Jak przywrócić przycisk Wyświetl obraz i funkcję Szukaj według obrazu w Wyszukiwarce obrazów Google

Wcześniej dzisiaj, gigant wyszukiwania Google ogłosił  aktualizacja wyszukiwania obrazów w trosce o wydawców internetowych, fotografów i właścicieli praw autorskich. Aktualizacja obejmuje usunięcie przycisku “Wyświetl obraz&#8221, który pojawiał się podczas wyświetlania pojedynczego obrazu w wynikach wyszukiwania Google Image. Co więcej, usunięto również przycisk “Szukaj według obrazu&#8221, który pozwalał użytkownikom na szybkie wyszukiwanie obrazów wstecz.

Zmiany są już dostępne i ta aktualizacja jest z pewnością utrudnieniem dla większości użytkowników, ponieważ zapisanie obrazu będzie teraz wymagało dodatkowych kroków. Natomiast użytkownicy szukający wersji bez znaku wodnego lub kopii obrazów w wyższej rozdzielczości będą musieli się teraz bardziej postarać, aby to osiągnąć. Ponadto informacje o prawach autorskich są teraz bardziej widoczne w wynikach wyszukiwania.

Zmiany te zostały wprowadzone w ramach ugody Google z Getty Images, aby ograniczyć naruszanie praw autorskich przez Google Images i kierować użytkowników na stronę wydawcy. To dobra wiadomość dla zainteresowanych wydawców, ale rozczarowanie i irytacja dla użytkowników końcowych. Usunięcie przycisku wyświetlania obrazu i wyszukiwania według obrazu spowoduje konieczność wykonania dodatkowych czynności w celu znalezienia zdjęcia i zajmie więcej czasu niż wcześniej.

Na szczęście istnieją obejścia pozwalające przywrócić funkcję przycisku Wyświetl obraz i dodać funkcję wyszukiwania według obrazu w usłudze Google Image Search.

Przywróć przyciski Wyświetl obraz i Szukaj według obrazu w Zdjęciach Google –

przeglądanie obrazu

Aby wyświetlić obraz, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na poszczególnym obrazie i wybrać opcję “Otwórz obraz w nowej karcie”. Obraz zostanie otwarty w rozmiarze lub rozdzielczości, która jest wymieniona tuż pod obrazem. Opcjonalnie możesz wybrać “Zapisz obraz jako&#8221 z menu kontekstowego prawego przycisku myszy, aby bezpośrednio zapisać lub pobrać obraz.

wyszukiwania według obrazu

Aby przywrócić opcję Szukaj według obrazu, wystarczy zainstalować rozszerzenie lub dodatek Wyszukiwanie według obrazu, który jest oficjalnie udostępniany przez Google dla przeglądarek Google Chrome i Mozilla Firefox. To przydatne rozszerzenie dodaje opcję “Wyszukaj w Google ten obraz&#8221 do menu kontekstowego prawego przycisku myszy w przeglądarce po kliknięciu na obrazek. Dzięki temu można zainicjować odwrotne wyszukiwanie obrazów za pomocą wyszukiwarki Google, klikając prawym przyciskiem myszy dowolny obraz w całej przeglądarce, w tym wyniki funkcji Obraz Google.

To z pewnością powinno pomóc w przywróceniu usuniętych funkcji przynajmniej na pulpicie bez wpływu na wrażenia użytkownika.

przywrócenie przycisków wyświetlania obrazu i wyszukiwania według obrazu w wyszukiwarce obrazów google

Aktualizacja: Dodano nowe rozszerzenie “Wyświetl obraz” dla Google Chrome oraz Firefox wypłynął, opracowany przez Joshua B, który dodaje przyciski Wyświetl obraz i Szukaj przez obraz z powrotem do strony wyników Google obrazu, jak wcześniej. Rozszerzenie jest wolne od adware (jak na razie), a jego kod open-source jest dostępny na GitHubie. To działa jak urok i przywraca obie podstawowe funkcje w obrazach Google.

Via:
HowToGeek

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka