Darmowe aplikacje do odtwarzania filmów AVI, FLV i MKV w systemie Android

MP4 jest jednym z najbardziej powszechnych i popularnych formatów wideo obsługiwanych przez zdecydowaną większość urządzeń przenośnych, takich jak smartfony, telefony z systemem Android, iPhone, iPad, iPod touch, PSP itp. FLV to kolejny szeroko rozpowszechniony format wideo, a także domyślny kontener dla filmów z YouTube, ale prawie żadne urządzenie z Androidem nie obsługuje odtwarzania wideo FLV. Chociaż zawsze można przekonwertować wideo FLV na MP4 za pomocą jakiegoś programu konwertującego wideo, ale to nie jest coś, co większość chciałaby zrobić. Na szczęście znaleźliśmy kilka darmowych aplikacji dla systemu Android, które pozwalają odtwarzać pliki Flash Video FLV, MKV i AVI bez konieczności rootowania i działają nawet jeśli twoje urządzenie nie obsługuje Adobe Flash Player.

RockPlayer dla Androida to świetny i wydajny odtwarzacz multimedialny, który wykorzystuje sprzętowy dekoder urządzenia i wtyczkę FFmpeg, aby obsługiwać prawie każdy format pliku i większość kodeków. Aplikacja może płynnie odtwarzać media pobrane z sieci, takie jak wideo i filmy – obsługuje .AVI, .FLV, .MP4 i .formaty MKV. Jakość odtwarzania jest całkiem dobra, posiada opcje szybkiego przewijania do przodu i wyświetlania informacji o pliku za pomocą jednego kliknięcia. Wczytuje nawet napisy (.srt) automatycznie i umożliwia dostosowanie rozmiaru i koloru tekstu napisów. Aby go użyć, wystarczy umieścić film na karcie sdcard i uruchomić RockPlayera. Następnie wystarczy przejść do folderu mediów na zewnętrznej pamięci masowej i odtworzyć żądany plik.

Posiada 2 tryby dekodowania – dekodowanie sprzętowe i dekodowanie programowe. Kons: Niektóre low end Android urządzenia z powolnym procesorem może nie być w stanie obsłużyć duży rozmiar i oficjalnie nieobsługiwane filmy przez tryb sprzętowy, więc spróbuj użyć trybu oprogramowania (jeśli sprzęt nie działa). Można również zauważyć, że obraz pozostaje w tyle za dźwiękiem, a więc nie jest prawidłowo synchronizowany z powodu wadliwego sprzętu. RockPlayer w wersji lite jest darmowy i nie zawiera reklam, ale nad filmem pojawia się rozpraszający symbol R.

Pobierz RockPlayer Lite

MoboPlayer to kolejny darmowy i inteligentny odtwarzacz dla Androida, który nie ma znaku wodnego i ma mniej ograniczeń w porównaniu z RockPlayerem. Aplikacja ma fajny interfejs użytkownika i obsługuje różne popularne formaty wideo i napisów. Skanuje i wyświetla całą listę Twoich filmów wraz z ich miniaturami. Odtwarzanie jest płynne i wysokiej jakości, a ponadto oferuje imponujące opcje gestów dotykowych do sterowania jasnością ekranu, dźwiękiem i szybkiego przewijania konkretnego filmu podczas odtwarzania. Może wystąpić opóźnienie podczas odtwarzania plików FLV lub MKV, zależy to głównie od sprzętu urządzenia. Uwaga: Po zainstalowaniu należy zainstalować kodek MoboPlayer Codec z Android Market, gdy zostaniemy o to poproszeni.

Pobierz MoboPlayer

Odtwarzacz Moai FLV jest prostym i darmowym odtwarzaczem FLV, który może odtwarzać .filmy flv znajdujące się na karcie SD telefonu. Tylko jeden minus, że wymaga Adobe AIR 2.7, który może być niekompatybilny z niektórymi urządzeniami z systemem Android.

Pobierz Odtwarzacz Moai FLV

Wypróbuj powyższe darmowe odtwarzacze multimedialne i wybierz najlepszy z nich. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka