Jak cofnąć i usunąć reakcję w Messengerze

Jeszcze w 2017 roku Facebook wprowadził reakcje na wiadomości i wzmianki dla Messengera. Reakcje to prosty sposób na zareagowanie na pojedynczą wiadomość na czacie prywatnym lub grupowym za pomocą określonego emoji. Reakcja emoji pozwala szybko wyrazić swoje odczucia związane z daną wiadomością. Jest to również przydatne, gdy chcesz zwrócić uwagę odbiorcy na konkretną wiadomość. Sytuacja może jednak stać się niezręczna, jeśli przypadkowo zareagujesz na wiadomość w Messengerze. Na przykład zareagowałeś emoji uśmiechu na smutną wiadomość lub wysłałeś emoji miłości do swojej kochanki.

Zazwyczaj dzieje się to przez pomyłkę, ponieważ aby wysłać wiadomość, wystarczy ją przytrzymać i przeciągnąć palcem po zakładce z emojisami. Chociaż w Messengerze można łatwo zmienić reakcję, po prostu naciskając ponownie wiadomość i wybierając odpowiednie emoji. Z drugiej strony, wydaje się, że nie ma sposobu na usunięcie reakcji w aplikacji Facebook Messenger. Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, nie musisz się obawiać.

NOWA: Jak reagować sercem w aplikacji Messenger na telefonie iPhone

Jak usunąć reakcję w Messengerze

Na szczęście w Messengerze można usunąć reakcję emoji. Choć sposób, w jaki to zrobić, nie jest tak oczywisty i możesz się zastanawiać. Bez dalszych ceregieli dowiedzmy się, jak cofnąć reakcję na wiadomość w Messengerze.

  1. Otwórz rozmowę.
  2. Zlokalizuj wiadomość, na którą zareagowałeś.
  3. Naciśnij i przytrzymaj wiadomość, aby otworzyć emojis reakcji.
  4. Teraz stuknij tę samą reakcję, którą wybrałeś przypadkowo.
  5. Reakcja zostanie cofnięta, a emoji znikną.

Należy pamiętać, że reakcja emoji zostanie usunięta dla obu stron, tj.e. nadawcę i odbiorcę.

Tymczasem reakcje istnieją także na Facebooku, gdzie można reagować na posty za pomocą emocji. Mamy nadzieję, że ten post okazał się przydatny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka