Jak wstrzymać odtwarzanie filmów na Instagramie 2021 na iPhone’a i Androida

Od czasu zakazu TikTok w Indiach, Instagram Reels odnotował ogromny wzrost w krajach takich jak Indie, gdzie krótkometrażowe treści wideo są nową modą. Ci, którzy uwielbiają oglądać kreatywne i zabawne filmy, z pewnością zauważyli, że nie ma opcji wstrzymania odtwarzania Kołowrotki na Instagramie. Cóż, wcześniej można było wstrzymać odtwarzanie filmu, po prostu stukając ekran, ale teraz ta funkcjonalność uległa zmianie. Jeśli stukniesz teraz rolkę, aplikacja Instagram po prostu wyciszy dźwięk, podczas gdy rolka wideo będzie nadal odtwarzana.

Czy można wstrzymać odtwarzanie filmów z Instagrama?
Stuknięcie przycisku Reel powoduje wyciszenie dźwięku na Instagramie

Filmy z Instagrama nie są wstrzymywane?

Wygląda na to, że Instagram usunął funkcję pauzy głównie dlatego, że rolki mają 30-sekundowy limit nagrywania, a dana osoba może je błyskawicznie odtworzyć. Film w rolkach nie przestaje grać nawet po stuknięciu przycisku menu z trzema kropkami. Ponadto okazuje się, że nie można wstrzymywać bębnów na koncie biznesowym.

Dlaczego opcja pauzy ma znaczenie? Większość użytkowników nie będzie przejmować się wstrzymywaniem odtwarzania historii. Mimo to może się pojawić potrzeba wstrzymania nagrań na Instagramie, gdy chcesz zatrzymać moment lub klatkę w nagraniu. Umożliwi to również wykonanie wyraźnego zrzutu ekranu z rolki.

Co mogę zrobić, aby wstrzymać odtwarzanie filmu z Instagrama?? Na szczęście istnieje wyjście, aby wykonać to małe zadanie.

Jak wstrzymać Instagram Reels?

Aby wstrzymać odtwarzanie filmu na Instagramie, otwórz film i przytrzymaj palec na ekranie. Zauważ, że film z rolki zacznie być odtwarzany ponownie, gdy tylko podniesiesz palec z ekranu.

jak wstrzymać nagrywanie filmów na Instagramie 2021
Instagram Reel w trybie wstrzymania

Działa to tak samo, jak wstrzymywanie odtwarzania historii w aplikacji Instagram lub Facebook na iPhone’a i Androida.

Jak wstrzymać odtwarzanie historii z Instagrama na Facebooku

Jeśli połączyłeś zdjęcia z Instagrama z Facebookiem, Twoje publiczne zdjęcia mogą być widoczne dla każdego na Facebooku. Ironią losu jest to, że filmy z Instagrama polecane na Facebooku nadal mają stare “stuknij, aby wstrzymać”funkcja&#8221. To samo dotyczy nagrań utworzonych w aplikacji Facebook.

Aby wstrzymać odtwarzanie filmu na Facebooku, wystarczy raz dotknąć ekranu, a film zostanie natychmiast wstrzymany. Aby wznowić odtwarzanie wideo z rolki, ponownie stuknij w ekran.

Jak wstrzymać odtwarzanie filmów w serwisie Facebook
Rolka z Instagrama udostępniona na Facebooku Reels

Jak wstrzymać Instagram Story

Jeśli korzystasz z internetowej wersji aplikacji Instagram na komputerze PC lub Mac, możesz po prostu odtwarzać i wstrzymywać odtwarzanie określonej historii na Instagramie. Aby to zrobić,

  1. Odwiedź stronę instagram.com w przeglądarce internetowej na swoim komputerze.
  2. Otwórz historię w sekcji Historie w górnej części strony internetowej.
  3. Aby wstrzymać Insta story, kliknij na przycisk “Wstrzymaj” przycisk w prawym górnym rogu okna historii. jak wstrzymać odtwarzanie historii na instagramie
  4. Stuknij przycisk “Odtwarzaj”, aby kontynuować oglądanie historii.

Tymczasem wystarczy dotknąć ekranu i przytrzymać go, aby wstrzymać odtwarzanie historii w aplikacji Instagram.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

  • Jak sprawdzić liczbę wyświetleń filmów na Instagramie
  • Gdzie są moje szkice na Instagramie?
  • Jak udostępniać pełne materiały filmowe na Instagram Story
  • Tworzenie filmów na Instagramie z wykorzystaniem zdjęć i muzyki
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka