Wskazówka – Zmień swój telefon z Androidem w bezprzewodowy głośnik

Czy głośniki lub zestaw słuchawkowy w komputerze nie działają, a Ty nadal chcesz słuchać muzyki?? Praktycznie wydaje się to niemożliwe, ale w telefonie z Androidem wszystko jest możliwe. Teraz możesz zamienić swój komputer PC w serwer multimedialny i słuchać utworów zapisanych na komputerze za pomocą głośnika urządzenia z systemem Android, i to bezprzewodowo! Ta wskazówka może być całkiem przydatna, na przykład gdy chcesz obejrzeć film na komputerze (lub telewizorze działającym jako zewnętrzny wyświetlacz) i chcesz cieszyć się nim po cichu z wygodnego łóżka lub kanapy, która jest położona daleko, a więc nieosiągalna dla przewodowego zestawu słuchawkowego.

SoundWire’, bezpłatna i łatwa w użyciu aplikacja umożliwia to poprzez sparowanie komputera z telefonem z systemem Android za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Możesz używać dowolnego odtwarzacza muzyki na komputerze PC lub laptopie, takiego jak WMP, Grooveshark, Spotify, YouTube lub iTunes, i przesyłać dźwięk na żywo bezpośrednio do urządzenia z systemem Android. Program charakteryzuje się niską latencją (opóźnieniem dźwięku), doskonałą jakością dźwięku (44.1 / 48 kHz stereo 16-bit, PCM, lub kompresja Opus), dodatkowo oferuje możliwość nagrania dźwięku na PC do pliku MP3 lub WAV. Użytkownicy mają również możliwość wyboru „rozmiaru bufora audio” w menu ustawień, duży rozmiar bufora daje bardziej płynny dźwięk, podczas gdy mały rozmiar bufora daje mniejszą latencję (krótsze opóźnienie dźwięku).

Uwaga: Upewnij się, że komputer i telefon są połączone w tej samej sieci Wi-Fi.

Jak skonfigurować SoundWire –

1. Pobierz i zainstaluj serwer Soundwire w swoim systemie. (Windows / Linux)

22-12-2012 01-32-06

2. Zainstaluj aplikację Soundwire (wersja bezpłatna) w urządzeniu z systemem Android. [Link: Google Play]

3. Uruchom serwer Soundwire na komputerze i uruchom aplikację Soundwire w systemie Android.

4. Następnie wprowadź adres serwera (IP) widoczny w lewym górnym rogu okna serwera SoundWire w aplikacji Soundwire dla systemu Android. Naciśnij przycisk “Połącz” (ikona zwiniętego przewodu), aby połączyć się z serwerem i rozpocząć słuchanie. Stan na komputerze powinien być następujący connected teraz.

2012-12-21 17.29.09

Teraz odtwarzaj muzykę na komputerze i ciesz się nią w magiczny sposób z głośników telefonu lub tabletu z systemem Android. Możesz zmniejszyć głośność głośników komputera do 0% i podłączyć do urządzenia słuchawki, aby uzyskać lepsze wrażenia podczas oglądania filmów. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka