Czy Facebook Marketplace jest bezpieczny??

Facebook jest centrum wielu działań. Jednak po narastających kwestiach związanych z prywatnością na Facebooku, toczy się ogromna debata na temat innych aspektów Facebooka, zwłaszcza jego rynku. W końcu, kiedy jesteś po stronie kupującego, masz wątpliwości, Czy Facebook Marketplace jest bezpieczny? dla Ciebie? Jeśli ty też się zastanawiasz, oto post, który odpowiada na twoje pytanie.

Facebook wprowadził swój Marketplace w 2007 roku, aby zaoferować użytkownikom pewne możliwości i inne udogodnienia, ale nie był w stanie zdobyć i przyciągnąć uwagi w tamtym czasie, więc Facebook cofnął się o krok. Następnie ponownie uruchomił Marketplace w październiku 2016 roku. Ku zaskoczeniu, tym razem przyszedł z hukiem i stał się dobrodziejstwem dla firm, bez względu na to, czy są małe czy duże. Podobnie jak klienci, aby mogli kupować z łatwością na swoim ukochanym Facebooku.

Ale, Jak działa Facebook Marketplace??

Facebook Marketplace wykorzystuje informacje podane na stronie profilu użytkownika w celu określenia jego lokalizacji i wyświetlenia listy przedmiotów. Obejmuje przedmiot, który sprzedawcy w pobliżu wystawili na sprzedaż. To nie jest zwykły produkt, zamiast tego będziesz zszokowany, gdy dowiesz się, że są to przedmioty, które chcesz kupić. Ale jeśli jesteś sprzedawcą, możesz również wystawić własne produkty na sprzedaż.

A jeśli ktoś chce kupić twój produkt?

Wtedy sprawa jest prosta!!!

Kontaktują się z Tobą za pośrednictwem komunikatora na Facebooku bez wymiany Twoich danych osobowych (innych niż te już podane w profilu), takich jak numer telefonu lub adres itp. Co więcej, marketplace nie ma żadnego źródła płatności, więc jeśli zdecydujesz się coś kupić, musisz dokonać transakcji pieniężnych na własne ryzyko.

Możesz wystawić na sprzedaż wszystko, co chcesz – krzesło, dom, urządzenia – wszystko.

Wciąż jednak pozostaje pytanie.

Czy Facebook Marketplace jest bezpieczny??

Źródło: Geekdad

Cóż, portale społecznościowe, zwłaszcza te ogromne, takie jak Facebook, są pełne potencjału biznesowego. Pomaga to w marketingu produktów szerszej i zainteresowanej publiczności; wiąże się jednak z własnym ryzykiem bezpieczeństwa.

Co to oznacza?? Czy osoba, od której kupuję, jest autentyczna?? Czy produkt będzie taki, jak pokazano?? Lista niekończących się pytań i zmartwień nigdy się nie kończy.

Obawy są prawdziwe, ponieważ było już tak wiele przypadków oszustw internetowych i wyłudzeń, co sprawia, że osoba myśli dwa razy. Ale dla promyka nadziei istnieje mnóstwo dowodów sukcesów wraz z satysfakcjonującą sprzedażą i kupnem, co z pewnością stawia Cię przed dylematem, jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie, czy rynek Facebooka jest bezpieczny?.

Odpowiedź bez wątpienia brzmi TAK.

Facebook Marketplace może być niezwykle bezpieczny, jeśli podejmiesz odpowiednie środki ostrożności i zweryfikujesz każdy podejmowany krok. Ale co możesz zrobić, aby Facebook Marketplace był bezpieczny zarówno jako kupujący, jak i sprzedający?? Czytaj dalej, aby poznać główne i najważniejsze rzeczy, o których możesz pamiętać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na Facebook Marketplace jako kupujący lub sprzedający:

Wskazówka nr. 1- Dokonuj transakcji kupna lub sprzedaży lokalnie

Kupowanie lub sprzedawanie produktu lokalnie jest najbezpieczniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić.

Robiąc to, upewniasz się, że dobrze znasz okolicę i sposób, w jaki odbywa się marketing w tym konkretnym miejscu. Ponadto, dokonując zakupu lokalnie, masz większą szansę na bezpieczeństwo przed oszustami, ponieważ zawsze istnieje &#8220 „słowo z ust” a te słowa nie potrzebują dużo czasu, aby się rozprzestrzenić, czy to pozytywnie, czy negatywnie.

Wskazówka nie. 2- Idź z tym, co czujesz – podążaj za swoimi wnętrznościami

Instynkt nigdy się nie myli. Jeśli powiedzą ci, że musisz opuścić to miejsce i nie jest ono dla ciebie bezpieczne, lepiej opuść to miejsce. To samo dotyczy kupowania lub sprzedawania za pośrednictwem Facebook Marketplace. Jeśli masz złe przeczucia co do kupującego lub sprzedającego, zaufaj swojemu przeczuciu i nie podpisuj umowy.

Twój instynkt poprowadzi Cię właściwą drogą. ZAWSZE.

Źródło: Medium

Wskazówka nie. 3- Dokładnie sprawdź profil strony przeciwnej

Innym sposobem na zapewnienie sobie bezpieczeństwa na Facebook Marketplace ma na celu upewnienie się, że osoba, której oferujesz transakcję lub odwrotnie, jest w rzeczywistości prawdziwą osobą, czy nie. Możesz to zrobić, ładnie przeglądając profil danej osoby na Facebooku i być detektywem. To da ci wystarczający obraz tego, w co się pakujesz.

Wskazówka nie. 4- Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, zabierz ze sobą przyjaciela i spotkajcie się w miejscu publicznym.

Wszystko zostało sprawdzone? Osoba jest z okolicy? Czy dokładnie sprawdziłeś profil?? Twój instynkt nie wskazuje na nic nieszczęśliwego? a teraz wszystko, co musisz zrobić, to spotkać się ze sprzedawcą i odebrać produkt.

Gotowe? Czekaj!!! O czymś zapomniałeś.

Dla własnego bezpieczeństwa umów się na spotkanie w miejscu, w którym jest dużo ludzi wokół ciebie. Jeśli to możliwe, idź z przyjacielem, aby czuć się bezpieczniej. Tak, oczywiście, nic się nie stanie, ale małe środki ostrożności nigdy nie zaszkodzą.

Istnieje wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo na rynku Facebooka, ale możesz zacząć od pozostania autentycznym samemu.

Mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć‘.

Ostateczny werdykt:

źródło: digitalairstrike

Tak więc, jako ostrożny użytkownik, Facebook Marketplace może być naprawdę pomocny, jeśli jest zaspokajany przez autentyczne potrzeby i ludzi oraz używany z należytą ostrożnością i środkami ostrożności, ponieważ z powodu jednego nieszczęśliwego wypadku możesz mieć do czynienia z dosłownym błędem. Odpowiedź na pytanie &#8216 czy Facebook Marketplace jest bezpieczny?? Teraz wszystko zależy od Twojej uwagi.

Podziel się swoimi opiniami w komentarzu poniżej i ENJOY!!!!