Jak zainstalować oficjalne TWRP 2.8 Touch Recovery na Redmi 1S

Xiaomi Redmi 1S jest fabrycznie wyposażony w MIUI, który sam w sobie jest świetnym ROM-em, pełnym imponujących funkcji i opcji dostosowywania. Jeśli jednak Twoje doświadczenia z MIUI na Redmi 1S nie są zadowalające, możesz zainstalować niestandardowy ROM, aby zwiększyć wydajność. Aby błysnąć niestandardowy ROM na telefony z systemem Android, trzeba najpierw zainstalować niestandardowe odzyskiwanie, takie jak ClockworkMod Recovery (CWM) lub Projekt Team Win Recovery (TWRP). Choć oba te odzyskiwania są bardzo popularne, obecnie CWM dla Redmi 1S nie jest kompletny i brakuje mu wielu funkcji, np. nie można wybrać .pliki zip do zainstalowania z wewnętrznej pamięci masowej. Na szczęście dla Redmi 1S oficjalnie dostępne jest niesamowite TWRP recovery, które jest z pewnością najbardziej stabilnym i w pełni funkcjonalnym recovery dla Redmi 1S z obsługą interaktywnego menu Touch.

IMG_20141002_164408

TWRP 2.8.0.0 dla Redmi 1S zawiera interfejs dotykowy, pełny SELinux (4.3+) wsparcie, funkcja szyfrowania kopii zapasowej, w pełni funkcjonalne USB On-The-Go (OTG) i wsparcie MTP od 2.8.0.X. Zaleca się zainstalowanie TWRP zamiast CWM, jeśli interesuje Cię kilka dodatkowych opcji, które oferuje.

IMG_20141002_134758      IMG_20141002_134716

Instalowanie programu TWRP Touch Recovery na telefonie Redmi 1S

1. Pobierz TWRP Recovery 2.8.4.0 dla Redmi 1S WCDMA. [Wątek na forum]

2. Zmień nazwę pliku “TWRP_2.8.4.0.zip” do “aktualizacji.zip”.

3. Przenieś ikonę aktualizacja.zip przejdź do katalogu głównego pamięci wewnętrznej telefonu.

4. Przejdź do aplikacji Updater, naciśnij przycisk menu, a następnie kliknij opcję „Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania”. Ewentualnie wyłącz telefon, a następnie naciśnij jednocześnie przycisk „Zasilanie + zwiększanie głośności”, aby uruchomić tryb odzyskiwania.

5. Gdy telefon uruchomi się w Mi Recovery, wybierz język angielski i wybierz opcję „Zainstaluj aktualizację”.zip do Systemu. Wybierz Tak, aby potwierdzić.

6. Gdy aktualizacja zostanie zainstalowana, wróć i wybierz opcję Reboot. To jest to!

Przy następnym uruchomieniu w trybie odzyskiwania znajdziesz odzyskiwanie TWRP v2.8. ��

~ Próbowaliśmy tego na Redmi 1S WCDMA z MIUI v5 (build JHCMIBH45).0).