Asus Zenfone Zoom S z 5.5″ wyświetlacz AMOLED, podwójne tylne kamery 12MP, bateria 5000mAh, wprowadzony na rynek w Indiach za Rs. 26,999

Asus wreszcie zapowiedział serię smartfonów Zenfone 4 podczas globalnej premiery w Tajpej. Linia obejmuje aż sześć urządzeń – Zenfone 4, Zenfone 4 Pro, Zenfone 4 Selfie, Zenfone 4 Selfie Pro, Zenfone 4 Max i Zenfone 4 Max Pro. W tym samym czasie Asus wprowadził do sprzedaży w Indiach model “Zenfone Zoom S”, który jest w rzeczywistości tym samym telefonem, który trafił do sprzedaży w maju tego roku jako Zenfone 3 Zoom w USA za 329 dolarów. Cena w rs. Zenfone Zoom S będzie sprzedawany w Indiach wyłącznie w serwisie Flipkart w cenie 26 999 zł. Dostępny w 2 kolorach – czarnym (Navy Black) i srebrnym (Glacier Silver).

Zenfone Zoom S

Najważniejszą cechą Zenfone Zoom S jest zestaw dwóch tylnych kamer, które oferują 2.Telefon jest wyposażony w potężną baterię o pojemności 5000 mAh, którą Asus zapożyczył ze swojej serii Zenfone Max. Urządzenie posiada metalową konstrukcję unibody i jest wyposażone w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 5.5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD z 2.Ochrona 5D Corning Gorilla Glass 5. Działa na systemie Android 6.0 Marshmallow z interfejsem Zen UI 3.0 na górze i aktualizacja do Androida 7.Planowana jest wersja 0 Nougat. Pod maską znajduje się aparat z przysłoną 2.Ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 625 0 GHz z procesorem graficznym Adreno 506. Do tego dochodzi 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej, którą można rozszerzyć do 2 TB za pomocą karty microSD. Grubość wynosi 7.9 mm, a waga urządzenia wynosi 170 gramów.

Jeśli chodzi o optykę, podwójne tylne aparaty składają się z głównego aparatu 12MP z f/1.7 oraz dodatkowy aparat 12 MP z zoomem i autofokusem f/2.6 przysłony, która umożliwia robienie zdjęć 2.3-krotny prawdziwy zoom optyczny i 12-krotny zoom cyfrowy. Główny aparat wyposażono w podwójną lampę błyskową LED, OIS do zdjęć, EIS do filmów, nagrywanie wideo 4K i Asus 0.03s TriTech+ z technologią autofokusa, która łączy w sobie podwójny pikselowy PDAF i laserowy autofokus. Wraz z aktualizacją oprogramowania firma zamierza wprowadzić obsługę przechwytywania RAW oraz tryb portretowy podobny do tego z iPhone’a 7 Plus, umożliwiający robienie zdjęć z efektem bokeh. Z przodu znajduje się aparat 13MP z sensorem Sony IMX214, f/2.0 i ekranową lampę błyskową, aby robić wysokiej jakości selfie nawet przy słabym oświetleniu.

Opcje łączności obejmują Dual SIM (hybrydowy slot SIM), wsparcie VoLTE (poprzez aktualizację oprogramowania sprzętowego), Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS, radio FM, USB OTG i port USB Type-C do ładowania. Urządzenie jest również wyposażone w umieszczony z tyłu czujnik linii papilarnych. 5-magnesowy głośnik z NXP Smart Amp, który zapewnia dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Czujniki na pokładzie obejmują akcelerator, E-kompas, żyroskop, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła otoczenia, czujnik RGB, czujnik IR i odcisk palca.

Zenfone Zoom S kolory

Niewymienna bateria o pojemności 5000 mAh obsługuje szybkie ładowanie BoostMaster i ładowanie zwrotne, co pozwala użytkownikom ładować inne urządzenia w podróży. W pudełku znajduje się ładowarka 10W.

Spodziewamy się również, że Asus wkrótce wprowadzi na rynek indyjski nową linię Zenfone 4. Czekamy na więcej informacji.