ASUS wprowadza na rynek potężny Zenfone 3 Deluxe z 5.7″ wyświetlacz S AMOLED, Snapdragon 820 i 6GB RAM za 499 dolarów

Dzisiaj firma ASUS postanowiła wprowadzić na rynek nie tylko jeden, ale trzy warianty flagowych smartfonów z linii Zenfone 2016. O dwóch wariantach pisaliśmy już w osobnym artykule, a w tym skupimy się na królu trzech wariantów, czyli na Zenfone 3 Deluxe. Widzieliśmy, że wariant Deluxe był najpotężniejszy w serii Zenfone 2 i ASUS będzie kontynuował kulturę w tym zakresie.

Zenfone 3 Deluxe

Pierwszą rzeczą w tym telefonie jest oszałamiający wygląd – kompletny metalowa konstrukcja unibody z ukrytymi liniami antenowymi, pierwszy tego typu na świecie. Telefon jest smukły i ma naprawdę cienkie ramki o szerokości 1.3 mm, co jest dobrym dziełem sztuki! W Zenfone 2 brakowało atrakcyjnego wzornictwa, ale tym razem ASUS wykonał bardzo dobrą robotę. Telefon jest wyposażony w 5.Wyświetlacz 7″ Full HD Super AMOLED i jest chroniony przez Corning Gorilla Glass i 100% NTSC Color gamut, coś podobnego do tego, co widzieliśmy na Lenovo’s Vibe X3.

Pod maską znajduje się najnowszy flagowiec firmy Qualcomm, czyli Układ SoC Snapdragon 820 Procesor graficzny Adreno 530 to potężna moc obliczeniowa. Gdyby tego było mało, w zestawie znajduje się 6GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 256 GB za pomocą zewnętrznej karty micro SD. Telefon jest wyposażony w baterię o pojemności 3000 mAh, ładowaną przez port USB Typu-C i wyposażoną w funkcję Quick charge 3.0 wsparcie.

Jeśli chodzi o moduł aparatu, Zenfone 3 Deluxe jest wyposażony w 23 MP Sony IMX318 sensor, który może również robić filmy 4K. Wyposażony w obiektyw f/2.0 przysłony ma 4 osiowy OIS na sprzęcie i 3 osiowa Elektroniczna stabilizacja obrazu. Oprócz tego, aparat jest wyposażony w laserowy autofokus, PDAF i podwójną diodę LED, co czyni go jednym z najpotężniejszych aparatów w telefonie i nie możemy się doczekać, aby to sprawdzić.

Telefon działa na Zen UI 3.0 zbudowany poza Android Marshmallow i pochodzi z mnóstwem nowych dodatków do UI, które będziemy jeździć w najbliższych dniach. Ma być szybszy i wydajniejszy niż dotychczas, także w zakresie czasu pracy baterii.

Dzięki skanerowi linii papilarnych z tyłu telefonu oraz głośnikowi z pięcioma magnesami i inteligentnym wzmocnieniem NXP, zapewniającym lepsze wrażenia dźwiękowe, Zenfone 3 Deluxe jest świetnym telefonem w przystępnej cenie 499 USD.