Zablokuj/odblokuj Bootloader Galaxy Nexusa jednym kliknięciem bez wymazywania danych

Jest to kontynuacja naszego poprzedniego poradnika, w którym opisaliśmy procedurę rootowania Galaxy Nexus bez konieczności odblokowywania bootloadera. Teraz musisz być świadomy, że aby zainstalować celne ROM-y, trzeba najpierw odblokować bootloader na Galaxy Nexusie, a odblokowanie całkowicie wymazuje całe urządzenie ze względów bezpieczeństwa. Na szczęście istnieje niesamowita aplikacja 'BootUnlocker for Galaxy Nexus’ autorstwa Segv który omija wymazywanie i pozwala odblokować lub zablokować Galaxy nexus jednym kliknięciem bez fastboota.

BootUnlocker dla Galaxy Nexus to darmowa aplikacja bez reklam, która wykorzystuje uprawnienia roota do odblokowywania i blokowania bootloadera z poziomu systemu Android, bez wymazywania danych. Aplikacja wykonuje to trudne zadanie z wielką łatwością, możesz po prostu przełączać się między blokadą a odblokowaniem w dowolnym miejscu i czasie, bez potrzeby ponownego uruchamiania urządzenia i nie jest wymagane połączenie USB. Dzięki temu możesz zachować bootloader zablokowany dla bezpieczeństwa, a ta aplikacja będzie bezpiecznie chroniona za hasłem ekranu blokady. Wystarczy uruchomić BootUnlocker za każdym razem, gdy chcesz odblokować, wykonać zadanie flashowania i ponownie zablokować w razie potrzeby.

– BootUnlocker wymaga roota

– Obsługuje Galaxy Nexus (maguro, toro lub toroplus) z rootem.

Do rootowania telefonu, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem ’Jak uruchomić roota Galaxy Nexus bez odblokowywania Bootloadera”.

Po zrootowaniu urządzenia należy zainstalować programBootUnlockerAplikacja z Google Play. Uruchom aplikację i przyznaj Dostęp „superużytkownika gdy pojawi się prośba. Teraz wystarczy jedno kliknięcie, aby odblokowanie lub zablokowanie Galaxy Nexus bezpośrednio z telefonu bez żadnych poleceń.

Screenshot_2012-09-24-15-50-12     Screenshot_2012-09-24-15-50-47

Aby potwierdzić, że urządzenie jest odblokowane, uruchom je w trybie fastboot i sprawdź stan blokady. Ewentualnie poszukaj ikony blokady na ekranie Google podczas uruchamiania telefonu.

Wypróbowaliśmy ten proces na naszym Galaxy Nexusie i działał on doskonale bez wymazywania.

Mam nadzieję, że ta sztuczka okazała się przydatna. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka