Google Adsense wkrótce wprowadzi płatności EFT dla indyjskich wydawców

Jeśli jesteś wydawcą Adsense w Indiach, musisz wiedzieć, że Google dokonuje płatności na rzecz indyjskich wydawców za pomocą standardowej przesyłki czekowej. Google Adsense oferuje również inne opcje płatności, takie jak Electronic Funds Transfer, Western Union Quick Cash i Rapida w różnych krajach, ale poza Checks w Indiach nie ma żadnej. Płatności EFT są obecnie dostępne w 29 krajach, a Google ciężko pracuje nad tym, aby były dostępne w jak największej liczbie lokalizacji.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich indyjskich wydawców, którzy od lat domagali się i z niecierpliwością czekali na możliwość płatności EFT. Wygląda na to, że Google aktywnie pracuje nad tym, aby płatności EFT były dostępne w Indiach tak szybko, jak to możliwe. Źródłem jest tutaj reply od pracownika Google (AdSense Pro Payments) w związku z protestem jednego z wydawców przeciwko Google na stronie Fora produktów Google.

Odpowiedź od pracownika Google mówi (11 października) –

Właśnie wczoraj wysłaliśmy pierwszą testową płatność w ramach tego procesu, aby zweryfikować nasze integracje bankowe. Mamy jeszcze kilka innych wymagań do wdrożenia w naszym systemie płatności, co zajmie trochę więcej czasu, zanim będzie on gotowy, ale zapewniamy, że rzeczywiście aktywnie nad tym pracujemy.

Kiedy inny członek zapytał o przybliżony okres, pracownik odpowiedział:

@Mishrakolkata: Mam nadzieję, że będziemy mogli zacząć udostępniać tę opcję przed końcem roku.  Bardzo zależy nam na udostępnieniu płatności elektronicznych w Indiach i pracujemy nad tym, aby stało się to jak najszybciej możliwe.

Jeśli weźmiemy pod uwagę powyższe odpowiedzi, to istnieje duże prawdopodobieństwo wprowadzenia EFT w Indiach już w 2013 roku. Jednak biorąc pod uwagę kwestie prawne i ograniczenia narzucone przez RBI, proces ten może potrwać jeszcze trochę czasu. Miejmy nadzieję na najlepsze! ��

Dlaczego EFT?

Elektroniczny przelew środków aka Płatności EFT są znacznie wygodniejsze niż czeki, ponieważ otrzymanie czeku zajmuje około 2 tygodni, a możliwą przyczyną jest opóźnienie w procesie wysyłki po wydaniu płatności na koniec miesiąca. Chociaż widziałem, że większość wydawców obwinia Bluedart za opóźnienia w dostawach. Bluedart nie jest jednak prawdziwym winowajcą, ponieważ dostarczenie czeku zajmuje im najwyżej 3-4 dni.

Co więcej, czeki wystawiane przez Adsense są płatne tylko w oddziałach Citibanku, a niestety Citibank ma ograniczoną liczbę oddziałów w Indiach, dlatego realizacja czeków zajmuje więcej czasu, a w przypadku czeków nielokalnych pobierana jest opłata za odbiór czeków niestacjonarnych. I niestety, jeśli ktoś zgubi czek, musi złożyć wniosek o ponowne wydanie, co z pewnością opóźni płatność i jest uciążliwe.

Dzięki EFT Twoje zarobki z AdSense zostaną bezpośrednio wpłacone na Twoje konto bankowe w Twojej lokalnej walucie. EFT jest szybką, bezpieczną i przyjazną dla środowiska metodą płatności, zalecaną przez Google. Aby rozpocząć otrzymywanie płatności za pomocą EFT, należy podać dane bankowe, takie jak numer konta i kod IFSC, a następnie zweryfikować swoje konto, wysyłając niewielką wpłatę testową. Ogólnie rzecz biorąc, jest to szybki i uproszczony proces płatności.

Źródło: Megarush | Via @NoobDeweloper