Lenovo zapowiada Moto Z i Moto Z Force z Moto Mods na Tech World [wstępne przemyślenia]

Z wielu przecieków dowiedzieliśmy się, że Motorola…. oops Lenovo zmieni flagowy, kultowy “X” serii Motorola na “Z” serii, a wcześniej dziś z powrotem w San Francisco, na Lenovo Tech World 2016 seria Moto Z została oficjalnie zaprezentowana (tak jak Wy, my też zastanawiamy się, dlaczego to zrobili)!). Czy plotki o modułowych telefonach okazały się prawdziwe?? Czy ten wielki okrąg na aparacie to prawda?? Cóż, czytaj dalej, ponieważ przynosimy wam pełne szczegóły duetu Seria Moto Z, co ma być najcieńszym na świecie smartfonem klasy premium, a Lenovo wierzy, że będzie to “game-changer”:

Moto Z

Kiedy patrzysz na telefon od przodu, wiesz, że gdzieś już widziałeś ten design bardzo niedawno – Moto G4 Plus. Lenovo stara się utrzymać ogólny ton wzornictwa wspólnego dla wszystkich telefonów Moto, tak jak zrobili to jego rodzice z ikonicznymi zakrzywionymi plecami i wgłębieniem. Zaokrąglony kwadratowy skaner linii papilarnych z przodu na dole, zakrzywione krawędzie, aby umożliwić wysublimowane wrażenia, gdy trzymasz telefon wszystko gra dobrze, choć proste jest to, co wygląda.

Interesująca jest tylna część telefonu, gdzie znajdują się dwie ważne rzeczy. Po jednej stronie znajduje się duży, zaokrąglony moduł aparatu, a na dole widać “piny&#8221, które pokazują praktyczną implementację technologii Google Projekt Ara w prawdziwym świecie – Moto Mods. Te piny pozwolą na użycie trzech dodatków na początek – an InstaShare moduł projektora, a SoundBoost Moduł audio JBL i rozszerzony PowerPack moduł baterii. W każdej chwili można umieścić w telefonie jeden z tych aparatów, które są połączone za pomocą styków. A jeśli nadal jesteś zagorzałym fanem Moto Maker, Lenovo ma dla Ciebie ofertę tylnych nakładek, które można również nakładać na telefon.

Moto Mods_Moto Z

Podczas gdy to był “fizz” z serii Moto Z, lecimy w dół, aby uzyskać więcej szczegółów na temat dwóch telefonów Moto Z i Moto Z Force. Oba telefony są wyposażone w 5.5″ cali ekran QHD AMOLED chroniony przez Gorilla Glass 4, uderzenie z ubiegłorocznego ekranu QHD w Moto X Pure / Style. Z Force jest wyposażony w osłonę Moto’s Shatter Shield, którą widzieliśmy w zeszłorocznym modelu X Force. Z jest supercienki, ma zaledwie 5 cm grubości.2 mm, podczas gdy Z Force ma 7 mm grubości. Pomaga to utrzymać estetykę telefonów z opcją umieszczenia grubych modułów z tyłu.

Pod maską, oba telefony są napędzane przez najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 820 SoC z 4 GB pamięci RAM i procesorem graficznym Adreno 530. Podczas gdy Moto Z ma baterię 2600 mAh, Z Force ma większą baterię 3500 mAh. Jak zwykle, telefony będą miały wsparcie dla funkcji Turbocharging, którą widzieliśmy już w seriach Moto G i Moto X z zeszłego roku. Po stronie oprogramowania, telefony działają na prawie-stock Android Marshmallow z typowymi dodatkami aplikacji Moto. Dostępne są opcje pamięci wewnętrznej 32/64 GB, natomiast 256 GB pamięci zewnętrznej można podłączyć w celu rozszerzenia pamięci masowej.

Moto Z_kamera

Jeśli chodzi o aparat, Moto Z ma 13 MP f 1.Obiektyw z 8 przysłonami, PDAF i laserowym autofokusem, podczas gdy Moto Z Force ma 21 MP aparat główny z OIS. W obu telefonach znajduje się przedni aparat 5 MP z obsługą szerokiego kąta. Słyszeliśmy plotki o Apple rezygnuje z modelu 3.Gniazdo audio 5 mm a LeEco niedawno wprowadziło na rynek telefony bez tej funkcji i wybrało opcję USB Type-C do celów audio. Moto Z i Z Force pójdą tym samym tropem i zrezygnują z 3.Gniazda audio 5 mm.

Jedną z niespodzianek pokazu był Ashton Kutcher, który rozpoczął pokaz Moto Mods program deweloperski, w ramach którego zostanie odkrytych wiele opcji programowych i sprzętowych zwiększających zakres modułów dla telefonów. Dokładne daty premiery w Indiach nie zostały jeszcze ogłoszone, ale jesteśmy pewni, że Lenovo bardzo się stara, aby wprowadzić go tak szybko, jak to możliwe.

The Telefony Moto Z nie wyszły poza zmianę nazewnictwa. Telefony Moto były zwykle odrzucane jako nieporęczne i ciężkie, ale Lenovo to zmieniło. To było prawdziwe zaskoczenie (aż do ostatniego teasera w ostatniej minucie), że Lenovo chce, aby nowe telefony Moto były smukłe. Moduły Moto Mods wprowadzają naprawdę odświeżające rozwiązania do flagowych telefonów. Widzieliśmy, jak LG zrobiło to w modelu G5, a seria Moto Z udowodni, że jest to sposób na przyszłość. A fajny sposób wykorzystania technologii magnetycznej i pinów do zamontowania dodatkowych modów pokazuje siłę innowacji, a jednocześnie wnosi do obudowy. W G5 jest to bardziej blokowanie modów siłą, ale tutaj jest to po prostu slap and go!

Poczekaj, to jeszcze nie wszystko. To, czego nie wiemy, to cena i jak zwykły użytkownik uzna to za przydatne – tak fajne, jak to brzmi, jak wielu uzna użycie projektora w telefonie? Przy obecnym asortymencie głośników z obsługą BT, jak bardzo dodatkowy głośnik zachęci kogoś do zakupu i umieszczenia go w telefonie?? Jednakże, rozszerzona bateria jest zawsze mile widziana! Dowiemy się z czasem, ale różnica jest tak duża, gdy porównamy telefony Z i G5 z jednym z najlepszych telefonów z systemem Android, Galaxy S7. Samsung nigdy nie zdecydował się na USB Typu-C ani nie porzucił 3.gniazdo 5 mm. Czy ich decyzja była oparta na zasadzie “to jeszcze nie jest odpowiedni czas na przyszłość&#8221?? My zdecydowanie tak. Co o tym sądzicie?? Daj nam znać w komentarzach.