Wskazówka – Odtwarzaj filmy z YouTube w tle w systemie Android za pomocą WebTube

Jednym z głównych ograniczeń korzystania z serwisu YouTube na urządzeniach z systemem Android jest to, że nie oferuje on możliwości odtwarzania filmów w tle – dotyczy to zarówno aplikacji dla systemu Android, jak i mobilnej witryny YouTube. Z powodu tego irytującego ograniczenia użytkownicy nie są w stanie oglądać lub słuchać filmów z YouTube podczas korzystania z innych aplikacji lub gdy ekran jest wyłączony. Choć odtwarzanie filmów w tle nie ma sensu, przydaje się na przykład wtedy, gdy słuchasz podcastów, oglądasz teledyski lub po prostu chcesz usłyszeć dźwięk z filmu z przepisem kulinarnym podczas wykonywania konkretnego zadania w kuchni. Choć istnieje kilka aplikacji, które uniemożliwiają YouTube wstrzymywanie odtwarzania wideo podczas pracy w tle, ale większość z nich została już wycofana z Google Play, a inne, takie jak Awesome Pop-up Video, mają pewne ograniczenia. YouTube Red jest również świetną alternatywą pozwalającą pokonać to ograniczenie, ale jest to usługa płatna, obecnie dostępna tylko w USA.

wp-1455967287181.jpeg  wp-1455967262782.jpeg  wp-1455967282926.jpeg

Cóż, natknęliśmy się na małą i sprytną aplikację o nazwie “WebTubeJest to lekka nakładka na YouTube, która ma być używana bez zastrzeżonego API YouTube lub jakiejkolwiek (zastrzeżonej) usługi Google Play. Jest to rozwiązanie z kilkoma drobnymi poprawkami, które działa nawet bez GAPPS w telefonie. WebTube oferuje nie tylko możliwość odtwarzania filmów w tle, ale także wiele innych funkcji. Oto one:

  • Intuicyjny interfejs użytkownika przypominający aplikację YouTube
  • Umożliwia zalogowanie się na konto YouTube (Google), co pozwala na wyświetlanie subskrypcji, polubionych filmów, ostatnio oglądanych filmów itp.
  • Opcja wyszukiwania filmów, obsługa sugestii wyszukiwania i wyświetlanie odpowiednich ostatnich wyszukiwań
  • Obsługa odtwarzania wideo, gdy ekran jest wyłączony
  • Wyświetlanie historii zegarka i historii wyszukiwania
  • Opcja otwierania wideo w ulubionej przeglądarce
  • Lokalne dodawanie ulubionych filmów do Zakładek
  • Zarządzanie ustawieniami konta YouTube, takimi jak Tryb ograniczony, Prywatność, Subskrypcje e-mail itp.
  • Opcja wstrzymania wideo z obszaru powiadomień lub ekranu blokady

Aplikacja działa bezproblemowo i jest jedną z najlepszych alternatyw dla oficjalnej aplikacji YouTube. Przede wszystkim jest to całkowicie za darmo, bez żadnych reklam.

WebTube można łatwo zainstalować za pomocą katalogu aplikacji F-Droid lub dostarczonego APK. [mask_link href="https://github.com/martykan/webTube" target="_blank"]Pobierz tutaj[/mask_link]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka