Zdjęcia Google otrzymały tryb ciemny w iOS 13 na iPhone’ach i iPadach

Google w końcu dodało obsługę trybu ciemnego w najnowszej wersji 4.49 wersja aplikacji Zdjęcia Google dla systemu iOS. Ci, którzy nie wiedzą, że Tłumacz Google dla iPhone’a i iPada otrzymał tryb ciemny na początku lutego. Wygląda na to, że Google aktywnie wprowadza funkcję trybu ciemnego do swoich popularnych aplikacji. Tymczasem aplikacje Google, takie jak Gmail, Mapy, Dysk i Dokumenty, nadal nie mają trybu ciemnego na iOS.

zdjęcia google dostaną tryb ciemny w ios 13
Aktualizacja Zdjęć Google – obsługa trybu ciemnego w wersji 4.49

Włączenie trybu ciemnego w Zdjęciach Google jest pożądanym posunięciem. Użytkownicy systemu iOS mogą się spodziewać, że tryb ciemny będzie wkrótce dostępny także w innych aplikacjach Google’a. Mówiąc o trybie ciemnym, znacznie pomaga on w oszczędzaniu baterii, a także zmniejsza zmęczenie oczu w nocy. Ta funkcja z pewnością spodoba się użytkownikom, którzy często przeglądają galerię zdjęć lub edytują zdjęcia przy słabym oświetleniu.

jasny motyw w aplikacji zdjęcia google na telefonie iphone

włącz tryb ciemny w zdjęciach google na telefonie iphone

Zdjęcia Google na iPhone’a Tryb lekki vs Tryb ciemny

Jak włączyć tryb ciemny w Zdjęciach Google na iOS 13?

Podobnie jak inne aplikacje, Zdjęcia Google działają zgodnie z systemowym ustawieniem trybu ciemnego w iOS 13. W rezultacie nie można włączyć ani wyłączyć ciemnego motywu za pośrednictwem ustawień w aplikacji Zdjęcia Google.

Wymagania – Aby uzyskać go już teraz, urządzenie z systemem iOS musi być wyposażone w system iOS 13 lub nowszy i powinna być zainstalowana najnowsza wersja aplikacji Zdjęcia Google. Aby zaktualizować aplikację, zapoznaj się z naszym artykułem na temat ręcznego aktualizowania aplikacji w systemie iOS 14.

Aby włączyć tryb ciemny w Zdjęciach Google, wystarczy przełączyć się na „tryb ciemny” w Centrum sterowania lub Ustawieniach iOS. Aplikacja automatycznie przełączy się na ciemny motyw.

jak włączyć tryb ciemny w systemie ios 13 za pomocą centrum sterowania
Centrum sterowania w systemie iOS 13

Podobnie wyłączenie trybu ciemnego w systemie iOS 13 spowoduje powrót aplikacji do jasnego motywu.

Via:
Reddit

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka