Carbon dla Androida – synchronizacja aplikacji między telefonami i tworzenie kopii zapasowych aplikacji na karcie SD, w serwisie Dropbox lub Google Drive

Nie pomyl poniższej aplikacji Carbon z Carbon dla systemu Android, długo oczekiwany klient Twittera dla systemu WebOS, który nie został jeszcze udostępniony. ’Carbon’ (Beta) dla systemu Android jest nową aplikacją wydany by Koushik Dutta, twórca popularnego ROM Managera i ClockworkMod Recovery.

Carbon to mała i przydatna aplikacja przeznaczona do synchronizacji aplikacji i danych aplikacji między systemami Android 4 i Android 3.0+ telefony. Po wybraniu tego samego konta Google na obu telefonach z systemem Android aplikacja łączy się z Twoim kontem Google Drive i innymi telefonami powiązanymi z tym samym kontem. Następnie można wybrać określoną aplikację lub wiele aplikacji i przywrócić je z jednego urządzenia na drugie za pośrednictwem połączenia internetowego (Wi-Fi/3G). Aplikacja początkowo prosi o uprawnienia Superuser do uruchomienia serwera kopii zapasowych, ale po przyznaniu uprawnień działa automatycznie. Co więcej, umożliwia tworzenie kopii zapasowych aplikacji na karcie SD, w Dropbox lub Google Drive.

Screenshot_2013-01-14-17-52-54    Screenshot_2013-01-14-17-56-58

Oglądaj samouczek wideo więcej informacji na stronie Koush Google+.

Uwaga: Obecna wersja beta aplikacji Carbon wymaga zrootowanego urządzenia i przestanie działać po tygodniu. Jednak wersja finalna nie będzie wymagała zrootowanego telefonu. Ponadto w wersji testowej mogą wystąpić pewne błędy i nieoczekiwane zamknięcia.

Pobierz Carbon [APK] – Wymaga Androida 4.0 lub później

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka