia na Instagramie, na wypadek gdybyś chciał to wiedzieć. Zanurzmy się!

Symbole ekranu głównego Instagrama & Ikony

Po otwarciu Instagrama zobaczysz kilka ikon na dole i w prawym górnym rogu ekranu. Robią różne rzeczy i pomagają w korzystaniu z aplikacji. Tutaj znaczenie ikon na Instagramie:

1. Symbol serca: Ta ikona pokazuje powiadomienia, takie jak polubienia, komentarze, obserwacje i wzmianki. Możesz także zobaczyć aktywność kont, które obserwujesz.

2. Ikona komunikatora: Kliknięcie tej ikony prowadzi do strony Instagram Direct (DM). W tym miejscu można znaleźć wszystkie trwające rozmowy, a także inicjować nowe.

3. Ikona strony głównej: Ta ikona przenosi do głównego kanału, w którym można zobaczyć posty z obserwowanych kont i stron.

4. Ikona lupy: Ta ikona otwiera stronę Eksploruj, na której możesz odkrywać nowe treści, konta i hashtagi na podstawie swoich zainteresowań.

5. Symbol dodawania (+): Ta ikona pozwala utworzyć nowy post, relację, rolkę lub wideo na żywo. Możesz także uzyskać dostęp do rolki z aparatu i edytować zdjęcia lub filmy przed ich opublikowaniem.

6. Clapperboard With Play Sign: Ta ikona prowadzi do strony Instagram Reels, na której można przewijać tysiące filmów.

7. Ikona zdjęcia profilowego: Powoduje przejście do strony profilu, na której można zobaczyć swoje posty, historie, filmy i zapisane kolekcje. Możesz także edytować swój profil, ustawienia i opcje prywatności. Jeśli nie przesłałeś zdjęcia profilowego, zobaczysz tutaj ikonę osoby na Instagramie.

Symbole postów na Instagramie & Ikony

Gdy sprawdzisz post na Instagramie, zobaczysz kilka symboli i ikon poniżej lub powyżej niego. Są tam, aby pomóc Ci robić różne rzeczy z postem, takie jak polubienie go, pozostawienie komentarza, udostępnienie go innym, zapisanie go na później, a nawet zgłoszenie go, jeśli coś jest nie tak. Tutaj wyjaśnię, co oznaczają symbole & Co oznaczają ikony w postach na Instagramie i jakie są wszystkie ikony w postach na Instagramie?.

1. Ikona serca: Ta ikona pokazuje, ile osób polubiło dany post. Można ją również dotknąć, aby samemu polubić post. Dwukrotne dotknięcie postu spowoduje jego polubienie i wyświetlenie większej animacji serca.

2. Symbol dymku czatu: Ten symbol pokazuje, ile komentarzy ma dany post. Możesz także dotknąć go, aby zobaczyć komentarze lub dodać własne. Możesz również odpowiadać na komentarze innych osób, dotykając i przytrzymując ich komentarze.

3. Ikona samolotu: Ta ikona pozwala udostępnić post znajomym za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości. Możesz także dotknąć i przytrzymać ją, aby zobaczyć, kto udostępnił Ci post.

4. Ikona banera: Ta ikona umożliwia zapisanie postu w kolekcjach. Dostęp do kolekcji można uzyskać, dotykając tej samej ikony na stronie profilu. Można również tworzyć różne kolekcje dla różnych typów postów.

5. 3 Pionowe kropki: Ta ikona otwiera menu z dodatkowymi opcjami dla postu. Możesz zgłosić post, jeśli narusza on wytyczne Instagrama, skopiować link do postu, włączyć powiadomienia o postach, wyciszyć konto lub przestać obserwować konto.

6. Ikona osoby: Ta ikona osoby na Instagramie pokazuje, kto jest/był oznaczony w poście. Jeśli chcesz zobaczyć, kto to jest lub kim jest, po prostu dotknij go.

Symbole stron profilowych na Instagramie & Ikony

Na Instagramie istnieją dwa rodzaje stron profilowych: własne i profile innych użytkowników. Pozwól, że omówię ikony, które znajdziesz na każdej z tych stron, abyś wiedział zarówno o swoim profilu, jak i profilach znajomych. Oto wyjaśnienie ikon profilu na Instagramie:

Symbole strony profilu na Instagramie & Ikony

Gdy przejdziesz do strony swojego profilu na Instagramie, zobaczysz kilka symboli i ikon u góry i u dołu ekranu. Pomagają w zarządzaniu kontem, tworzeniu nowych treści oraz przeglądaniu postów i filmów. Poniżej wyjaśnię, co oznaczają poszczególne symbole & Co oznaczają ikony na Instagramie i jak z nich korzystać. Oto znaczenie ikon profilu na Instagramie:

1. Ikona hamburgera: Ta ikona otwiera menu z dodatkowymi opcjami dla konta. Z tego miejsca można uzyskać dostęp do ustawień, archiwum, spostrzeżeń, aktywności, kodu QR, zapisanych kolekcji, listy bliskich znajomych i przewodników.

2. Ikona Plus: Ta ikona pozwala utworzyć nowy post, relację, historię lub wideo na żywo. Możesz także uzyskać dostęp do rolki z aparatu i edytować zdjęcia lub filmy przed ich opublikowaniem.

3. Ikona strzałki obok nazwy użytkownika: Ta ikona umożliwia przełączanie się między różnymi kontami zalogowanymi na Instagramie. Możesz także dodać nowe konto lub zarządzać swoimi kontami z tego miejsca.

4. Ikona siatki: Ta ikona wyświetla posty w układzie siatki. Możesz zobaczyć wszystkie zdjęcia i filmy, które opublikowałeś na Instagramie. W tym miejscu możesz także edytować lub usuwać swoje posty.

5. Clapperboard ze znakiem Play: Ta ikona pokazuje udostępnione rolki w układzie siatki. Możesz zobaczyć wszystkie krótkie filmy, które utworzyłeś lub udostępniłeś na Instagram Reels. W tym miejscu można również edytować lub usuwać swoje filmy.

6. Ikona osoby: Ikona osoby na Instagramie pokazuje posty i rolki innych osób, w których jesteś oznaczony. Możesz zobaczyć wszystkie zdjęcia i filmy, w których inne osoby oznaczyły Cię na Instagramie. W tym miejscu możesz również usunąć się z tagów lub ukryć je w swoim profilu.

Symbole strony profilu na Instagramie innych osób & Ikony

Gdy odwiedzisz stronę profilu innej osoby na Instagramie, zobaczysz kilka symboli i ikon, które różnią się od Twoich. Pozwalają one robić różne rzeczy z kontem danej osoby, np. zgłaszać ją, obserwować, wyciszać lub wyświetlać jej posty i filmy. W tym podrozdziale pokażę, co oznacza każdy z tych symboli i ikon oraz jak z nich korzystać. Oto one:

1. 3 Pionowe kropki: Ta ikona otwiera menu z dodatkowymi opcjami dla danego konta. Możesz zgłosić ich, jeśli naruszają wytyczne Instagrama, ograniczyć ich, jeśli chcesz ograniczyć ich interakcje z Tobą, zablokować ich, jeśli nie chcesz, aby widzieli Twój profil lub kontaktowali się z Tobą, skopiować ich adres URL, jeśli chcesz udostępnić ich profil komuś innemu i nie tylko.

2. Ikona dzwonka: Ta ikona umożliwia otrzymywanie priorytetowych powiadomień, gdy użytkownik udostępni cokolwiek. Możesz subskrybować jedną lub wiele opcji, takich jak posty, historie, rolki lub filmy na żywo. Pojawia się tylko wtedy, gdy obserwujesz daną osobę. Możesz także wyłączyć powiadomienia, jeśli nie chcesz ich więcej widzieć.

3. Ikona strzałki obok Obserwujący: Zmartwiony? Co oznacza strzałka obok przycisku obserwowania na Instagramie?? Ta ikona pozwala przestać obserwować, ograniczyć, wyciszyć lub dodać konto do ulubionych.

4. Plus + obok ikony osoby: Ta ikona sugeruje warte obserwowania konta, które są obserwowane lub obserwują konto, które sprawdzasz.

5. Ikona siatki: Ta ikona pokazuje ich posty w układzie siatki. Możesz zobaczyć wszystkie zdjęcia i filmy, które opublikowali na Instagramie. Możesz także polubić, skomentować lub udostępnić ich posty stąd.

6. Clapperboard ze znakiem Play: Ta ikona pokazuje udostępnione rolki w układzie siatki. Możesz zobaczyć wszystkie krótkie filmy, które stworzyli lub udostępnili na Instagram Reels. Możesz także polubić, skomentować lub udostępnić ich rolki stąd.

7. Ikona osoby: Ta ikona pokazuje posty i filmy innych osób, w których są one oznaczone tagami. Możesz zobaczyć wszystkie zdjęcia i filmy, w których inne osoby oznaczyły ich na Instagramie. Możesz także polubić, skomentować lub udostępnić te posty i filmy z tego miejsca.

Symbole relacji na Instagramie & Ikony

Symbole & Ikony oznaczają na Instagramie

Historie na Instagramie to świetny sposób na dzielenie się chwilami ze znajomymi i obserwującymi. Są to krótkie filmy lub zdjęcia, które znikają po 24 godzinach. Możesz także dodawać naklejki, filtry, muzykę, tekst i nie tylko, aby uczynić je bardziej zabawnymi i kreatywnymi. W tej sekcji powiem ci, co robią symbole & Ikony oznaczają na Instagram Stories, czy to Twoje, czy innych osób. Oto, co oznaczają wszystkie ikony w Instagram Stories:

Symbole Twoich relacji na Instagramie & Ikony

Podczas tworzenia lub przeglądania własnej historii na Instagramie zobaczysz kilka symboli i ikon u góry i u dołu ekranu. Oto, co oznacza każdy z tych symboli i ikon:

1. Trzy kropki: Ta ikona otwiera menu z większą liczbą opcji dla danej historii. Możesz usunąć swoją historię, jeśli już jej nie chcesz, zapisać ją w rolce z aparatu lub archiwum, udostępnić ją jako post lub rolkę lub zmienić ustawienia historii. W tym miejscu możesz również sprawdzić, kto może wyświetlać, odpowiadać lub udostępniać Twoją historię.

2. Utwórz ikonę: Ta ikona pozwala przekształcić historię w rolkę. Rolka to krótki film, który można edytować z muzyką, efektami i nie tylko. Możesz także udostępnić swoją rolkę obserwującym lub na stronie Eksploruj. Z tego miejsca możesz również zapisać swoją rolkę do rolki z aparatu lub wersji roboczych.

3. Papierowy samolot: Ta ikona umożliwia udostępnianie historii innym znajomym za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości. Tutaj możesz również sprawdzić, kto udostępnił Twoją historię. Możesz również wyłączyć opcję udostępniania, jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek udostępniał Twoją historię.

4. Ikony profilu: Te ikony pokazują, kto wyświetlił Twoją historię. Możesz je dotknąć, aby zobaczyć imiona widzów. Możesz także zobaczyć ich reakcje lub odpowiedzi na Twoją historię tutaj.

Inne symbole relacji na Instagramie & Ikony

Gdy przeglądasz historię innej osoby na Instagramie, zobaczysz kilka symboli i ikon u dołu jej ekranu. Oto one:

1. Trzy kropki: Ta ikona otwiera menu z dodatkowymi opcjami dla historii. Możesz zgłosić ich historię, jeśli narusza ona wytyczne Instagrama, wyciszyć ich historię, jeśli nie chcesz jej więcej oglądać, lub ukryć ich historię, jeśli nie chcesz, aby widzieli, że ją oglądałeś.

2. Papierowy samolot: Ta ikona umożliwia udostępnianie historii innym znajomym za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości. Możesz także dodać komentarz lub reakcję, gdy udostępniasz ich historię.

3. Ikona serca: Ta ikona umożliwia polubienie historii. Możesz go dotknąć, aby wysłać im emoji serca jako reakcję na ich historię. Zobaczą Twoją reakcję w swoich bezpośrednich wiadomościach.

4. Kapsuła Wyślij wiadomość: Ta ikona pozwala odpowiedzieć na ich historię. Możesz wpisać wiadomość lub wysłać emoji jako odpowiedź na ich historię. Zobaczą Twoją odpowiedź w swoich bezpośrednich wiadomościach.

Symbole bębnów na Instagramie & Ikony

Instagram Reels to krótkie filmy, które można tworzyć lub oglądać na Instagramie. Możesz odkrywać nowe relacje innych osób na karcie Relacje lub na stronie Eksploruj. W tej sekcji powiem ci, co oznaczają symbole & ikony oznaczają na Instagram Reels. Tutaj są:

1. Ikona serca: Ta ikona pokazuje, ile osób polubiło rolkę. Możesz także dotknąć go, aby samemu polubić rolkę. Polubienie filmu pomaga mu uzyskać więcej wyświetleń i dotrzeć do większej liczby osób.

2. Symbol bańki czatu: Ten symbol pokazuje, ile komentarzy ma dana rolka. Możesz także dotknąć go, aby zobaczyć komentarze lub dodać własne. Możesz także odpowiadać na komentarze innych osób, dotykając i przytrzymując ich komentarze.

3. Papierowy samolot: Ta ikona umożliwia udostępnianie rolki znajomym za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości. Możesz także dotknąć i przytrzymać, aby zobaczyć, kto udostępnił Ci rolkę.

4. Trzy kropki: Ta ikona otwiera menu z dodatkowymi opcjami dla rolki. Możesz zgłosić rolkę, jeśli narusza wytyczne Instagrama, zapisać rolkę w rolce aparatu lub kolekcjach, skopiować link do rolki, włączyć powiadomienia o rolce, wyciszyć konto lub przestać obserwować konto.

5. Okładka audio: Ta ikona pokazuje dźwięk użyty w filmie. Możesz go dotknąć, aby zobaczyć nazwę i wykonawcę utworu lub dźwięku. Możesz także zobaczyć inne bębny, które używają tego samego dźwięku stąd. Możesz także użyć tego samego dźwięku do własnej rolki stąd.

6. Ikona profilu: Ta ikona pokazuje, kto utworzył lub udostępnił rolkę. Możesz ją dotknąć, aby przejść do strony profilu użytkownika i zobaczyć więcej jego nagrań.

7. Ikona aparatu: Ta ikona umożliwia utworzenie własnej rolki. Możesz uzyskać dostęp do aparatu i nagrać wideo lub użyć wideo z rolki aparatu.

Ikony i symbole wiadomości Instagram

Znaczenie symboli i ikon na Instagramie

Instagram W wiadomościach chodzi o pozostawanie w kontakcie ze znajomymi i obserwującymi w zabawny i interaktywny sposób. Masz całą masę fajnych funkcji na wyciągnięcie ręki, takich jak wysyłanie wiadomości, zdjęć, filmów, wiadomości głosowych, naklejek, GIF-ów i nie tylko. Całkiem niesamowite, prawda? Teraz przejdźmy do tego, co oznaczają symbole & Ikony oznaczają na Instagramie DM:

1. Ikona aparatu: Powiedz ser! Ta ikona pozwala robić zdjęcia lub nagrywać filmy od razu i natychmiast je komuś udostępniać.

2. Ikona mikrofonu: Usłysz swój głos! Dzięki tej ikonie możesz nagrać i wysłać wiadomość głosową w mgnieniu oka. I nie martw się, możesz także odsłuchiwać wiadomości głosowe wysyłane przez innych.

3. Ikona obrazu: Ten jest przeznaczony do osobistej kolekcji multimediów. Wybierz tę ikonę, aby łatwo dodawać do wiadomości zdjęcia lub filmy z biblioteki telefonu komórkowego.

4. Ikona naklejki: Ta ikona jest bramą do świata naklejek. Od emotikonów po zwierzęta, od jedzenia po GIF-y – znajdziesz naklejkę na każdy nastrój i okazję.

5. Ikona serca: Pokaż trochę miłości! Za pomocą tej ikony możesz wysłać emoji serca, aby rozjaśnić komuś dzień. Dwukrotne dotknięcie wiadomości, aby przenieść ją do swoich wiadomości.

6. Ikona kamery wideo: Czas na interakcję twarzą w twarz! Ta ikona pozwala rozpocząć ożywioną rozmowę wideo z kimś wyjątkowym.

7. Ikona telefonu: Wybieranie numeru! Ta ikona pozwala zainicjować stare, dobre połączenie głosowe. I zgadnij co? Możesz również zaprosić innych do przyłączenia się, dotykając ikony plusa w lewym dolnym rogu.

Podsumowanie

I proszę bardzo! To podsumowuje nasze podsumowanie tego, co robią symbole & Ikony na Instagramie. Mam nadzieję, że ten przewodnik okazał się interesujący i satysfakcjonujący oraz że pomoże Ci poruszać się po świecie Instagrama jak profesjonalista!

Ale hej, jeśli jesteś spragniony większej ilości artykułów na temat mediów społecznościowych, gier i technologii, aby ugasić swoje pragnienie wiedzy, to mam właśnie miejsce dla Ciebie. Pamiętaj, aby regularnie odwiedzać witrynę, gdzie czeka na Ciebie skarbnica ekscytujących treści. Miłego przeglądania i do następnego razu, kontynuuj odkrywanie nieskończonych możliwości wszechświata mediów społecznościowych!

Często zadawane pytania

1. Jakie są różne ikony na Instagramie??

Ikony na Instagramie to symbole, które pomagają w korzystaniu z aplikacji. Pozwalają one robić takie rzeczy, jak przechodzenie do kanału, wyszukiwanie treści, komentowanie, polubienie, tworzenie postów, przeglądanie powiadomień lub przechodzenie do profilu.

2. Co oznaczają ikony pod postem na Instagramie??

Ikony pod postem na Instagramie to symbole, które umożliwiają interakcję z postem. Pozwalają robić takie rzeczy, jak polubić post, skomentować go, udostępnić, zapisać lub zobaczyć więcej opcji.

3. Jaki jest symbol w prawym górnym rogu na Instagramie??

To zależy; jeśli jesteś na swojej stronie głównej, zobaczysz tam ikonę Messengera; jeśli jesteś na stronie Reels, zobaczysz ikonę aparatu i tak dalej.

4. Co oznacza symbol trójkąta na Instagramie??

Symbol trójkąta na Instagramie to znak gry na tablicy klapsów. Pokazuje rolki na Instagramie. Kołowrotki to krótkie filmy, które można tworzyć lub oglądać na Instagramie. Możesz także dodawać do nich muzykę, efekty, filtry, tekst, naklejki i nie tylko.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka