Jaki jest najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie w sobotę?

Budowanie zaangażowanej społeczności na Instagramie to bardzo dużo do osiągnięcia. Musisz mądrze zaplanować ten proces. Oblicz żądaną wydajność, przeanalizuj najnowsze treści z maksymalnym zaangażowaniem, znajdź najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie i sprawdź swoje statystyki na Instagramie. Oto najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie w sobotę.

Instagram uruchomił kilka funkcji, takich jak rolki Instagram, historie, IGTV i pokoje na żywo, aby lepiej łączyć się z użytkownikami. Opanowanie tych funkcji jest obowiązkowe, aby poradzić sobie z algorytmem. Jednak Twoje pomysły i taktyki będą musiały się zmieniać i być regularnie weryfikowane, aby nadążyć za The Science of the Instagram Algorithm w 2022 roku.

Instagram zawsze ewoluuje i nie mamy pojęcia, dokąd doprowadzi matematyka algorytmu Instagrama. Te strategie i techniki mogą pomóc Twojej firmie pozostać na szczycie i skutecznie pokonać algorytm Instagrama. Zobaczmy najlepszy czas na publikowanie na Instagramie w sobotę.

Najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie w sobotę

Logo Instagrama; najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie w sobotę

Według moich badań z ponad trzema branżami i dziesięcioma kontami, najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie w sobotę to około 9:00.00 AM. Uważamy, że czas, w którym większość ludzi jest online, jest najlepszym czasem na publikowanie na Instagramie. Więcej aktywnych użytkowników oznacza większe zaangażowanie w danym czasie.

Dlaczego 9.00 AM najlepszy czas na publikowanie na Instagramie w sobotę?

Sobota to najlepszy dzień tygodnia dla wielu osób, ponieważ jest to weekend. Każdy będzie miał wiele planów na najbliższe dwa dni. Większość ludzi będzie niedostępna w mediach społecznościowych w weekendy. Jest bardziej prawdopodobne, że ludzie sprawdzą swoje telefony po przejściu w tryb offline na jakiś czas. 9.00 rano w sobotę to czas, kiedy sprawdzają swoje telefony przed niedostępnością.

Jak działa algorytm Instagrama

Logo Instagrama; najlepszy czas na publikowanie na Instagramie w sobotę

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć na temat algorytmu Instagrama, jest to, że nie jest to system jednokodowy. Algorytm Instagrama to kombinacja kodów zbudowanych inaczej dla każdej sekcji Instagrama określonej dla każdego użytkownika.

Na początku Instagram miał tylko jedną zasadę – wyświetlanie treści w porządku chronologicznym, ale teraz ocenia każdą treść odpowiednio dla każdego użytkownika. Algorytm kanału na Instagramie wie, co użytkownik chciałby zobaczyć w pierwszej kolejności. Strona eksploracji Instagrama wie, jakie treści możesz polubić, ale jeszcze ich nie zbadałeś.

Jeśli masz dwa konta na Instagramie, wiesz, że treści, które widzisz, są różne, mimo że ta sama osoba obsługuje oba konta. Jest to najlepszy przykład skuteczności nowego, wyrafinowanego algorytmu Instagrama. Są one zbudowane inaczej, aby dopasować się do niszy i zainteresowań każdego użytkownika.

Algorytmy Instagrama badają historię interakcji, informacje o postach, aktywność użytkowników, klikane przez nich reklamy oraz dostępne dane na ich temat i wyświetlają najbardziej odpowiedni dla nich kanał. Po wejściu TikTok każda inna platforma zrozumiała wpływ krótkich filmów i zmieniła swój algorytm.

Logo Instagrama; najlepszy czas na publikowanie na Instagramie w sobotę

Niedawno Instagram zaczął promować funkcję pełnego kanału na Instagramie, aby promować treści wideo na platformie. Nowy algorytm ogranicza również spam i boty – nie można już Like for Like’ i Follow for Follow’ więcej.

Jak działa algorytm w poszczególnych porach dnia?

Weekendy są dla przyjaciół i rodziny. Większość ludzi wybiera się na piesze wędrówki, jazdę na rowerze lub paralotniarstwo z przyjaciółmi w weekendy. Niezależnie od planów, nie chcesz przegapić zabawy. Jest więc bardziej prawdopodobne, że unikniesz marnowania czasu w mediach społecznościowych. 9.00 rano może być idealną porą na sprawdzenie każdej aktualizacji na temat tego, jaki będzie weekend dla innych. Potem idziesz po swoje.

Algorytm Instagrama działa w wyrafinowany sposób. Gromadzi wiele informacji o użytkowniku i dostosowuje kanał do jego upodobań. Ma tylko jeden cel – sprawić, by użytkownik był bardziej przywiązany do platformy.

Logo Instagrama; najlepszy czas na publikowanie na Instagramie w sobotę

Zaangażowanie na każdej platformie jest wysokie przy kilku okazjach, takich jak 6.00 AM, 11.00 AM, 6.00 PM i 7.00 PM. Kiedy obserwujesz czas, możesz zrozumieć jego podstawę – ludzie są wolni w tych godzinach. Każdy ma tendencję do sprawdzania telefonu po przebudzeniu i przed pójściem spać. Ludzie sprawdzają aktualizacje w czasie przerwy lub w drodze powrotnej do domu metrem.

Algorytm Instagram Algorytm polega na zrozumieniu biologicznej i społecznej osi czasu użytkownika i dostarczaniu treści na tej podstawie. Oprócz tego, ostatnie wyszukiwania, historia oglądania, nisza obserwowanych stron i czas wyświetlania treści są również uważane za kluczowe dla dostosowania treści.

Podsumowanie

Tutaj z wdziękiem omówiłem większość podstaw algorytmu Instagrama i jego codzienne działanie. W artykule omówiono również najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie w sobotę. Oprócz publikowania w najlepszym czasie, zawsze dbaj o jakość swoich treści. Używaj chwytliwych podpisów i popularnych hashtagów. Mam nadzieję, że artykuł był wnikliwy i cieszę się, że mogę poznać Twoje komentarze.

Miłego dnia!

Często zadawane pytania

1. Jaki jest najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie w sobotę??

Najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie w sobotę to około 2.00 PM.

2. Jaki jest najlepszy czas na publikowanie na Instagramie??

6.00 AM, 2.00 PM i 6.00 PM to najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie, ponieważ wskaźnik zaangażowania będzie wysoki.

3. Kiedy najlepiej publikować posty na Instagramie??

Musisz opublikować około 8.00 AM do 11.00 rano w dni robocze, aby uzyskać większe zaangażowanie w post na Instagramie. 7.00 PM to najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie w niedzielę. Oprócz szukania dobrego czasu na publikowanie, powinieneś także tworzyć oryginalne treści, aby mieć większy zasięg. Prawidłowe wykorzystanie podpisów i hashtagów to punkty bonusowe.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka