Google zapowiada Nexusa 4, Nexusa 10, Nexusa 7 3G i Androida 4.2 [Funkcje, ceny i dostępność]

Wydarzenie Google Android zaplanowane na 29 października zostało najwyraźniej odwołane z powodu huraganu Sandy. Niespodziewanie, nie zwlekając z ogłoszeniem dalej, Google postanowiło ujawnić swoją nową serię flagowych urządzeń Nexus poprzez oficjalny blog Android. Zapowiedzieli 3 nowe urządzenia NexusNexus 4, Nexus 10, Nexus 7 HSPA+, zmienione ceny Nexusa 7 16GB & Model 32GB, i Android 4.2 Jelly Bean.

Nexus 4 to następca Samsunga Galaxy Nexus, tym razem opracowany wspólnie przez Google i LG. Smartfon wygląda niemal identycznie jak Galaxy Nexus, ale ma ulepszoną specyfikację i kilka nowych funkcji. Nowe urządzenie może pochwalić się 1.Czterordzeniowy procesor 5GHz, wyraziste 4.Wyświetlacz 7″ (320 ppi) o rozdzielczości 1280×768, 2GB RAM, tylny aparat 8 megapikseli, ekran Gorilla Glass 2, bateria 2100mAh i działa na nowym smaku Jelly Bean, i.e. Android 4.2. Poza tym telefon jest wyposażony w funkcję bezprzewodowego ładowania – połóż telefon na macie ładującej, aby go naładować, bez żadnych kabli. Android 4.2 Aplikacja Aparat na nowo odkrywa możliwości robienia zdjęć dzięki nowej funkcji o nazwie ’Sfera zdjęć’, która pozwala tworzyć zdjęcia, które są bogatsze i bardziej wciągające.

Ceny i dostępność Nexusa 4 – 8 GB za 299 USD; 16 GB za 349 USD; dostępny odblokowany i bez umowy 13 listopada w sklepie Google Play w Stanach Zjednoczonych.S., U.K., Australia, Francja, Niemcy, Hiszpania i Kanada.

Nexus 10 to nowy 10-calowy tablet firmy Google produkowany przez firmę Samsung. Jest to tablet o najwyższej rozdzielczości, z 10-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 2560×1600 (300ppi), czyli ponad 4 miliony pikseli. Oznacza to, że tekst jest ostrzejszy, filmy HD są bardziej żywe, a zdjęcia wyglądają naprawdę wyraźnie. Tablet jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor A15, działa pod kontrolą systemu Android 4.2, ma tylny aparat 5 MP, 1.Przednia kamera 9 MP, ekran Corning Gorilla Glass 2, 2 GB RAM, 16 GB pamięci masowej, Micro HDMI, NFC, GPS i potężna bateria 9000 mAh, która oferuje do 9 godzin odtwarzania wideo i ponad 500 godzin czasu czuwania. Posiada zestaw przednich głośników stereo, dzięki czemu filmy brzmią rewelacyjnie podczas oglądania.

Ceny 16 GB za 399 dolarów; 32 GB za 499 dolarów; dostępny od 13 listopada w Google Play Store w Stanach Zjednoczonych.S., U.K., Australia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Kanada i Japonia.

Nexus 7 – Dzięki nowym, zmienionym cenom Nexusa 7, Google po raz kolejny oferuje najbardziej przystępny cenowo i wysokiej jakości tablet, na którym można znaleźć to, co najlepsze w Google – YouTube, Chrome, Gmail, Mapy – oraz całą wspaniałą zawartość Google Play, a wszystko to w przenośnym opakowaniu, które idealnie mieści się w dłoni. Nexus 7 16 GB jest teraz w cenie 199 dolarów, a wariant 32 GB w cenie 249 dolarów.

Ci, którzy z niecierpliwością czekają na Nexus 7 w wersji 3G można się rozchmurzyć już teraz! Google zapowiedział także nowego Nexusa 7 z HSPA+, wyposażonego w 32 GB pamięci masowej, w cenie 299 dolarów za odblokowanie. Obsługuje ponad 200 operatorów GSM na całym świecie, w tym AT&T i T-Mobile w USA. Dostępny od 13 listopada.

Android 4.2, wprowadza nowy smak Jelly Bean:

  • Niesamowity aparat Sfera zdjęć – pstrykaj zdjęcia w każdym kierunku, które łączą się w niesamowite, wciągające sfery zdjęć, które umieszczają Cię bezpośrednio w kadrze.

  • Inteligentniejsza klawiatura, teraz z funkcją pisania za pomocą gestów – podobna do Sywpe, a wkrótce także SwiftKey.

  • Obsługa wielu użytkowników – Każda osoba ma swoją własną przestrzeń. Każdy może mieć swój własny ekran główny, tło, widżety, aplikacje i gry – a nawet indywidualne wyniki i poziomy! Dostępny tylko na tabletach.

  • Obsługa funkcji Wireless Display umożliwia bezprzewodowe oglądanie filmów, filmów z YouTube i granie w gry bezpośrednio na telewizorze HDTV zgodnym z Miracast.

Sprawdź pełną listę nowych funkcji w systemie Android 4.2 tutaj.

Źródło: Oficjalny blog Androida

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka