Jak automatycznie wyłączyć powiadomienia podczas gry na telefonie iPhone

Smartfony z systemem Android od Samsunga, OnePlus i innych firm mają wbudowany tryb gier, który poprawia jakość rozgrywki. iPhone z systemem iOS nie ma jednak podobnej funkcji do dziś. Jest to rozczarowujące dla użytkowników systemu iOS, którzy spędzają większość czasu na graniu. A to dlatego, że iOS nie wyłącza powiadomień ani nie ma ustawienia pozwalającego całkowicie zablokować powiadomienia z aplikacji podczas gry.

Częste powiadomienia o wiadomościach e-mail, połączeniach, wiadomościach i czacie są rzeczywiście irytujące, gdy jesteś w środku ciekawej gry. Przerywają one płynność gry, rozpraszają uwagę, a także mogą powodować zacinanie się gry.

Chociaż możesz po prostu użyć Nie przeszkadzać w systemie iOS, aby tymczasowo zatrzymać powiadomienia ze wszystkich aplikacji i cieszyć się grą bez zakłóceń. Nie jest to jednak najwygodniejszy sposób, ponieważ trzeba ręcznie włączać tryb DND za każdym razem przed rozpoczęciem gry.

A gdybyśmy mogli zautomatyzować zadanie włączania trybu DND podczas grania na telefonie iPhone??

Aktualizuj: Sprawdź nasz nowy przewodnik, jeśli chcesz wyłączyć powiadomienia i zablokować rozwijany pasek powiadomień podczas gry w systemie iOS.

NOWOŚĆ: Jak zablokować pasek powiadomień podczas gry na telefonie iPhone?

‘Automatyzacja skrótów „Nie przeszkadzać” w iOS 13

automatyzacja trybu
Automatyzacja funkcji „Nie przeszkadzać” na telefonie iPhone

Na szczęście, aplikacja Skróty w systemie iOS 13 jest dostarczany z nowym Automatyzacja funkcja. Umożliwia skonfigurowanie skrótu, który będzie się automatycznie uruchamiał w tle po wykonaniu określonej czynności. W tej instrukcji dowiesz się, jak utworzyć automatyzację funkcji Nie przeszkadzać za pomocą aplikacji Skróty.

Ta szczególna automatyzacja skrótów będzie automatycznie włączać tryb DND za każdym razem, gdy zaczniesz grę na swoim iPhonie. Co ciekawe, możesz jawnie wybrać gry, które chcesz objąć automatyzacją DND. W ten sposób można elastycznie wyłączać powiadomienia tylko dla określonych gier.

Bez dalszych ceregieli zobaczmy, jak można to zrobić.

Kroki automatycznego włączania trybu DND podczas grania w gry na telefonie iPhone

Wymagania:

 • iPhone z systemem iOS 13 lub nowszym | iPad z systemem iPadOS 13
 • Aplikacja Shortcuts musi być zainstalowana

KROK 1 – Przejdź do Ustawienia > Nie przeszkadzać. W sekcji Wycisz, wybierz “Zawsze”JPEG” zamiast „Gdy iPhone jest zablokowany. Dzięki temu połączenia przychodzące i powiadomienia będą wyciszane nawet wtedy, gdy aktywnie korzystasz z urządzenia lub grasz.

ustawienia

KROK 2 (Opcjonalnie)Jak blokować połączenia podczas grania w gry na telefonie iPhone?

Domyślnie połączenia przychodzące od ulubionych kontaktów są dozwolone, gdy włączona jest funkcja Nie przeszkadzać. Możesz jednak zablokować wszystkie połączenia w trybie DND, aby cieszyć się grą bez zakłóceń.

Aby to zrobić, przejdź do ustawień Nie przeszkadzać > Zezwalaj na połączenia od i wybierz “Nikt”zamiast Ulubionych.

Jak zablokować połączenia podczas grania w gry na telefonie iPhone

KROK 3 – Skonfiguruj skrót automatyzacji. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki.

 1. Otwórz Skróty i stuknij zakładkę “Automatyzacja&#8221.
 2. Stuknij przycisk “Utwórz automatyzację osobistą” lub stuknij przycisk + ikona w prawym górnym rogu. aplikacja shortcuts na iphone'ie
 3. Przewiń stronę do dołu i naciśnij opcję “Otwórz aplikację&#8221. ustawianie nowej automatyzacji w systemie ios
 4. Stuknij w “Wybierz&#8221 i zaznacz wszystkie aplikacje do gier, dla których chcesz wyłączyć powiadomienia. Naciśnij przycisk Gotowe, a następnie dotknij Dalej w prawym górnym rogu.

  opcja wyboru aplikacji

  wybierz gry do blokowania powiadomień

 5. Stuknij przycisk “Dodaj działanie&#8221. Wyszukaj “Nie przeszkadzać&#8221 i wybierz “Ustaw Nie przeszkadzać”.

  dodaj akcję w nowej automatyzacji

  działanie

 6. Stuknij w niebieski przycisk “Wyłącz&#8221 i zmień go na “Włącz”. Następnie stuknij Dalej.

  wyłącz opcję

  włącz opcję

 7. Wyłącz przełącznik przy opcji “Pytaj przed uruchomieniem&#8221 i dotknij “Nie pytaj&#8221, aby potwierdzić. Jak wyłączyć powiadomienia podczas grania w gry na telefonie iPhone?
 8. Dotknij przycisku “Gotowe” w prawym górnym rogu.

To wszystko. Teraz otwórz jedną z gier, które dodałeś w kroku #4, a powinieneś otrzymać powiadomienie o uruchomieniu automatyzacji.

Uruchamianie powiadomień o automatyzacji w systemie ios
Powiadomienia o uruchomieniu automatyzacji podczas otwierania Monument Valley 2

Oznacza to, że tryb DND jest aktywny i można to potwierdzić, otwierając Centrum sterowania. Wszelkie powiadomienia otrzymane podczas gry będą nadal wyświetlane w Centrum Powiadomień, a Ty będziesz mógł je później przeglądać.

centrum sterowania na iphone'ie
Tryb „Nie przeszkadzać” jest aktywny

WSKAZÓWKA: W każdej chwili możesz edytować swoją automatyzację Nie przeszkadzać, aby dodać więcej gier lub nawet wyłączyć ją w razie potrzeby.

RELATED: Jak zatrzymać powiadomienia podczas oglądania Netfliksa na telefonie iPhone

Wady

Jedyną wadą tej metody jest to, że funkcja Nie przeszkadzać nie wyłącza się automatycznie po wyjściu z gry. Trzeba go raczej wyłączyć ręcznie w Centrum sterowania. Dlatego pamiętaj, aby po zakończeniu gry wyłączyć funkcję DND, aby nie przegapić ważnych połączeń, wiadomości lub powiadomień e-mail.

Mam nadzieję, że ten przewodnik okazał się przydatny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka