Nokia wprowadza na rynek pierwsze telefony komórkowe Dual-SIM – Nokia C1 i C2

Nokia w końcu przystąpiła do wyścigu wprowadzenie pierwsze telefony z obsługą dwóch kart SIM w bardzo niskich cenach. Oba telefony z serii C są urządzeniami z najniższej półki, ale mają niesamowite funkcje.

Nokia C1 oferuje podwójna karta SIM Oznacza to, że użytkownicy mogą przełączać się między dwiema kartami SIM, po prostu przytrzymując klawisz. Telefon działa na interfejsie Series 30 C1-00 telefon posiada baterię o czasie czuwania do 6 tygodni, miejsce na 500 wpisów w książce telefonicznej i 250 wiadomości tekstowych. Ma też kilka przydatnych funkcji, takich jak latarka i radio FM ze standardowym złączem 3.Gniazdo słuchawkowe 5 mm. Telefon ma 15 mm grubości, waży 73 g (z baterią) i jest wyposażony w kolorowy ekran.

nokia c1_blue         nokia c1_szary z latarką

Nokia C1 (C1-00) będzie dostępna w 3 kwartale 2010 roku w kolorach: niebieskim, czerwonym, jasnoszarym i zielonym, w cenie 30 euro przed opodatkowaniem i dopłatami.

Nokia C2 to dual SIM telefon komórkowy (nie dual SIM), co oznacza, że w jednej słuchawce można jednocześnie używać dwóch kart SIM. Nokia C2 może utrzymywać obie karty SIM aktywne, co oznacza, że połączenia i wiadomości tekstowe mogą przychodzić na dowolny numer, gdy telefon jest włączony. Pierwsza karta SIM w telefonie Nokia C2 znajduje się pod baterią, a druga jest wymieniana na gorąco.

nokia c2_blue

Nokia C2 to Seria 40 urządzenie oferujące szeroką gamę usług za pośrednictwem narzędzi Ovi Life firmy Nokia, Ovi Mail, ulubionej przez użytkowników poczty elektronicznej oraz kont czatu za pośrednictwem aplikacji Nokia Messaging. Telefon jest wyposażony w radio FM i odtwarzacz muzyczny oraz obsługuje karty micro-SD o pojemności do 32 GB.

W książce telefonicznej można zapisać do 1000 wpisów, a czas gotowości wynosi do 16 godzin.5 dni. Aparat VGA, Bluetooth i GPRS to kolejne atrakcyjne funkcje.

Nokia C2 pojawi się w sprzedaży w IV kwartale, w cenie 45 euro przed opodatkowaniem i subsydiami. Będzie dostępny w kolorze szarym, czarnym, magenta, granatowym lub białym.

Zobaczymy, kiedy Nokia rozszerzy tę funkcję Dual SIM na telefony komórkowe z wyższej półki.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka