Moto G5 dostrzeżona z systemem Android 8.1 Oreo na Geekbench

moto g5

Użytkownicy Moto G5 czekali na aktualizację do Androida Oreo przez wieczność, a teraz wygląda na to, że aktualizacja pojawi się wkrótce. Na kilku forach i grupach na Facebooku pojawiły się zdjęcia użytkowników Moto G5 z systemem Android Oreo 8.0/8.1 wersja, ale większość z nich to podróbki. Od dłuższego czasu słyszeliśmy o rozpoczęciu przez Motorolę testów nasiąkania aktualizacji Oreo dla Moto G5, ale wygląda na to, że aktualizacja Oreo dla Moto G5 jest już prawie gotowa.

Motorola Moto G5 Saga aktualizacji do Androida Oreo

Moto G5 została wprowadzona na rynek w zeszłym roku z systemem Android 7.0 Nougat, przyzwoita specyfikacja jak na tę cenę, a co ważniejsze – interfejs użytkownika zbliżony do stockowego. Użytkownicy oczekiwali też szybkich aktualizacji, ale tak się nie stało. Android Oreo, który został ogłoszony w zeszłym roku, wciąż nie trafił do większości telefonów Motoroli, w tym do Moto G5. Motorola wcześniej potwierdziła aktualizację Oreo dla rodziny Moto G5, jednak od czasu przejęcia ich od Google przez Lenovo, mają na koncie powolne aktualizacje systemu operacyjnego Android.

Od kilku miesięcy użytkownicy pytają na forach pomocy technicznej Motoroli/Lenovo o aktualizację Moto G5 Oreo. Wygląda na to, że aktualizacja Oreo pojawi się wkrótce. Niedawno zauważono, że Moto G5 działa z systemem Android 8.1 Oreo w popularnej aplikacji benchmarkowej Geekbench.

Moto G5 aktualizacja Oreo Geekbench

Na tej liście widzimy Motorolę XT1670 (numer modelu Moto G5) działającą pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo, co pokazuje, że Motorola pomija 8.Aktualizacja 0 i bezpośrednie przejście do wersji 8.1 wersja. Zazwyczaj, gdy wyniki urządzeń pracujących pod kontrolą zaktualizowanej wersji Androida, w tym przypadku, Android Oreo 8.1, pojawiają się w Geekbench, aktualizacje do urządzenia (w tym przypadku Moto G5) następują wkrótce.

Warto zauważyć, że Moto G5 Plus również nie otrzymała jeszcze systemu Android Oreo. Możemy mieć tylko nadzieję, że Motorola/Lenovo wkrótce wprowadzi aktualizację do Moto G5 Plus, a także Moto G5S i Moto G5S Plus.

Źródło: Geekbench | Przez: MySmartPrice

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka