Flagowiec ZTE z 2016 roku, Nubia Z11, został oficjalnie zaprezentowany z procesorem Snapdragon 820 SoC, 5.Wyświetlacz 5″, 6GB RAM i 128GB pamięci

Wiele teaserów i plotek krążyło na temat Nubia Z11 przez ZTE i wreszcie jest oficjalny. ZTE tak jak większość z nich tam poszedł z najnowszym i najlepszym sprzętem w churning out jego flagowy na rok, który będzie wycenione i spec’d wyższa i lepsza odpowiednio niż Z11 Mini i Max, które zostały ogłoszone jakiś czas temu. Jedną z ciekawostek z przecieków było to, że Nubia Z11 będzie całkowicie pozbawiona ramek. Czy to prawda?? Przekonajmy się.

nubia_z11

Podobnie jak w przypadku większości flagowców, ZTE zdecydowało się na w pełni metalowa konstrukcja dla Z11, który będzie dostępny w czterech kolorach – srebrnym, szarym, złotym i różowego złota. A tak, jeśli chodzi o bezramkową konstrukcję z przecieków, to okazało się, że jest ona tak bliska, jak to tylko możliwe w samym telefonie, który jest prawie bezramkowy, a wyświetlacz przycina się do krawędzi. Z zaokrąglonymi narożnikami i skaner linii papilarnych Z tyłu Z11 nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale mimo to wygląda elegancko, sprawiając wrażenie dobrze zaprojektowanego telefonu. Metalowy korpus będzie mieścił 5.Ekran 5″ o rozdzielczości Full HD, który jest chroniony przez Gorilla Glass 3.

NubiaZ11_colors

Pod maską znajduje się flagowy procesor roku (jak dotąd) firmy Qualcomm – SoC Snapdragon 820 w towarzystwie ogromnego 6GB pamięci RAM co czyni go standardem, a nie czymś wyróżniającym się wśród innych flagowców. Co jest bardziej zdumiewające, to pamięć wewnętrzna o pojemności 128 GB i pamięć rozszerzalna o pojemności 200 GB, która wybija go z parku. Jest też drugi wariant, który ma 4GB pamięci RAM i 64GB pamięci wewnętrznej z taką samą opcją rozszerzenia. Wszystko to będzie zasilane przez Bateria o pojemności 3000 mAh który ma Quick Charge 3.0 wsparcie. Oba warianty telefonu będą przyjmować w 2 SIM, oba mają wsparcie 4G LTE. Telefony działają na ZTE Nubia UI 4.0, że jest zbudowany z Android Marshmallow.

Z przodu aparatu znajduje się tylny aparat 16MP Czujnik Sony IMX298 z f/2.0 przysłony z OIS i wsparciem PDAF, a ZTE twierdzi, że będzie to jeden z ich najszybszych aparatów. Aparat ma także szafirową ochronę obiektywu, coś, co staje się powszechne w wielu flagowcach. Przedni aparat to moduł 8MP z f/2.4 przysłony, a także obsługuje szeroki kąt 80 stopni dla tych zdjęć grupowych.

Jeśli chodzi o ceny, to dwa warianty z 4 GB RAM i 6 GB RAM będzie dostępny w cenie 2,499 CNY i 3,499 CNY co daje około 375 USD i 526 USD, co czyni je bardzo konkurencyjnymi. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy i kiedy ZTE udostępni go w Indiach, a co za tym idzie, jaka będzie jego cena. Jeśli rzeczywiście zostanie wprowadzony w Indiach z podobnymi cenami jak w Chinach, będzie stanowił konkurencję dla takich urządzeń jak OnePlus 3, Xiaomi Mi 5, LeEco Le Max 2 i nadchodzący Zenfone 3 Deluxe. Kończymy to mówiąc, że żyjemy w bardzo ciekawych czasach, dzięki chińskim producentom OEM, prawie zapomnieliśmy Samsung Galaxy S7, LG G5 i HTC 10, które również pochodzą z Snapdragon 820.