Trzy funkcje, które chciałbym, aby telefony z Androidem przejęły od BlackBerry Priv

BlackBerry niedawno wydało telefon Priv, smartfon, którego celem jest przywrócenie kultowego wyglądu dla Privilege i Prywatność którymi BlackBerry cieszyło się w czasach swojej świetności. Smartfon jest pierwszym urządzeniem BlackBerry zasilanym przez system Android, porzucając tak bardzo reklamowany BlackBerry OS 10, który został wprowadzony wraz z Blackberry Z10 i Q10. Wyjątkowość nie kończy się na tym. Telefon ma hybrydową obudowę, w której znajduje się ekran dotykowy oraz klawiatura wysuwana spod wyświetlacza.

BlackBerry-Priv

Specyfikacje BlackBerry Priv są szczerze mówiąc dość imponujące. Jest wyposażony w 5.4-calowy panel P-OLED z zakrzywionym z dwóch stron wyświetlaczem o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Telefon jest wyposażony w procesor Snapdragon 808 SoC, podobnie jak LG G4 czy Nexus 5. Do dyspozycji masz 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo na kartę Micro SD do rozszerzenia pamięci. Aparat ma 18 MP z tyłu i OIS oraz 2 MP z przodu. Są to specyfikacje, które można znaleźć w prawie każdym telefonie telefon z Androidem, Ale to, co wyróżnia Priv z tłumu, oprócz formy, to interesująca praca, jaką Blackberry wykonało na froncie oprogramowania. W związku z tym, oto trzy rzeczy, które chciałbym, aby coraz więcej producentów OEM Androida przejęło od Priv:

BlackBerry Hub

blackberry-hub

Źródło obrazu: CultofAndroid

Ściśle mówiąc, BlackBerry Hub nie jest czymś, co jest wyłączne dla Priv. Widzieliśmy Hub na urządzeniach BB10 i w pewnej formie na urządzeniach BlackBerry wcześniej też. Byłem wielkim fanem BlackBerry Hub, który w zasadzie działa jako ujednolicona skrzynka odbiorcza dla e-maili, wiadomości tekstowych, komunikatorów, takich jak Facebook Messenger, WhatsApp, BBM i więcej. Działa jako agregator, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem sprawdzać poszczególnych aplikacji, aby zobaczyć, czy mamy tam wiadomość i odpowiedzieć na nią. Hub gromadzi wszystkie powiadomienia w jednym miejscu, skąd użytkownik jest kierowany do wnętrza aplikacji, gdzie może na nie odpowiedzieć i wrócić do nich.

Segmentacja powiadomień według aplikacji w menu rozwijanym powiadomień

Slack-Notification-App-Priv

Źródło obrazu: Crackberry

Ile razy zdarzyło Ci się zostawić telefon bez nadzoru na kilka godzin, a potem przytłoczyła Cię liczba powiadomień, które do Ciebie dotarły?? Przechodzimy przez te powiadomienia jedno po drugim, klikamy na nie, czytamy to, co jest w podglądzie, a następnie decydujemy, czy wejść do aplikacji, czy nie. Co jednak, jeśli chcesz zobaczyć tylko swoje e-maile i nic więcej?? W tym miejscu BlackBerry dodało bardzo schludny rząd ikon aplikacji, które mają powiadomienia, tuż przed rozpoczęciem powiadomień, tak jak w telefonie z systemem Android. Kliknięcie ikony aplikacji spowoduje wyświetlenie tylko tych powiadomień, które dotyczą danej aplikacji, i nic poza tym. Jest to naprawdę wygodny sposób wyświetlania powiadomień z aplikacji bez przytłoczenia powiadomieniami, które na razie można łatwo zignorować. Na Priv, nie wszystkie aplikacje to obsługują i przypuszczamy, że tylko wtedy, gdy deweloperzy ręcznie dodają to, to działa, ale wyobraź sobie, że to przychodzi do wszystkich telefonów z Androidem jako funkcja w nadchodzącej aktualizacji Androida, to byłoby epickie.

Przesuń palcem po ikonie aplikacji, aby wyświetlić widżety

blackberry-priv-pop-up-widgets

Źródło obrazu: Cnet

Wszyscy używaliśmy widgetów na naszych telefonach z systemem Android. Choć widżety są naprawdę przydatne i pozwalają szybko uzyskać informacje, większość z nich jest brzydka i zabiera bardzo potrzebne miejsce na ekranie, które można wykorzystać na umieszczenie ikon aplikacji. Blackberry ma piękną implementację, gdzie jeśli przesuniesz palcem w dół na ikonie aplikacji, możesz zobaczyć widżet aplikacji i informacje, które pokazuje. Jest to szczególnie przydatne w aplikacjach takich jak te, które podają informacje o pogodzie, ponieważ po prostu przesunięcie ikony w dół natychmiast wyświetli informacje bez konieczności wchodzenia do aplikacji. Program Action launcher już w przeszłości wprowadził podobną implementację, ale chcielibyśmy, aby pojawiła się ona jako funkcja na wszystkich urządzeniach z Androidem.

Strona Priv Może nigdy nie stanie się hitem kinowym, telefonem, którego naprawdę będziesz używać, ani nie sprawi, że Blackberry osiągnie czasy świetności, ale z pewnością jest to urządzenie wyjątkowe, a wszyscy możemy się czegoś nauczyć od wyjątkowych rzeczy, prawda??

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka