Tworzenie przywracania systemu Lion na dysku zewnętrznym za pomocą Asystenta dysku odzyskiwania Lion

Firma Apple wprowadziła właśnie niewielką aplikację „Lion Recovery Disk Assistant” dla użytkowników systemu Mac OS X Lion, która umożliwia utworzenie Lion Recovery na dysku zewnętrznym. Wprawdzie system OS X Lion ma domyślnie zintegrowaną funkcję „Lion Recovery”, ale partycja Recovery HD znajduje się na dysku startowym, co utrudnia naprawę lub ponowną instalację systemu Lion w przypadku awarii dysku twardego. (Zakładając, że nie masz instalacyjnej płyty DVD z Lionem lub bootowalnego pendrive’a).

The Asystent dysku odzyskiwania Lion pozwala na utworzenie Lion Recovery na dysku zewnętrznym, który ma wszystkie te same możliwości, co wbudowany Lion Recovery: reinstalacja Liona, naprawa dysku za pomocą Disk Utility, przywracanie z kopii zapasowej Time Machine lub przeglądanie stron internetowych za pomocą Safari. Ten dysk może być używany w przypadku, gdy nie można uruchomić komputera za pomocą wbudowanego Recovery HD lub gdy dysk twardy został wymieniony na nowy, na którym nie ma zainstalowanego systemu Mac OS X.

Wymagania:

  • Mac z systemem OS X Lion i istniejącym dyskiem Recovery HD
  • Zewnętrzny dysk twardy USB lub pendrive z co najmniej 1 GB wolnego miejsca

Uwaga:: Podczas tworzenia dysku odzyskiwania Lion Recovery Disk Assistant wymazuje wszystkie dane z dysku zewnętrznego. Przed uruchomieniem Asystenta dysku odzyskiwania Lion należy wykonać kopię zapasową danych lub utworzyć nową partycję na dysku zewnętrznym.

Aby utworzyć Lion Recovery na dysku zewnętrznym, pobierz Asystenta dysku odzyskiwania w systemie Lion aplikacja na komputerze Mac. Włóż dysk flash USB lub zewnętrzny dysk twardy, uruchom Asystenta dysku odzyskiwania Lion, wybierz dysk, na którym chcesz zainstalować program, i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Sprawdź poniższe zrzuty ekranu:

Lion Recovery Disk Assistant

Recovery Disk Assistant_lion

>> Nowa partycja nie będzie widoczna w Finderze ani w Narzędziu do obsługi dysków. Aby uzyskać dostęp do programu Lion Recovery, zrestartować komputer Mac, trzymając wciśnięty klawisz Option. Wybierz Recovery HD z Menedżera startowego. Zewnętrzny dysk Recovery jest reprezentowany przez ikonę w kolorze pomarańczowym.

Odzyskany dysk HD_dysk zewnętrzny

Uwagi:

  • Jeśli komputer został dostarczony z systemem Lion, zewnętrzny dysk odzyskiwania może być używany tylko z systemem, który go stworzył.
  • Jeśli system został uaktualniony z wersji Mac OS X v10.6 Snow Leopard to Lion, zewnętrzny dysk odzyskiwania może być używany z innymi systemami, które zostały zaktualizowane ze Snow Leopard do Lion.

Źródło: Apple

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka