Android P Launcher już dostępny dla urządzeń z Androidem Oreo

Kilka dni temu Google oficjalnie ogłosiło Android P Beta Program na Google I/O 2018. Na szczęście Android P Developer Preview 2 jest dostępny dla wielu urządzeń, takich jak Essential Phone, Nokia 7 plus, Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, w tym urządzeń z serii Google Pixel. Pierwsza beta przynosi mnóstwo nowych funkcji wraz ze zaktualizowanym launcherem Pixel, domyślnym launcherem dla wszystkich urządzeń Pixel. Z jakiegoś powodu, jeśli twój telefon z Androidem nie jest kompatybilny z Androidem P Beta, nadal możesz go posmakować.

Android P Pixel launcher port

Pixel Launcher bez roota, nowy launcher Pixeli przeniesiony z Androida P, umożliwia to. Program uruchamiający można po prostu zainstalować przez sideloading jego APK, który jest teraz dostępny do pobrania, dzięki paphonb, starszy członek na XDA Developer Forums. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że launcher obsługuje urządzenia z systemem Android Oreo. Aby go uruchomić, wystarczy pobrać “Pixel Launcher Q-4753642.apk”i zainstaluj plik APK. Następnie dotknij przycisku głównego i wybierz “Pixel Launcher” jako domyślny launcher. Wypróbowaliśmy go na telefonie OnePlus 5T z systemem Android 8.1 Oreo i launcher działają bezproblemowo.

Zrzuty ekranu dla porównania:Co jest inne?

W nowym launcherze Androida P nie ma zbyt wielu różnic, co widać na powyższych zrzutach ekranu. Jedyne, co można zauważyć, to kilka poprawek wizualnych. Tak jak poprzednio, aplikacja Google podkreślająca historie wiadomości znajduje się po lewej stronie głównego ekranu głównego, a widżet wyszukiwarki Google jest umieszczony na dole ekranu głównego. Jednak ustawienia launchera są teraz wyświetlane w nowym oknie dialogowym, które wygląda fajnie. W ustawieniach można przełączać kropki powiadomień, włączać i wyłączać aplikację Google oraz zmieniać kształt ikon aplikacji.

Uwaga:: Aby móc korzystać z funkcji tapet zintegrowanej z launcherem, należy zainstalować aplikację Aplikacja Tapety przez Google z Google Play.

Zauważ też, że przeniesionemu launcherowi wciąż brakuje pewnych funkcji i poprawek, ale powinny one zostać naprawione w nadchodzących wydaniach. Naszym zdaniem działa szybko i warto go wypróbować!

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka