Jak zablokować aplikacje na urządzeniach OnePlus 7/7 Pro i OnePlus 6/6T

szuflada aplikacji oneplus

System OxygenOS na smartfonach OnePlus to jedna z najlepszych niestandardowych skórek. Poza tym, że oferuje niemal stockowy system Android, zawiera mnóstwo przydatnych funkcji. Jedną z takich funkcji jest wbudowana blokada aplikacji, która pozwala zabezpieczyć prywatne aplikacje hasłem. Natywna funkcja blokowania aplikacji rzeczywiście się przydaje i jest wymagana przez wielu użytkowników. Korzystając z niej, można po prostu zablokować określone aplikacje i nie trzeba się martwić o nieautoryzowany dostęp, nawet jeśli ktoś inny ma dostęp do urządzenia. Co więcej, nie trzeba korzystać z aplikacji innych firm, aby zablokować aplikacje w telefonach OnePlus.

W najnowszej wersji systemu OxygenOS wydaje się jednak, że brakuje opcji schowka na aplikacje. Cóż, nadal jest obecna, ale teraz została przeniesiona z działu Bezpieczeństwo & Ekran blokady do narzędzi w Ustawieniach. Oprócz OnePlus 7, 7 Pro, funkcja ta jest również dostępna w OnePlus 6/6T, OnePlus 5/5T i OnePlus 3/3T. Wszystkie te telefony oficjalnie pracują pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie oparty OxygenOS 9.0. Teraz zobaczmy, jak szyfrować aplikacje w telefonie OnePlus.

Jak zablokować aplikacje w telefonach OnePlus 6, OnePlus 6T i OnePlus 7 Pro?

  1. W telefonie przejdź do Ustawienia > Narzędzia. Opcja narzędzi w systemie operacyjnym oxygen
  2. Stuknij przycisk “App locker”. app locker w oneplus
  3. Wprowadź kod PIN lub hasło urządzenia, aby kontynuować.
  4. Stuknij w “Dodaj aplikacje&#8221 i wybierz aplikacje, które chcesz zablokować. blokowanie aplikacji na oneplusie
  5. Teraz wróć i gotowe.

Opcjonalnie możesz włączyć przełącznik dla opcji “Ukryj treść powiadomień&#8221, aby ukryć treść powiadomień dla zablokowanych aplikacji.

Teraz po otwarciu zablokowanej aplikacji trzeba będzie wprowadzić kod PIN urządzenia, wzór lub hasło. Jeśli masz włączoną blokadę odcisków palców, możesz użyć odcisku palca, aby odblokować wybrane aplikacje.

blokada aplikacji odciskiem palca w oneplus

Warto wspomnieć, że zablokowane aplikacje pozostaną odblokowane, dopóki nie zablokujesz telefonu za pomocą podwójnego stuknięcia lub przycisku zasilania. Dlatego przed przekazaniem urządzenia nieznanej osobie należy się upewnić, że dana aplikacja jest zablokowana.

Niestety, nie ma możliwości ustawienia innego hasła lub kodu PIN do App Lockera. Jeśli więc ktoś z Twojej zamkniętej grupy zna kod PIN Twojego telefonu, może również odblokować dowolną aplikację zablokowaną w App Locker.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka