Co musisz wiedzieć o hashtagach na Instagramie w 2022 roku

Jeśli jesteś choć trochę zaznajomiony z siecią społecznościową taką jak Instagram (na pewno jesteś), powinieneś wiedzieć o hashtagach. Są to klikalne etykiety, które zaczynają się od znaku #. Być może nawet subskrybujesz niektóre hashtagi i regularnie czytasz świeże posty, na przykład na temat #sport, #news, #recipes. Jest to bardzo wygodne, nie trzeba za każdym razem szukać czegoś w pasku wyszukiwania. Prawdopodobnie zastanawiasz się: Jak sprawić, by hashtagi działały dla Ciebie? Przyjrzyjmy się, jak prawidłowo używać tych tagów podczas promowania firmy na Instagramie w 2022 r.

Jak działają hashtagi na Instagramie

Tak więc, jeśli opublikujesz post, w którym zrobiłeś 20 pompek na swoim podwórku i wstawisz do niego hashtag (na przykład #homeworkout), zostanie on wyświetlony w kanale tych użytkowników, którzy są zainteresowani treningami w domu. Nawet jeśli ci użytkownicy nie byli wcześniej subskrybentami. Jest to bardzo interesujące, jeśli masz konto biznesowe na Instagramie. Na przykład możesz sprzedawać ciasta w swoim mieście. Publikując zdjęcie atrakcyjnych słodyczy z nazwą swojego miasta i znakiem #, teoretycznie możesz stać się bardziej popularny wśród słodyczy w pobliżu. To jest główny powód do użycia Hashtagi na Instagramie dla polubień i nowych subskrybentów.

W latach 2021-2022 nie trzeba już ręcznie wybierać hashtagów, ponownie czytając setki postów konkurencji. Mogą one być generowane automatycznie za pomocą bezpłatnych usług online. Obecnie najbardziej dostępną i prostą usługą jest kreator tagów Inflact Instagram. Wystarczy wpisać słowo kluczowe lub temat postu, a program sam wybierze najbardziej odpowiednie i trafne hashtagi. A potem wystarczy skopiować i wkleić go do swojego posta. Zazwyczaj hashtagi są wstawiane na końcu posta. Ale jeśli osiągnąłeś limit 2200 znaków ustalony przez Instagram, możesz umieścić hashtagi w pierwszym komentarzu pod postem.

Tak więc hashtagi na Instagramie pełnią ważne funkcje. Zwiększają zasięg i zaangażowanie na Instagramie, przyciągają nowych subskrybentów lub klientów, przypominają starym klientom o Tobie i strukturyzują treść. Aby sprawdzić, jak działają hashtagi, przeprowadź eksperyment. Opublikuj jeden post bez hashtagów, a dla drugiego wybierz 20-30 hashtagów o różnej częstotliwości. Pierwsze wyniki będą widoczne w ciągu 24 godzin. Zazwyczaj jednak hashtagi zapewniają długoterminowy wzrost zasięgu. Jeśli porównasz za tydzień lub miesiąc, wynik będzie jeszcze bardziej imponujący – zasięg postów z hashtagami będzie kilkadziesiąt razy wyższy.

Jak używać różnych typów hashtagów

Pamiętaj o pierwszej zasadzie – hashtagi działają tylko z otwartymi kontami. Nie ma sensu ich używać, jeśli Twoja strona jest prywatna. Chcesz, aby hashtagi pomogły Ci zdobyć popularność? Otwórz konto! Drugą zasadą jest to, że można ich używać nie tylko w postach, ale także w relacjach. To prawda, nie będziesz mógł użyć więcej niż 10 hashtagów w relacji, podczas gdy w poście możesz dodać do 30.

Hashtagi na Instagramie są markowe, nawigacyjne i geolokalizacyjne.

• Markowe są osobistymi tagami praw autorskich. Mogą zawierać nazwę marki, imię lub nazwisko. Pomogą one użytkownikom znaleźć unikalne treści.
  • Hashtagi nawigacyjne pomagają subskrybentom poruszać się po Twoim koncie i kategoryzować treści. Jest to rodzaj nagłówka lub spisu treści dla Twojego bloga lub sklepu na Instagramie.
  • Geolokalizacja pomaga zdobyć obserwujących wśród osób znajdujących się w pobliżu. Ten rodzaj hashtagów sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku lokalnych firm i specjalistycznych usług.

Istnieją również hashtagi, które powstały w wyniku jakiegoś trendu lub zjawiska społeczno-kulturowego (na przykład #covid19). Ale nie używaj ich, jeśli Twój post nie jest związany z tym tematem. Użytkownicy mogą zgłaszać nieistotne treści, a Twoje konto może być w shadowban.

Istnieją również hashtagi dla polubień i obserwujących. Wcześniej były one często wykorzystywane do zachęcania innych użytkowników do polubienia Twoich postów. Ale ta metoda przeżyła swoją przydatność, ponieważ zwykle przyciąga odbiorców, którzy nie są docelowi. Dziś nie jest to już istotne, więc lepiej powstrzymać się od hashtagów takich jak #instalike lub #mutualsubscription.

Wnioski: W przyszłym roku używanie hashtagów na Instagramie będzie nadal istotne. Dziś jednak wymagają bardziej inteligentnego podejścia. Nie powinieneś kopiować wszystkiego lub wklejać tych samych hashtagów do każdego postu. Jeśli chcesz, aby naprawdę pracowały dla Ciebie i przynosiły nowych obserwujących, starannie wybieraj hashtagi za pomocą narzędzi wyszukiwania online.

Aby zwiększyć zaangażowanie na Instagramie, nie liczy się ilość, ale jakość hashtagów. Nie bądź spamerem, nie analizuj dokładnie każdego hashtagu pod swoimi postami. Używaj tylko odpowiednich hashtagów i śledź statystyki. Pamiętaj, że hashtagi nie dają błyskawicznych rezultatów, ale będą działać przez lata. Dlatego czas spędzony na szukaniu hashtagów z pewnością się opłaci.