Jak wyłączyć i ponownie uruchomić Samsung Galaxy S22 i S22 Ultra

Na Galaxy Unpacked 2022, Samsung ma uruchamia stronę flagowe urządzenia z 2022 roku – Galaxy S22, Galaxy S22+ i Galaxy S22 Ultra. W serii S22 wprowadzono znaczące zmiany w zakresie wzornictwa i specyfikacji sprzętowej. Nowe urządzenia działają pod kontrolą systemu Android 12 i są oparte na One UI 4.1. Mimo to, procedura wyłączania smartfonów Samsung S22 pozostaje taka sama.

Być może masz nowego Galaxy S22, ale jeszcze nie korzystałeś z flagowca Samsunga? W takim przypadku możesz utknąć podczas próby wyłączenia lub ponownego uruchomienia telefonu Samsung. Ponieważ nowsze urządzenia Galaxy nie są wyposażone w tradycyjny przycisk zasilania. Przycisk boczny zastępuje stary przycisk zasilania, a jego długie naciśnięcie domyślnie otwiera Bixby.

Jak wyłączyć mojego Galaxy S22?? Cóż, możesz po prostu zmienić funkcję klawisza bocznego w One UI, aby zamiast Bixby wyświetlało się menu zasilania. Poza tym, istnieje kilka różnych sposobów, których można użyć, aby wyłączyć lub ponownie uruchomić Galaxy S22 i S22 Ultra.

Aby Ci pomóc, oto szybki przewodnik, jak wyłączyć S22, S22 Ultra lub S22 Plus. Ponadto dowiesz się, jak szybko wyłączyć Galaxy S22 bez użycia klawiszy fizycznych.

Jak wyłączyć Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra?

Używanie przycisków sprzętowych

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Przycisk boczny oraz Zmniejsz głośność Naciśnij jednocześnie przycisk , aż na ekranie pojawi się menu zasilania. jak wyłączyć galaxy s22 i s22 ultra
 2. Wybierz “Wyłączanie”. menu wyłączania w galaxy S22
 3. Stuknij ponownie przycisk Wyłącz, aby wyłączyć S22. Urządzenie zostanie wyłączone. jak wyłączyć galaxy s22 i s22 ultra

Aby włączyć Galaxy S22, naciśnij i przytrzymaj klawisz boczny przez kilka sekund. Telefon włączy się ponownie, a na ekranie pojawi się logo Samsung.

Jak zrestartować lub ponownie uruchomić Galaxy S22/S22 Ultra, Wykonaj powyższe kroki i zamiast opcji Wyłącz, stuknij opcję „Restart”.

Za pomocą panelu Szybkie ustawienia

Strona Panel szybkich ustawień W interfejsie One UI firmy Samsung znajduje się wirtualny skrót do menu zasilania, o którym wielu użytkowników nie wie. Jest to alternatywna metoda wyłączania urządzenia bez przycisku zasilania lub bez użycia fizycznych przycisków sprzętowych. Jest to przydatne, gdy przycisk boczny nie działa lub gdy używasz telefonu jedną ręką.

Aby wyłączyć Samsung Galaxy A22 z poziomu Szybkiego panelu,

 1. Przesuń palcem w dół dwoma palcami od góry ekranu, aby otworzyć panel szybkich ustawień.
 2. Stuknij skrót „Menu zasilania” znajdujący się w prawym górnym rogu, obok ikony wyszukiwania.

  jak wyłączyć lub ponownie uruchomić Galaxy S22 z panelu szybkich ustawień
  Szybki panel w One UI 4

 3. Wybierz opcję Wyłącz lub Uruchom ponownie na ekranie menu zasilania.
 4. Stuknij ponownie odpowiednią opcję, aby wykonać żądaną czynność.

Korzystanie z funkcji Bixby Voice

Asystent głosowy Samsung Bixby

Nawet jeśli nie lubisz Bixby, możesz użyć Samsung Bixby do ponownego uruchomienia lub wyłączenia swojego smartfonu Galaxy. Aby to zrobić, najpierw upewnij się, że funkcja Bixby Voice jest skonfigurowana na urządzeniu. Następnie uruchom Bixby, używając klawisza bocznego lub aplikacji Bixby.

Po uruchomieniu aplikacji Bixby możesz używać poleceń głosowych, takich jak „Wyłącz mój telefon” lub „Uruchom ponownie urządzenie”, i pozwolić aplikacji Bixby wykonać żądaną czynność.

Jak zmienić funkcję klawisza bocznego

Domyślnie długie naciśnięcie przycisku bocznego w Galaxy S22 powoduje uruchomienie Głosu Bixby zamiast Menu zasilania. Możesz jednak zmienić domyślne zachowanie klawisza bocznego, jeśli rzadko korzystasz z Bixby lub nie wolisz używać kombinacji przycisków zasilania i głośności do wyłączania lub ponownego uruchamiania urządzenia.

Aby zmapować lub zmienić ustawienia przycisku bocznego, przejdź do Ustawienia > Funkcje zaawansowane > Klawisz boczny.

jak zmienić nazwę klawisza bocznego w telefonie galaxy S22

W ustawieniu „Naciśnij i przytrzymaj” wybierz po prostu „Wyłącz menu” zamiast „Wake Bixby”.

jak zmienić ustawienia klawisza bocznego w telefonie galaxy S22

To wszystko. Opcje wyłączenia i ponownego uruchomienia będą teraz widoczne po przytrzymaniu klawisza bocznego.

Jak wymusić ponowne uruchomienie Galaxy S22

Czy Twój Galaxy S22 utknął na logo Samsunga lub ekran dotykowy nie działa?? W takich sytuacjach, jak zamrożenie urządzenia, brak reakcji lub wejście w pętlę startową, zwykłe ponowne uruchomienie może nie pomóc. Aby przywrócić smartfon do normalnego stanu, należy spróbować wykonać restart wymuszony.

Aby wymusić ponowne uruchomienie Samsung Galaxy S22, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie klawisze zmniejszania głośności i przycisk boczny przez około 20 sekund. Uwaga: Przytrzymaj oba przyciski, aż zobaczysz ekran startowy z logo Samsunga. Następnie odczekaj ponad minutę i pozwól smartfonowi się uruchomić.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka