Super VOOC Flash Charge firmy OPPO ładuje w pełni baterię o pojemności 2500mAh w zaledwie 15 minut

Jeden z głównym problemem smartfonów jest czas pracy baterii. W wielu najnowszych telefonach rozwiązano ten problem, dodając większą baterię, ale z drugiej strony telefony stają się bardziej nieporęczne i cięższe, co nie jest pożądane. Innym problemem związanym z tym jest to, że większe baterie zwykle mają długi czas ładowania, chyba że obsługują szybkie ładowanie.

Cb5hZx8UMAANIgv

Jedną z firm, które zapoczątkowały rozwiązanie w tej dziedzinie jest OPPO, z czymś o nazwie Ładowanie błyskawiczne która zapewnia duży przypływ energii do gadżetu w bardzo krótkim czasie, oraz markowa technologia VOOC. Został on pierwotnie wprowadzony w 2014 roku i OPPO twierdzi, że aż 18 milionów użytkowników korzysta z funkcji VOOC Flash Charge, która zapewnia do 2 godzin czasu rozmów w ciągu zaledwie 5 minut ładowania. Teraz OPPO wprowadziło na rynek następcę VOOC z 2014 roku, oznaczonego jako “Super VOOC Flash Charge” który zapewnia aż 10 godzin rozmów przy zaledwie 5 minutach ładowania. Ta nowa technologia może zasilić Wyposażony w baterię 2500mAh Smartfon OPPO ładuje się do pełna w zaledwie 15 minut – to naprawdę rewolucyjne rozwiązanie.

Zwykle przy szybkim ładowaniu temperatura wzrasta, ale OPPO rozwiązuje ten problem za pomocą Algorytm ładowania impulsowego niskim napięciem 5V który jest wyposażony w niestandardową super baterię, a także nowy adapter, kabel i złącze, wykonane z najwyższej jakości materiałów klasy wojskowej. Niskonapięciowy system ładowania VOOC zapewnia bezpieczniejsze i wydajniejsze ładowanie bez uszkadzania baterii, dzięki czemu można używać telefonu podczas ładowania. Obsługuje zarówno interfejs USB Typu-C, jak i micro USB.

Strona Technologia Super VOOC ma możliwość błyskawicznego naładowania smartfona nawet podczas prowadzenia rozmów telefonicznych, oglądania filmów HD lub grania w gry. Jednak w przypadku smartfonów wykorzystujących inne technologie szybkiego ładowania, ładowarka powraca do standardowej prędkości ładowania podczas korzystania z urządzenia, ze względu na skoki temperatury spowodowane szybkim ładowaniem i jednoczesnym rozjaśnianiem ekranu.

Aby poznać szczegóły techniczne, możesz zapoznać się z tym wątkiem na forum OPPO.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka