Jak wyświetlać widżety WordPressa na określonych stronach

WordPress umożliwia użytkownikom łatwe dostosowanie wyglądu bloga za pomocą widżetów, takich jak Ostatnie posty, Ostatnie komentarze, Kategorie, Archiwa itp. Problem polega na tym, że widżety te są domyślnie wyświetlane na pasku bocznym na wszystkich stronach witryny, a WordPress nie oferuje zintegrowanej opcji przypisywania miejsca dla widżetów. Na szczęście istnieje kilka świetnych wtyczek, które dodają funkcjonalność do pokazywanie lub ukrywanie widżetów na określonych stronach w WordPressie bez konieczności posiadania umiejętności PHP lub mieszania w kodzie szablonu. Chociaż powinna to być podstawowa funkcja WordPressa, ponieważ jest przydatna, tak jak powiedzmy, że ma sens pokazywanie widgetu Ostatnie posty tylko na pojedynczych stronach, a nie na stronie głównej, która już wyświetla najnowsze posty. Podobnie, możesz umieścić potrzebne widżety tylko na stronie głównej.

Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych wtyczek. Możesz użyć Widget Logic, wtyczki opartej na znacznikach warunkowych lub Widget Context i Display Widgets, wtyczki oparte na UI, które nie wymagają ręcznego dodawania znacznika. Wybierz rozwiązanie, które najbardziej Ci odpowiada!

Widget Logic  –  Pobierz tutaj

Ta wtyczka pozwala kontrolować, na których stronach pojawiają się widżety za pomocą znaczników warunkowych WP. Aplikacja ma także opcję dodania filtru ‘widget_content’, który pozwala dostosować HTML dowolnego widżetu do motywu. Ta wtyczka dodaje dodatkowe pole kontrolne o nazwie “Logika widgetu” do każdego widgetu, w którym można użyć odpowiedniego WordPressa Znaczniki warunkowe, lub dowolny ogólny kod PHP. Wtyczka działa jak urok i pozwala wyświetlać widżety dokładnie tak, jak chcesz. Jednak używaj go ostrożnie, ponieważ wtyczka używa eval() i niektórzy użytkownicy mogą uznać te znaczniki za nieprzyjazne.

04-12-2013 16-55-02

Niektóre często używane znaczniki to:

is_home() - Aby wyświetlić widżet tylko na stronie głównej

is_single() - Aby wyświetlić widżet tylko na stronie pojedynczego postu

!is_single() - aby wyświetlić widżet na wszystkich stronach z wyjątkiem strony z pojedynczym postem

is_single( '17' ) - aby wyświetlić widżet tylko w postach o identyfikatorze 17

is_page() - Aby wyświetlić widżet tylko na stronach

is_category() - aby wyświetlić widżet na stronie archiwum kategorii

is_tag() - aby wyświetlić widżet na stronie archiwum tagów

04-12-2013 16-59-17

Te opcje są widoczne na stronie Widgety, używaj ich tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Wyświetl widżety –  Pobierz tutaj

Podobny i łatwy w użyciu plugin, który eliminuje konieczność ręcznego dodawania tagów warunkowych. Wyświetl widżety dodaje pola wyboru do każdego widżetu, aby pokazać lub ukryć go na każdej stronie witryny. Możesz wybrać jedną lub więcej stron, aby pokazać lub ukryć widżety na tych stronach. Umożliwia zmianę zawartości paska bocznego dla różnych stron, kategorii, niestandardowych taksonomii i języków WPML. Jedynym ograniczeniem jest to, że działa tylko z widgetami napisanymi w WordPressie w wersji 2.8 format. Domyślnie opcja ‘Ukryj po zaznaczeniu&#8221 jest zaznaczona i nie ma żadnych pól wyboru.

04-12-2013 17-22-07

Kontekst widgetuPobierz tutaj

Kolejna podobna wtyczka z przyjaznym dla użytkownika interfejsem, który ułatwia pokazywanie lub ukrywanie widżetów w określonych postach, stronach lub sekcjach witryny – strona główna, posty, strony, archiwa, wyszukiwanie itp. Narzędzie umożliwia również kierowanie sekcji według adresów URL (z obsługą symboli wieloznacznych), co zapewnia maksymalną elastyczność.

04-12-2013 19-20-35

Na przykład, jeśli chcesz wyświetlić widżet tylko w kategorii iPhone’a, wpisz lokalizację jako category/iphone/* aby kierować wszystkie posty w kategorii iPhone’a. Podobnie, aby wyświetlić widżet tylko na określonej stronie, wystarczy wpisać adres URL strony (slug), np */contact i upewnij się, że status kontekstu widżetu jest ustawiony na „Pokaż na wybranych”.

Mam nadzieję, że ten post okazał się przydatny. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka