Znaczenie logo Threads: Dogłębna analiza różnych teorii!

Od czasu uruchomienia Threads przez Instagram, cały świat został szturmem zdobyty, a aplikacja jest prawdopodobnie teraz solidną alternatywą dla Twittera. Użytkownicy opuścili Twittera i szukają innych platform mikroblogowych po tym, jak Elon Musk zmienił niektóre zasady platformy. Threads odniosło ogromny sukces w krótkim czasie i z każdą nową platformą ludzie w Internecie mają wiele pytań dotyczących platformy. Użytkownicy przyglądają się teraz logo Threads i mają pewne pytania i teorie spiskowe na jego temat. Jeśli jesteś tutaj, aby dowiedzieć się więcej o logo Threads i jego znaczeniu, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule opowiem wszystko na temat, Logo Threads, jego znaczenie i różne teorie z nim związane.

Logo Threads z wyglądu bardzo przypomina symbol @, który jest dość powszechny w uchwytach Twittera i adresach e-mail. Jest ono jednak na tyle abstrakcyjne, że doczekało się wielu innych porównań. Wielu porównuje logo z różnymi alfabetami, a wielu projektantów wyraziło swoje zdanie i nazwało je zbyt mylącym. Tak więc, bez dalszych ceregieli, zagłębmy się, aby dowiedzieć się o logo wątków na Instagramie i co oznacza logo wątków.

Co oznacza logo Threads??

Logo Threads

Podczas gdy logo Threads przypomina @, który jest dość powszechny w języku internetowym. Ale nadal istnieje wiele porównań logo z alfabetem G lub fragmentem nici lub kręconym kosmykiem włosów.

Wielu grafików próbowało rozszyfrować to znaczenie. Internet jest obecnie zalewany teoriami na temat znaczenia logo Threads. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że logo Threads przypomina litery alfabetów tamilskiego i malajalam. Inni memowali edytowany obraz Homera Simpsona, w którym ucho postaci zostało zastąpione logo.

Według Michaela Evamy’ego, autora „Logo”, antologii marek korporacyjnych i logo, projekt może mieć również na celu poprawę nadszarpniętego publicznego wizerunku Mety.” Następnie dodał, „Nowe tożsamości, ze swej natury, mają maskować słabości lub wady organizacji i projektować pewien zestaw wartości, zapętlony projekt logo Threads wydaje się przyjazny i niezagrażający.” Porównał logo do kawałka spaghetti.  

Należy zauważyć, że firmy technologiczne zwykle wielokrotnie decydowały się na minimalne, jednowierszowe symbole reprezentujące ich marki. Można też po prostu spojrzeć na logo najlepszych platform społecznościowych, takich jak nuta muzyczna TikTok, duch Snapchata i strzałka YouTube.

Meta w oświadczeniu powiedział, Logo Threads jest wykonane bezszeryfową czcionką Instagrama i jest inspirowane znakiem @.” Według Ramesha Srinivasana, dyrektora University of California Digital Cultures Lab, Logo Threads jest sprytnym nawiązaniem do innego elementu ikonografii Twittera: symbolu @, który pojawia się przed osobistym uchwytem każdego użytkownika Twittera.”

Logo Instagram Threads to malajalamska koniunkcja 'ത്ര' (Thra), pierwsza koniunkcja w słowie threads, z obrotem o 90 stopni pic.twitter.com/ohTjXUwFvH

— ������������ �������������� (@anivar) 6 lipca 2023 r

Logo Threads jest dalekie od oryginalnego kolorowego logo Instagrama, jest to czarno-biały skomplikowany zawijas. Wielu użytkowników w Internecie zasugerowało, że logo Threads nawiązuje do języka południowoindyjskiego.

Użytkownicy również na platformach takich jak Twitter i Reddit zwrócili uwagę, że po obróceniu pod kątem 90 stopni logo wydaje się przypominać koniunkcję malajalam „ത്ര” (wymawiane „Thra”).

Malajalam jest jednym z języków Indii. Należy do rodziny dialektów drawidyjskich, którymi posługują się Malajowie w południowych Indiach – głównie w stanie Kerala. Wielu uważa, że teoria ta ma sens, ponieważ mówi się, że spójnik ten jest pierwszym użytym w słowie „wątki” w języku malajalam.

Logo Threads = 666 �� fot.twitter.com/mYR6EfZtJS

— Znamy Twoją grę ��‍♀️ (@WeKnow_1234) 7 lipca 2023 r

Istnieje inna teoria, która staje się wirusowa w Internecie. Ludzie w Internecie twierdzili, że logo Threads, które ma wyglądać jak symbol @, przypomina trzy cyfry sześć.

666&#8221 jest nazywane „liczbą bestii”, o której mowa w Biblii i zgodnie z tą teorią, jest jeden w zewnętrznym logo, drugi z boku, a trzeci z tyłu, tworząc 666, o którym mowa w Biblii.

We współczesnej kulturze 666 jest jednym z najczęściej identyfikowanych symboli Antychrysta lub diabła, co wywołało kłótnię w Internecie, a niektórzy użytkownicy nazywają aplikację Threads „złem.

Użytkownicy wątku na Instagramie uważają, że logo ma związek z uchem Homera Simpsona

Logo Threads vs ucho Homera Simpsona. fot.twitter.com/FDEOGF224D

— Will Huff (@willgofurther) 8 lipca 2023 r

Obecnie internet jest zalewany wirusowymi historiami, które twierdzą, że Simpsonowie wiedzieli o planach Mety dotyczących Threads na długo przed ich ujawnieniem światu, ale teraz pojawiło się nowe połączenie między The Simpsons i Instagram Threads.

W Internecie krąży zdjęcie, które pochodzi z serialu The Simpsons i przedstawia twarz Homera z jednej strony, z naciskiem na jego ucho, które jest edytowane tak, aby wyglądało jak logo Threads. Użytkownicy uważają, że logo Threads zostało skradzione z tego samego serwisu.

Ale teraz nieedytowana wersja tego samego zdjęcia staje się wirusowa i inaczej przedstawia ucho Homera. Nieedytowane zdjęcie nie ma tylu zawijasów, ile widać w logo nowej aplikacji.

Zawijanie

Instagram to platforma dla młodego pokolenia. Co drugi dzień pojawia się nowa aktualizacja z platformy, aby nadążyć za potrzebami młodego pokolenia. Niedawno Instagram uruchomił na swojej platformie aplikację podobną do Twittera o nazwie Threads. Aby dowiedzieć się więcej o Instagram Threads Logo i co oznacza Threads Logo, przeczytaj cały artykuł i podziel się nim ze znajomymi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat technologii, mediów społecznościowych i gier, odwiedzaj witrynę. W przypadku jakichkolwiek pytań, skomentuj poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!

Często zadawane pytania

1. Jakie jest znaczenie logo wątku?

Logo Threads wywodzi się z klasycznego internetowego symbolu „@”, który reprezentuje nazwę użytkownika, indywidualną niezależność i głos danej osoby.

2. Kto stworzył logo Threads??

Jez Burrows, brytyjski ilustrator, stworzył logo Threads

3. Kto jest właścicielem wątków?

Threads to internetowy serwis społecznościowy należący do amerykańskiej firmy technologicznej Meta Platforms, właściciela Facebooka, Instagrama i WhatsApp. 

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka