Recenzja FamiSafe 2020: Najlepsza aplikacja do kontroli rodzicielskiej

Aplikacje kontroli rodzicielskiej są idealnym sposobem na śledzenie aktywności dziecka, dając mu jednocześnie swobodę korzystania z Internetu, uczenia się i rozmawiania z przyjaciółmi. Ich działanie jest podobne do Dobre samopoczucie cyfrowe aplikacje przeznaczone dla dzieci. Choć istnieje wiele aplikacji do monitorowania rodzicielskiego, FamiSafe firmy Wondershare wygląda obiecująco.

Z FamiSafe, Rodzice, zwłaszcza pracujące pary, mogą mieć oko na swoje dzieci i chronić je przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z cyberprzemocą. Ta pełnowartościowa aplikacja, dostępna zarówno dla iPhone’a, jak i Androida, oferuje wiele funkcji. Famisafe działa międzyplatformowo, co oznacza, że możesz śledzić urządzenie z systemem Android za pomocą iPhone’a i odwrotnie.

funkcje famisafe
Aplikacja kontroli rodzicielskiej FamiSafe

Zastrzeżenie: Ten artykuł jest sponsorowany przez firmę Wondershare, która jest twórcą aplikacji FamiSafe.

Jak działa FamiSafe?

Rodzic musi pobrać Famisafe na swój smartfon i zalogować się na swoje konto. Następnie aplikacja pyta, kto korzysta z urządzenia – rodzic czy dziecko. Wybierasz rodzica na swoim urządzeniu i dodajesz dziecko. Podobnie, aplikacja musi zostać zainstalowana na urządzeniu dziecka. Następnie rodzic musi zalogować się na to samo konto Famisafe i wybrać dziecko jako użytkownika urządzenia. Po nadaniu wszystkich wymaganych uprawnień na urządzeniu dziecka można uzyskać zdalny dostęp do urządzenia z telefonu.

użytkownik famisafe choose device

Użytkownicy mogą również podłączyć wiele urządzeń do jednego konta rodzica, aby monitorować je wszystkie za pomocą jednej aplikacji. Jest to możliwe, ponieważ aplikacja Famisafe ma wbudowaną opcję przełączania między profilami dzieci.

Ponadto istnieje możliwość zablokowania aplikacji za pomocą kodu PIN na urządzeniu rodzica, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi lub modyfikacjom.

Teraz porozmawiajmy o różnych interesujących funkcjach oferowanych przez aplikację kontroli rodzicielskiej Famisafe.

Kluczowe cechy FamiSafe

Śledzenie lokalizacji

 • Śledzenie lokalizacji GPS w czasie rzeczywistym – Aplikacja pokazuje na mapie lokalizację urządzenia w czasie rzeczywistym oraz kiedy urządzenie było ostatnio używane. Z tej funkcji należy korzystać w razie potrzeby, ponieważ może ona powodować znaczne zużycie baterii w urządzeniu dziecka. śledzenie lokalizacji gps w czasie rzeczywistym w famisafe
 • Historia lokalizacji – Znajdź czas przebywania w danej lokalizacji i przejrzyj wszystkie miejsca, w które dziecko zabrało urządzenie, aby dowiedzieć się o ich rutynie.
 • Geofences – Utwórz geofence i otrzymuj powiadomienia, gdy Twoje dziecko wchodzi lub wychodzi z określonego miejsca. Na przykład możesz ustawić kampus szkolny jako geofence, aby otrzymywać powiadomienia o przyjściu lub wyjściu dziecka ze szkoły. geofence w famisafe

Raport aktywności

 • Monitorowanie aktywności telefonu – Sprawdź oś czasu wszystkich aplikacji, do których dziecko miało dostęp, wraz z takimi szczegółami, jak czas i czas użytkowania w porządku chronologicznym. Można też wyświetlać starsze zapisy i dokładny procentowy stan baterii w czasie rzeczywistym. raport aktywności
 • Czas na ekranie Famisafe umożliwia rodzicom przeglądanie całkowitego czasu ekranowego, aby dowiedzieć się, jak długo ich dziecko aktywnie korzystało z urządzenia. Możliwe jest również przeglądanie użycia aplikacji według kategorii, takich jak społecznościowe, produktywne i zręcznościowe. Ponadto można zobaczyć dzienną, tygodniową, 15-dniową i miesięczną aktywność czasu ekranowego, aby szybko znaleźć średni dzienny czas korzystania z urządzenia. raport czasu ekranowego
 • Zobacz najczęściej używane aplikacje &#8211 Intuicyjny interfejs aplikacji Famisafe sprawia, że bardzo łatwo jest wyświetlić całkowite użycie lub czas ekranowy dla poszczególnych aplikacji. W ten sposób można dowiedzieć się, z jakich aplikacji najczęściej korzystają dzieci. Na liście można również zobaczyć wszystkie aplikacje zainstalowane na urządzeniu dziecka.
 • Wyświetlanie zainstalowanych i usuniętych aplikacji – Raport aktywności udostępnia również informacje, gdy dziecko instaluje nową aplikację lub odinstalowuje istniejącą. W przypadku, gdy zainstalowana aplikacja okaże się nieodpowiednia lub złośliwa, można ją po prostu zablokować.

Ograniczanie i kontrola

 • Ustawianie limitu czasu ekranowego Dzięki Famisafe rodzice mogą ustawić regułę czasu ekranowego, aby ograniczyć dzienne korzystanie z całego urządzenia. Można na przykład ustawić limit czasu korzystania z ekranu na 2 godziny, 5 godzin itd. ustaw limit czasu ekranowego
 • Ustawianie reguł ograniczeń – Rodzice mogą dostosować zasady korzystania z aplikacji, aby zarządzać domyślną listą zablokowanych i odblokowanych aplikacji zgodnie z własnymi preferencjami. W ten sposób można pozwolić dziecku na korzystanie z niektórych aplikacji, nawet jeśli osiągnie ono limit czasu ekranowego. Domyślnie odblokowane są tylko aplikacje systemowe, takie jak Telefon, Wiadomości, Aparat i Galeria. ustawianie reguł limitu
 • Zablokuj ekran Famisafe umożliwia rodzicom całkowite zablokowanie lub odblokowanie urządzenia dziecka na czas nieokreślony za pomocą jednego stuknięcia. Gdy ekran jest zablokowany, dziecko może poprosić rodzica o umożliwienie dostępu.

  ekran blokowy famisafe

  Urządzenie macierzyste

  zadawaj pytania na urządzeniu dziecka&#039

  Urządzenie dla dzieci
 • Ograniczanie określonych aplikacji lub kategorii aplikacji – Możesz także zablokować niektóre aplikacje zamiast całkowicie blokować telefon lub tablet dziecka. Jest to świetny sposób na ograniczenie dostępu tylko do aplikacji lub gier, od których dziecko jest bardzo uzależnione. Możliwe jest także zablokowanie określonej kategorii aplikacji, np. społecznościowych, rozrywkowych i odtwarzaczy wideo. Rodzice mogą także ustawić zaawansowane reguły dotyczące blokowanych aplikacji.

blokowanie określonych aplikacji w famisafe

ustawić zaawansowane reguły dla zablokowanych aplikacji

Zaawansowane zasady

Ustaw dzienny limit dla niektórych aplikacji – Można ustawić dzienne liczniki czasu, aby ograniczyć czas, jaki dziecko spędza na określonej aplikacji w danym dniu. Po zakończeniu odliczania czasu dostęp do aplikacji zostaje wstrzymany na resztę dnia. Dostępna jest również opcja Powtórz, która pozwala zastosować zasadę ograniczenia czasu ekranowego do innych dni w tygodniu. ustawić dzienny limit czasu dla określonych aplikacji

Harmonogram ograniczeń Famisafe oferuje możliwość blokowania aplikacji w określonym przedziale czasowym przez wybranie godziny rozpoczęcia i zakończenia. Na przykład możesz uniemożliwić dziecku korzystanie z najbardziej wciągające gry i aplikacji podczas nauki, zabawy na świeżym powietrzu lub w nocy. ustaw harmonogram ograniczeń

 • Odinstaluj ochronę – Twoje dziecko nie może odinstalować Famisafe ze swojego urządzenia, chyba że zna hasło do Twojego konta Famisafe.
 • Filtr internetowy Blokowanie stron internetowych według kategorii, aby uniemożliwić dziecku oglądanie nieodpowiednich treści. Można również dodać wyjątek, aby zablokować lub zezwolić na określoną witrynę. filtr internetowy

Kontrola aplikacji YouTube

YouTube jest bez wątpienia jedną z najczęściej używanych aplikacji na urządzeniach dla dzieci i młodzieży. Choć rodzice mogą całkowicie zablokować dostęp do aplikacji YouTube, nie jest to rozsądne rozwiązanie. Zamiast tego możesz Włącz kontrolę rodzicielską w serwisie YouTube śledzenie aktywności dzieci w serwisie YouTube.

kontrola aplikacji youtube

Z Kontrola rodzicielska YouTube, Możesz zobaczyć historię oglądania w serwisie YouTube wraz z łączem do każdego filmu, który obejrzało Twoje dziecko. Rodzice mogą także zablokować określone filmy z serwisu YouTube lub całkowicie zablokować dostęp do określonego kanału YouTube.

Wykrywanie wyraźnej zawartości

Ta specjalna funkcja umożliwia rodzicom monitorowanie podejrzanych tekstów poprzez połączenie kont mediów społecznościowych dziecka z Famisafe. Funkcja ostrzega o potencjalnych problemach, identyfikując podejrzany tekst na czacie lub w wiadomości SMS dziecka.

wykrywanie obraźliwych treści w aplikacji famisafe

dodawanie obraźliwych słów

Ponadto umożliwia ona dodawanie obraźliwych słów do bazy danych wykrywania. Następnie aplikacja wysyła Ci w czasie rzeczywistym alerty o słowach kluczowych, gdy tylko wykryje podejrzane słowa na urządzeniu Twoich dzieci.

Należy pamiętać, że nie będzie można zobaczyć rzeczywistej rozmowy dziecka na czacie.

Powiadomienia i alerty

Zakładka Powiadomienia w Famisafe informuje Cię o aktywności Twojego dziecka za pomocą ważnych powiadomień. Na przykład gdy dziecko próbuje otworzyć zablokowaną aplikację lub witrynę, wysyła zapytanie, przekracza granicę geofence lub gdy na urządzeniu zostanie wykryte podejrzane zdjęcie. Aplikacja ostrzega również, gdy GPS w urządzeniach dziecka jest wyłączony i gdy bateria telefonu jest poniżej 20 procent.

powiadomieniami famisafe

alert o prośbach dzieci

ustawienia powiadomień

W razie potrzeby można również dostosować ustawienia powiadomień.

Nasz werdykt

FamiSafe to wszechstronne rozwiązanie pozwalające monitorować codzienną aktywność dzieci bez ciągłego dokuczania im, aby dowiedzieć się, gdzie przebywają. Posiada nowoczesny i łatwy w użyciu interfejs, dzięki czemu początkowa konfiguracja i proces śledzenia są stosunkowo proste dla mniej obeznanych z technologią rodziców.

Aplikacja zawiera mnóstwo przydatnych funkcji, które można efektywnie wykorzystać. Aplikacja Famisafe oferuje również dużą elastyczność w dostosowywaniu kontroli blokowania do własnych potrzeb. Po zakończeniu konfiguracji nie ma potrzeby uzyskiwania fizycznego dostępu do urządzenia dziecka. W prosty sposób można zdalnie monitorować i kontrolować niemal wszystko.

Ceny – Miesięczna subskrypcja Famisafe kosztuje 10 dolarów i obejmuje obsługę do 5 urządzeń. Można również wybrać plan kwartalny lub roczny, który kosztuje znacznie mniej i obsługuje więcej urządzeń. Zainteresowani mogą zapisać się na bezpłatny 3-dniowy okres próbny, aby wypróbować aplikację.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka