XOLO BLACK – przegląd i zdjęcia z ręki

XOLO jest jedną z popularnych marek domowych w Indiach, pod marką innej popularnej marki smartfonów, a mianowicie LAVA. Przyzwoicie radzą sobie na obszarach wiejskich, gdzie e-Com nie jest sposobem, w jaki ludzie kupują telefony. W ostatnim tygodniu, Xolo wysłał kilka teaserów wskazujących na wydzielenie innej sub-marki, która pójdzie drogą online tylko dla sprzedaży, i oto jesteśmy! BLACK to jest! Tak, to jest nazwa submarki XOLO i jest to nazwa jego pierwszy smartfon, który został uruchomiony wczoraj za 12.999 INR. Podczas premiery dostaliśmy w nasze ręce Xolo Black, więc pozwól nam zabrać Cię przez jego projekt i inne kluczowe aspekty.

Xolo Czarny


BLACK, Tak jak jego nazwa, jest to całkowicie czarny telefon, wyposażony w 5.5″ 1080p Wyświetlacz OGS IPS o gęstości pikseli 403ppi, który posiada ochronę Corning Gorilla Glass 3 z przodu i z tyłu. Xolo podobno traktowane szkło z powłoką oleofobową, aby to smugi / plamy wolne, ale niestety przyciąga odciski palców i smugi łatwo. Ma formę batonika z gładkimi, zaokrąglonymi narożnikami, a oba szkła dobrze łączą się z bokami, zapewniając przyjemny chwyt. Jednak może nie być wygodny w użyciu jedną ręką, ponieważ jest dość duży, aby trzymać go mierząc 155.5×76.6×7.3 mm, ale jest to lekkie urządzenie, które ma tylko 7.3mm grubości, to nie powinno być wielkim problemem.Klawisze głośności i zasilania


Z przodu urządzenia znajduje się aparat 5MP z lampą błyskową, kilka czujników oraz 3 podświetlane klawisze pojemnościowe do nawigacji, które wydają się zbyt małe. Jest tam 3.5 mm gniazdo audio i dodatkowy mikrofon na górze, natomiast złącze micro USB i maskownica dwóch głośników są starannie umieszczone na dole. Po prawej stronie znajdują się przedzielone przyciski głośności oraz klawisz zasilania otoczony delikatnym podświetleniem, które pełni również funkcję diody LED dla powiadomień. Użytkownicy mają również możliwość personalizacji koloru diody powiadomień. W lewym górnym rogu znajduje się hybrydowe gniazdo Dual SIM, które obsługuje Micro+Nano SIM, gdzie gniazdo nano-SIM może być zamienione z kartą microSD do 32GB.

Widok z góry

Widok od dołu

Hybrydowa tacka na kartę SIM

Powiadomienia LED

Z tyłu, w kolorze czarnym, znajdują się następujące elementy podwójny aparat podobny do HTC One M8, który jest połączeniem tylnego aparatu 13MP i 2MP z lampą błyskową pośrodku. Tylny aparat działa w tandemie i Xolo twierdzi, że duet może osiągnąć autofokus obiektu w ciągu 0.15 s z mapowaniem głębi. Istnieje ciekawa funkcja aparatu ‘UbiFocus’, która pozwala selektywnie wybrać obiekt, na którym ma być ustawiona ostrość i ustawić żądaną głębię ostrości po zrobieniu zdjęcia. Aby skorzystać z tej funkcji, dołączono aplikację DualCamera, która działa praktycznie. Chrome flash ma na celu zachowanie naturalnych kolorów i odcieni skóry nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Z tyłu można zauważyć znaki firmowe Xolo i Hive, które wyglądają fajnie.

Podwójny aparat

Opcje interfejsu użytkownika aparatu

Atlas Hive OS, jak widzieliśmy w przeszłości, był dość podstawowy, ale nadal miał unikalną skórę. Została ona teraz dostosowana do koncepcji Material Design systemu Android 5.0.2 Lollipop. Jedną z wyróżniających się funkcji jest tryb „czytanie”, który przełącza telefon w tryb czytania książek, wydłużając tym samym czas pracy baterii! Z 16 GB pamięci masowej jest około 11.5 GB przestrzeni użytkowej i obsługiwana jest funkcja USB OTG. Po zamknięciu wszystkich ostatnich aplikacji, było 1GB wolnej pamięci RAM dostępne.

HIVE Atlas UI

Wolna pamięć

Wolna pamięć RAM

Słuchawka jest napędzany przez 2nd Gen Snapdragon 615 1.Ośmiordzeniowy procesor 5 GHz (1.Czterordzeniowy procesor 5 GHz + 1.0GHz Quad-Core), procesor graficzny Adreno 405 i 2GB pamięci RAM. Pod maską znajduje się duża, niewymienna bateria o pojemności 3200 mAh.

Z innych funkcji w rękawie, takich jak szybkie ładowanie, podziemia dla lepszej prywatności, i rzeczy, Czarny wychodzi jako bardzo dobra oferta biorąc pod uwagę cenę – 12,999 INR co stawia go bezpośrednio obok Xiaomi Mi4i. BLACK trafi do sprzedaży wyłącznie w serwisie Flipkart od 13 lipca bez konieczności rejestracji.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka