Niezbędne aplikacje przenośne na Pen Drives lub urządzenia USB

W dzisiejszych czasach wiele osób pracujących w biurach lub studentów ma zadania związane z komputerami. Pendrive’y lub dyski USB ułatwia przenoszenie potrzebnych materiałów lub oprogramowania z domu do miejsca pracy. Zebrałem kilka przydatnych Aplikacje przenośne dla PenDrive’ów które są wszystkie Freeware.

Aplikacje przenośne dla PenDrive'ówCo to jest Portable – aplikacje przenośne to niewielkie aplikacje i programy, które nie wymagają instalacji ie. można je uruchamiać bezpośrednio z dowolnego komputera i używać. Po prostu pobierz pakiet ZIP “Portable&#8221 i rozpakuj go do folderu do wyboru. Następnie Uruchom .plik exe za korzystanie z niej.

Mozilla Firefox, Portable EditionMozilla Firefox to szybka i w pełni funkcjonalna przeglądarka internetowa, która jest łatwa w użyciu. Posiada wiele wspaniałych funkcji, w tym blokowanie wyskakujących okienek, przeglądanie w zakładkach, zintegrowane wyszukiwanie, ulepszone funkcje ochrony prywatności, automatyczne aktualizacje i wiele innych.

VirtualDub PortableVirtualDub Portable to narzędzie do przechwytywania/przetwarzania wideo. Nie posiada takich możliwości edycyjnych jak edytor ogólnego przeznaczenia, taki jak Adobe Premiere, ale jest uproszczony i umożliwia szybkie operacje liniowe na plikach wideo. Posiada funkcje przetwarzania wsadowego do przetwarzania dużej liczby plików i może być rozszerzona o filtry wideo innych firm.

VLC Media Player Portable – VLC media player to wysoce przenośny odtwarzacz multimedialny dla różnych formatów audio i wideo (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, XviD, WMV, mp3, ogg, …) a także płyt DVD, VCD i różnych protokołów strumieniowych. Może być również używany jako serwer do przesyłania strumieniowego w trybie unicast lub multicast w IPv4 lub IPv6 w sieci o dużej przepustowości.

CCleaner to narzędzie do optymalizacji systemu i ochrony prywatności. Usuwa nieużywane pliki z systemu i czyści ślady aktywności online, takie jak historia Internetu.

µTorrent to niewielki klient BitTorrenta, który zużywa bardzo mało zasobów systemowych. Obsługuje wiele jednoczesnych pobrań, inteligentne wykorzystanie przepustowości, priorytety na poziomie plików, konfigurowalne planowanie przepustowości, globalne/per-torrentowe ograniczanie szybkości wysyłania/pobierania itp.

Foxit Reader to mała i szybka przeglądarka plików PDF zgodna z PDF Standard 1.7. Obsługa języka Javascript, interaktywne wypełnianie formularzy, narzędzia do tworzenia adnotacji i wbudowany konwerter tekstu.

7-Zip jest archiwizatorem plików obsługującym nowy format “7z&#8221 o bardzo wysokim stopniu kompresji przy użyciu kompresji LZMA. Ponadto umożliwiają tworzenie/ekstrakcję plików 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 i TAR, a także ekstrakcję plików RAR, CAB, ISO, ARJ, LZH, CHM, Z, CPIO, RPM, DEB i NSIS. 7-Zip Portable to pakiet dla 7-Zip, który został zoptymalizowany do użytku przenośnego.

FastStone Capture jest potężnym, elastycznym i intuicyjnym narzędziem do przechwytywania ekranu. Umożliwia przechwytywanie wszystkiego, co znajduje się na ekranie, w tym okien, obiektów, całego ekranu, regionów prostokątnych, regionów zaznaczonych odręcznie i przewijanych okien/stron internetowych.

Posiada innowacyjne funkcje, takie jak pływający panel przechwytywania, klawisze skrótów, zmiana rozmiaru, kadrowanie, adnotacje tekstowe, drukowanie, wysyłanie pocztą elektroniczną, lupa ekranowa i wiele innych.

Video CacheTo narzędzie może pomóc w wyodrębnieniu pliku wideo z pamięci podręcznej Internetu i zapisaniu go w celu obejrzenia w przyszłości. Automatycznie skanuje całą pamięć podręczną przeglądarek Internet Explorer i Mozilla (w tym Firefox) i znajduje wszystkie pliki wideo, które są w niej aktualnie przechowywane. Łatwo kopiuje zbuforowane pliki wideo do innego folderu, aby móc je odtwarzać/oglądać w przyszłości.

TrueCrypt tworzy wirtualne dyski zaszyfrowane w pliku i montuje je jako prawdziwe dyski. Można również zaszyfrować całą partycję dysku twardego lub urządzenie, takie jak pamięć USB, dyskietka itp. Obsługuje pełną gamę algorytmów szyfrowania, w tym AES-256, Blowfish (klucz 448-bitowy), CAST5, Serpent (klucz 256-bitowy), Triple DES i Twofish (klucz 256-bitowy).

ClamWin Portable – ClamWin Free Antivirus to skaner do wirusów i programów szpiegujących. Baza danych wirusów/spyware jest stale aktualizowana przez grupę wolontariuszy, a najnowsze aktualizacje można zawsze uzyskać przez Internet. Nie zawiera dostępnego skanera działającego w czasie rzeczywistym i.e. musisz ręcznie przeskanować plik w celu wykrycia wirusa lub oprogramowania szpiegującego.

Infra Recorder – Przenośne narzędzie do nagrywania płyt CD i DVD Infra Recorder to potężne narzędzie do nagrywania płyt CD/DVD, które pozwala na tworzenie dysków audio, dysków z danymi lub dysków w trybie mieszanym. Projekty mogą być nagrywane do pliku obrazu (ISO) lub na płytę (CD/DVD). Można nawet skopiować istniejącą płytę CD/DVD na inną płytę CD/DVD lub utworzyć plik obrazu kopii zapasowej płyty CD/DVD. Program może być również używany do kasowania płyt wielokrotnego zapisu (CD-RW) za pomocą jednej z czterech różnych metod.

Zobacz inne główne źródła darmowych aplikacji przenośnych:

• Aplikacje przenośne
  • Aplikacje Pendrive