Jak przesyłać zdjęcia 4K na Twittera z iPhone’a i Androida

Wprowadzona niedawno opcja Wczytaj 4K na Twitterze dla iPhone’a jest wybawieniem dla fotografów. Funkcja ta umożliwia wyświetlanie i zapisywanie zdjęć w rozdzielczości 4K na telefonie iPhone. Dzięki temu fotografowie i artyści mogą zaprezentować swoje prace w mediach społecznościowych w najlepszej możliwej jakości.

Jedyną niedogodnością jest to, że nie można przesyłać na Twittera zdjęć w jakości 4K z iPhone’a, iPada lub telefonu z systemem Android. Aby włączyć opcję 4K, trzeba raczej przesłać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości z Twitter for Web za pomocą komputera. Jeśli spróbujesz przesłać zdjęcie o rozdzielczości 4K za pomocą aplikacji Twittera, Twitter ograniczy jego maksymalną rozdzielczość do 2048 x 2048 pikseli.

To głupie ograniczenie, zwłaszcza gdy można robić świetne zdjęcia i edytować zdjęcia RAW za pomocą smartfonu. Co więcej, eksportowanie zdjęć na komputer stacjonarny lub laptop tylko po to, by udostępnić je w 4K na Twitterze, jest z pewnością uciążliwe.

Nie martw się! Wymyśliłem proste obejście, które pozwala udostępniać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości lub 4K bezpośrednio z urządzenia mobilnego. W ten sposób możesz przesyłać na Twittera zdjęcia wysokiej jakości, zachowując ich oryginalną jakość.

UWAGA: Twitter ogranicza maksymalną rozdzielczość do 4096 x 4096 pikseli dla kwadratowego zdjęcia. Mimo to możesz uniknąć kompresji obrazu na Twitterze, publikując zdjęcia w pełnym rozmiarze.

Bez dalszych ceregieli zobaczmy, jak to zrobić.

AKTUALIZACJA (11 marca, 2021) – Oto dobra wiadomość dla użytkowników, którzy chcą przesyłać na Twittera zdjęcia w wysokiej rozdzielczości 4K bezpośrednio z iPhone’a lub telefonu z Androidem. Twitter dodał nowe ustawienie w sekcji Użycie danych, która pozwala wybrać sposób przesyłania zdjęć o wysokiej jakości (do 4K). Możesz także wybrać, kiedy obrazy wysokiej jakości mają być ładowane podczas ich oglądania.

Aby zarządzać ustawieniami wysyłania zdjęć, otwórz aplikację Twitter. Przejdź do Ustawień i prywatności > Ułożenie danych. Stuknij w “Przesyłanie zdjęć w wysokiej jakości&#8221 i wybierz “Tylko przez Wi-Fi&#8221 lub “Przez komórkę lub Wi-Fi&#8221, zależnie od preferencji. Podobnie, stuknij “Zdjęcia wysokiej jakości&#8221 i wybierz preferowane ustawienie. Teraz każde zdjęcie, które opublikujesz na Twitterze, zostanie przesłane w najwyższej obsługiwanej rozdzielczości.

Uwaga: Ta funkcja jest obecnie w fazie testów i dlatego ustawienie może nie pojawić się w aplikacji Twittera. Upewnij się tylko, że korzystasz z najnowszej wersji Twittera.

Jak przesłać na Twittera zdjęcia w rozdzielczości 4K za pomocą smartfona

Na iPhone’ie i iPadzie

1. Otwórz Safari i odwiedź twittera.com.
  2. Stuknij ikonę AA na pasku adresu, aby otworzyć menu. Następnie stuknij “Poproś o stronę na pulpicie”. zażądaj strony z pulpitu w safari na iphonie
  3. Teraz stuknij przycisk tweeta, następnie stuknij ikonę zdjęcia i wybierz ‘Biblioteka zdjęć&#8221. Przejdź do listy odtwarzania lub konkretnego albumu. Możesz też stuknąć przycisk Przeglądaj, aby wybrać multimedia z dysku iCloud lub z aplikacji Pliki na moim iPhonie.

wybieranie zdjęcia w aplikacji internetowej twittera na iphonie

katalog zdjęć w ios

4. Wybierz zdjęcia, które chcesz przesłać. Możesz także wybrać wiele zdjęć jednocześnie. jak przesłać zdjęcia w rozdzielczości 4k na twittera za pomocą iphone'a
  5. Domyślnie wybrana jest opcja ‘Rozmiar rzeczywisty&#8221, która pokazuje również rozmiar pliku ze zdjęciem(ami). Opcjonalnie możesz stuknąć w “Wybierz rozmiar obrazu&#8221, aby zmienić rozmiar obrazu. zmień rozmiar przesyłanego zdjęcia w twitterze na iphone'ie
  6. Stuknij przycisk Gotowe w prawym górnym rogu i opublikuj tweeta.

To wszystko. Twoje zdjęcia zostaną przesłane w najwyższej rozdzielczości. Naciśnij i przytrzymaj zdjęcie, a następnie poszukaj opcji ‘Załaduj 4K’ na karcie udostępniania w systemie iOS, aby je potwierdzić.

WSKAZÓWKA: Użyj aplikacji Metapho, aby łatwo sprawdzić rozdzielczość zdjęcia na telefonie iPhone z systemem iOS 13.

sprawdzanie rozmiaru zdjęcia w systemie ios 13
Wyświetl rozdzielczość zdjęcia na telefonie iPhone

Korzystanie z Chrome dla systemu iOS

Jeśli używasz Chrome, odwiedź twittera.com i stuknij 3 poziome kropki w prawym dolnym rogu. Przewiń w dół i dotknij opcji “Poproś o stronę na pulpicie&#8221. Następnie wystarczy wykonać powyższe kroki, zaczynając od kroku #4.

W systemie Android

1. Otwórz przeglądarkę Chrome i wejdź na stronę Twittera.com.
  2. Stuknij przycisk Utwórz tweeta, a następnie stuknij ikonę dodawania zdjęcia. Zezwól Chrome na dostęp do pamięci masowej urządzenia, jeśli zostaniesz o to poproszony.
  3. Wybierz opcję “Pliki” i dotknij przycisku menu w lewym górnym rogu. wybierać pliki na androida
  4. Przewiń w dół i wybierz “Galeria”. Następnie wybierz zdjęcia z rolki aparatu lub innego albumu fotograficznego.

Menedżer plików android

wybieranie zdjęć do umieszczenia na Twitterze

5. Opublikuj tweeta w zwykły sposób.

WSKAZÓWKA: Dodaj aplikację internetową Twittera z Safari lub Chrome do ekranu głównego, aby mieć do niej szybszy dostęp.

Pamiętaj też, że tweety wysłane z telefonu komórkowego przez desktopową stronę Twittera będą wyświetlane jako wysłane z “Twitter Web App”.

wysyłanie tweetów z aplikacji internetowej twitter

Nieznany fakt – Czy wiesz, że możesz pobierać zdjęcia 4K z Twittera również na Androida?? Jedyna różnica polega na tym, że w aplikacji na Androida domyślnie ładowany jest oryginalny obraz. Wygląda na to, że Twitter wykorzystuje 4K jako termin marketingowy, aby zadowolić użytkowników iPhone’ów.